Přejít na obsah

Výměna halogenových reflektorů za Xenony


nestresuj

Doporučené příspěvky

Chcem vymeniť halogeny za xenony na Octevie II face včetne naklapacích čidiel.

Poprosím o radu na tieto otázky:

1, Pôvodný kábel na svorkovnici svetiel pin č.6 má menší prierez ako kabeláž na xenony .Je nutné tento kábel vymeniť ,alebo možem

použit pôvodný kábel s menším prierezom?

2, Odkiaľ je najvýhodnejšie tahať kabel k pinu č.4 ?

3, Kde najvýhodnejšie napojiť káble CAN H, CAN L?

4, Kde a ako najednoduchšie naťiahnuť káble s motorového priestoru do vnutorného priestoru vozidla?

5, Dajú sa nieako využiť pôvodne káble ,ktoré slúžili na naklapanie halogenových svetiel kolečkom?

Diky.

Editováno: , autor: arpad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Trochu to tady oživím, chci si v blízké době pořídit xenony, přemýšlím o nastavení na kolečko a mám dvě otázky:

- je třeba xenony po instalaci do auta nějakým způsobem nakódovat?

- po instalaci xenonů a jejich případném nakódování, když se pak zpět hodí zase halogeny budou svítit nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pídil jsem se po tom už dříve a xeny jdou předělat na kolečko - velice jednoduše řečeno: vykuchat xenony, vykuchat halogeny a poskládat z těch dvou jedny mono-xenony. Dá se to, ale předpokládám, že polovina lidí zkurví jak xenony tak halogeny, je to dost jednoduché, ale prostě ta manipulace s plasty je náročná... pokud chce někdo návod, mám stažené jak to udělat, stačí napsat SZ a já ho pošlu na mail... Jinak já jdu do xenonů, ale udělám je i s nivelací. A ještě taky je důležité, pokud někdo bude xeny dělat "napůl" je důležité udělat ostřiky, za 1. kvůli STK a PČR a za 2. neumyté xeny jsou horší jak špinavé halogeny - skušenosti řidičů s xenama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval bych trosicku poradit,prave jsem musel vymenit vybojky v xenonech a zda se mi,ze xen.sviti malo pred vuz,nez jsem je menil tak bylo vse ok,je trebe zajed do servisu na serizeni? Dal jsem tam misto 4300k 6000k barevnou teplotu tzn. melo by to svitit dal,ale to se mi nezda,naklon svetel pri roznuti funguje normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval bych trosicku poradit,prave jsem musel vymenit vybojky v xenonech a zda se mi,ze xen.sviti malo pred vuz,nez jsem je menil tak bylo vse ok,je trebe zajed do servisu na serizeni? Dal jsem tam misto 4300k 6000k barevnou teplotu tzn. melo by to svitit dal,ale to se mi nezda,naklon svetel pri roznuti funguje normalne.

Trochu jsem se ptal, protože plánuju instalaci xenonu a bylo mi řečeno, že 4300k jsou nejoptimálnější výbojky, že jak tam dam silnější nebude to ono a pozná se to hlavně v mlze, kde prý čím silnější tím horší prostupnost mlhou... víc nejsem schopen poradit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsem se ptal, protože plánuju instalaci xenonu a bylo mi řečeno, že 4300k jsou nejoptimálnější výbojky, že jak tam dam silnější nebude to ono a pozná se to hlavně v mlze, kde prý čím silnější tím horší prostupnost mlhou... víc nejsem schopen poradit...

ok,dík,zkusím ještě servis a uvidíme, 4300k jsou jen do červena a 6000k jsou víc do bíla tzn. 6000k v noci tak neunavujou oči a měli by dosvítit dál,mlha je problém pro všechny světla vtom bych problém neviděl,ještě mě napadlo,jestli není problém v přepnutí clony pro pravostranný a levostranný provoz,možná jsem asi při výměně o ni zavadil :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pídil jsem se po tom už dříve a xeny jdou předělat na kolečko - velice jednoduše řečeno: vykuchat xenony, vykuchat halogeny a poskládat z těch dvou jedny mono-xenony. Dá se to, ale předpokládám, že polovina lidí zkurví jak xenony tak halogeny, je to dost jednoduché, ale prostě ta manipulace s plasty je náročná... pokud chce někdo návod, mám stažené jak to udělat, stačí napsat SZ a já ho pošlu na mail... Jinak já jdu do xenonů, ale udělám je i s nivelací. A ještě taky je důležité, pokud někdo bude xeny dělat "napůl" je důležité udělat ostřiky, za 1. kvůli STK a PČR a za 2. neumyté xeny jsou horší jak špinavé halogeny - skušenosti řidičů s xenama...

Kvůli technické jsem se ptal na to, co se stane když budu mít xenony a vyndám je a dám tam kvůli technické na chvíli halogeny, jestli to bude svítit normálně nebo bude třeba to zas přeprogramovat. Další věc, ostřikovače světel ti stejně světla moc neočistí, proud vody proti nalepenému hmyzu a bordelu moc nepomůže, takže ostřikovače mi přijdou docela zbytečná věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli technické jsem se ptal na to, co se stane když budu mít xenony a vyndám je a dám tam kvůli technické na chvíli halogeny, jestli to bude svítit normálně nebo bude třeba to zas přeprogramovat. Další věc, ostřikovače světel ti stejně světla moc neočistí, proud vody proti nalepenému hmyzu a bordelu moc nepomůže, takže ostřikovače mi přijdou docela zbytečná věc.

Musí se vždycky překodovat, buď na xenony, nebo na halogeny. Jinak mám známého u PČR a říkal mi, že hlavně u starých aut a našich octavií hlídají xenony a pokud nebudeš mít ostřikovače (alespoň na oko - nárazník s krytkama) tak si tě hned všimnou, jsou na to upozorňováni stejně jako na folie na předních sklech, kde na škodovkach od roku 2005 z výroby folie s max. povolenou propustností... K těm ostřikovačům, máš pravdu pokud jsou světla opravdu "zasraná a zalepená", tak to moc nepomůže, ale pokud takhle v zimě jedeš a máš to zašpiněné od bláta a soli nebo za deště od aut před tebou, tak to umeje s přehledem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- po montáži xenonů je zapotřebí aktivace v centrální jednotce kvůli kontrole žárovek, jinak blikají

- pokud dáš nazpět klasické halogeny, musíš xeny zase odkódovat

nastavování kolečkem je tvoje věc, pokud nejezdíš moc do DE tak to máš 50:50 že tě tady nevychytají, v DE teď zavedli mobilní TUV a specializují se na auta z "východu"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dejme tomu, že policii, neřeším. Akorát nevim jestli by mě bavilo to furt někam vozit kvůli nakodování světel před technickou. Ale díky za info, ještě uvidím.

Dejme tomu, že ji neřešíš, ale až ti auto při kontrole u silnice odstaví (a většina lidí si myslí že to nemůžou - múžou) pro nezpůsobilost v provozu a daj Ti 10000kč pokuty, tak to pak řešit budeš si myslím, nehledě na to, že tobě to třeba vadit nebude, ale lidem co proti Tobě pojedou to budeš pálit přesně do očí. Ale tak záleží na tobě, já osobně si xenony v létě nechám udělat tak, jak to má být, dá se to udělat za těch cca 15000kč i s prací, když se trochu poohlídneš po dílech z bouraček a nemusíš nic řešit a mít strach že tě nekde někdo odchytne.

Ale pro Tebe je důležité to, že pokud to chceš přehazovat a nemáš známého s VAGem, tak budeš každou technickou cálovat 2x400-500kč za kodování a odkodování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu to neřeším, věř mi :) Ale uvidím, podle ceny, možná nechám udělat i nivelaci, přece jen to bude asi lepší. Uvidíme...

OK, věřím Ti :kol-28: ty nivelace jsou na tom dle mého to nejlevnější, nechci dělat reklamu, ale můžu ti poslat adresu, kde jsem je celkem levně sehnal nové nivelace i s kabeláží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsem se ptal, protože plánuju instalaci xenonu a bylo mi řečeno, že 4300k jsou nejoptimálnější výbojky, že jak tam dam silnější nebude to ono a pozná se to hlavně v mlze, kde prý čím silnější tím horší prostupnost mlhou... víc nejsem schopen poradit...

nakonec to tak asi je,4300k je opravdu optimal ,cim studenejsi barva svetel tim kratsi svitivost :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže já jsem to dneska taky provedl: prohodil halogenové světlomety za xenonové, na-kódoval a pak přehodil staré motorky do xenonových aby šlo to naklápění přes kolečko... motorky jsem nemusel nějak přepilovávat nebo lepit, jak uvádějí někeré návody, podařilo se mi přípravkem rozšířit tu silonovou kuličku na daný průměr a funguje to úplně peckovně :))

do budoucna určo uvažuji o plnohodnotné nivelaci, ale jen jsem si to chtěl zkusit udělat a opravdu se to dá zvládnout doma v křesle plus pár šroubováků a nějaká trpělivost... kdyby stím někdo měl problém či si nato netroufal, tak přijeďte do Ol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pídil jsem se po tom už dříve a xeny jdou předělat na kolečko - velice jednoduše řečeno: vykuchat xenony, vykuchat halogeny a poskládat z těch dvou jedny mono-xenony. Dá se to, ale předpokládám, že polovina lidí zkurví jak xenony tak halogeny, je to dost jednoduché, ale prostě ta manipulace s plasty je náročná... pokud chce někdo návod, mám stažené jak to udělat, stačí napsat SZ a já ho pošlu na mail... Jinak já jdu do xenonů, ale udělám je i s nivelací. A ještě taky je důležité, pokud někdo bude xeny dělat "napůl" je důležité udělat ostřiky, za 1. kvůli STK a PČR a za 2. neumyté xeny jsou horší jak špinavé halogeny - skušenosti řidičů s xenama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mate nekdo zkusenosti s http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=234 nebohttp://www.cybertronic-labs.cz/naklapeni-svetel-stepper-kit-i19c51 http://www.cybertronic-labs.cz/naklapeni-svetel-servo-kit-i18c51 origo by na vrakaci vyslo na 3000kc plus sehnat kabelaz ale ta stoji na Jarove 91.000kc.priklanim se k tem ciber....ale nevim ktery pouzit?diik za radu.

:kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mate nekdo zkusenosti s http://www.skoda-par...x?polozkaID=234 nebohttp://www.cybertron...pper-kit-i19c51 http://www.cybertron...ervo-kit-i18c51 origo by na vrakaci vyslo na 3000kc plus sehnat kabelaz ale ta stoji na Jarove 91.000kc.priklanim se k tem ciber....ale nevim ktery pouzit?diik za radu.

:kol-29:

O jaké ceně teď mluvíš? 91000,- za kabeláž k nivelacím, nebo za kompletní přestavbu na xenony?

Ta cena je divoká, v autorizovaném servisu škoda chtěli za kompletní přestavbu včetně materiálu a práce 40000,- a to se mi zdálo drahé až až....

Já jsem nivelace koupil i s kabeláží za 2000,- xenony za 4000,- výbojky 2000,- nárazník s ostřikovačema za 2500,- a nádobku s kabelážema za 750,- za práci dam 4500,-

Celkem tedy cca 16000,- a budu to mít tak jak to má být. Tyhle nivelační krabičky to je akorát tak provokace pro STK, protože dobře vědí jak to vypadá originál, těch Octávií dělají denně desítky...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak si sám odpovím...je to díl 1Z0 941 333 A pokud by to některé zajímalo, tak je to díl pro regulaci intenzity podsvícení přístrojů. Na STK si stejně pracovník sedne do auta a pokud uvidí po zapnutí světel, že xenony si provedou test krajních poloh, tak je mu jasné, že je to "origo" montáž, no a poslední indikátor předělávky xenonů je právě ten výše uvedený díl. Xenonové verze z fabriky mají právě jen regulaci podsv. přístrojů, bez regulace náklonu světlometů.

Jinak jsem si tím taky prošel, výměna nárazníku(nárazník se měnit nemusí, protože v každém nárazníku jsou naznačeny otvory), montáž ostřiků, nádržky, motorku na ostřik světel+kabeláž, xenonové lampy, nivelizace, čidla na nápravy, nakodování, plus výměna dílu pro regulaci podsv. palubovky. Jj, cesta to byla dlouhá, ale jezdí se na xenonech podstatně líp. :kol-47: Ale hlavně potřebujete zkušeného technika na auto elektro, protože ta nivelizace je celkem mazec.... :kol-28:

Měl bych jednoduchý dotaz...potřeboval bych zjistit číslo dílu regulace intenzity podsvícení přístrojů, pro xenonovou verzi OII. Díky moc. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si sám odpovím...je to díl 1Z0 941 333 A pokud by to některé zajímalo, tak je to díl pro regulaci intenzity podsvícení přístrojů. Na STK si stejně pracovník sedne do auta a pokud uvidí po zapnutí světel, že xenony si provedou test krajních poloh, tak je mu jasné, že je to "origo" montáž, no a poslední indikátor předělávky xenonů je právě ten výše uvedený díl. Xenonové verze z fabriky mají právě jen regulaci podsv. přístrojů, bez regulace náklonu světlometů.

Jinak jsem si tím taky prošel, výměna nárazníku(nárazník se měnit nemusí, protože v každém nárazníku jsou naznačeny otvory), montáž ostřiků, nádržky, motorku na ostřik světel+kabeláž, xenonové lampy, nivelizace, čidla na nápravy, nakodování, plus výměna dílu pro regulaci podsv. palubovky. Jj, cesta to byla dlouhá, ale jezdí se na xenonech podstatně líp. :kol-47: Ale hlavně potřebujete zkušeného technika na auto elektro, protože ta nivelizace je celkem mazec.... :kol-28:

a cena cca pls?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si sám odpovím...je to díl 1Z0 941 333 A pokud by to některé zajímalo, tak je to díl pro regulaci intenzity podsvícení přístrojů. Na STK si stejně pracovník sedne do auta a pokud uvidí po zapnutí světel, že xenony si provedou test krajních poloh, tak je mu jasné, že je to "origo" montáž, no a poslední indikátor předělávky xenonů je právě ten výše uvedený díl. Xenonové verze z fabriky mají právě jen regulaci podsv. přístrojů, bez regulace náklonu světlometů.

Jinak jsem si tím taky prošel, výměna nárazníku(nárazník se měnit nemusí, protože v každém nárazníku jsou naznačeny otvory), montáž ostřiků, nádržky, motorku na ostřik světel+kabeláž, xenonové lampy, nivelizace, čidla na nápravy, nakodování, plus výměna dílu pro regulaci podsv. palubovky. Jj, cesta to byla dlouhá, ale jezdí se na xenonech podstatně líp. :kol-47: Ale hlavně potřebujete zkušeného technika na auto elektro, protože ta nivelizace je celkem mazec.... :kol-28:

Takže když mám předělané xenony tak já to má být a mám nefunkční kolečko náklonu, tak je to špatně? Musím vyměnit panýlek abych měl pouze regulaci jasu bez toho druhého kolečka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...