Přejít na obsah

Motorek vetraku


Gluck202

Doporučené příspěvky

Zdravim panove. Nedavno mi zacal divne hucet vetrak topeni, zni to jako by mu dochazeli sily a byl zaneseny nebo koncila jeho zivotnost. Dela to az po 5 az 10 minutach az se auto zahreje. Uz nekomu z vas odesel tento motorek? Kolik stoji. Sem objednany do servisu at na to hodi oko, tak abych nedostal infarkt. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, po koupi jsem mel neco podobnyho, zjistil jsem ze mi to po chvilce piska na jednicku rychlost, pak pri vyssich rychlostech to prestavalo, tak sem ho vydelal - bacha lehce se urve aretacni pacicka vim o cem mluvim, poradne sem ho vyfoukal byl plnej prachu a strikl sem mu na loziska vazelinu ve spreju a pohoda. Od te doby neni problem a stalo me to asi 1h prace pac sem to rozdelaval poprve, trochu nervu s tim ze sem tu packu urval a musel sem ju pak opravovat - da se to vyresit aretacnim sroubkem kterej tam nekdy od vyroby je a nekdy neni.

takze bych zkusil toto, pac jestli ti to dela pri zahrati tak ty loziska budou mit dost a nebo sou proste suchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, po koupi jsem mel neco podobnyho, zjistil jsem ze mi to po chvilce piska na jednicku rychlost, pak pri vyssich rychlostech to prestavalo, tak sem ho vydelal - bacha lehce se urve aretacni pacicka vim o cem mluvim, poradne sem ho vyfoukal byl plnej prachu a strikl sem mu na loziska vazelinu ve spreju a pohoda. Od te doby neni problem a stalo me to asi 1h prace pac sem to rozdelaval poprve, trochu nervu s tim ze sem tu packu urval a musel sem ju pak opravovat - da se to vyresit aretacnim sroubkem kterej tam nekdy od vyroby je a nekdy neni.

takze bych zkusil toto, pac jestli ti to dela pri zahrati tak ty loziska budou mit dost a nebo sou proste suchy.

U me tento problem nastal s prichodem mrazu. Vetsinou divne drnci na jednicku a dvojku. Jak se interier trochu zahreje, uz nedrnci. Predpokladam ze se k nemu dostanu od spolujezdce kolem prachoveho filtru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me tento problem nastal s prichodem mrazu. Vetsinou divne drnci na jednicku a dvojku. Jak se interier trochu zahreje, uz nedrnci. Predpokladam ze se k nemu dostanu od spolujezdce kolem prachoveho filtru?

Jj presne jak rikas, odmontujes dole dva soubky a oddelas kryt u prachovyho filtru, a v pravo od nej je motorek, staci odpojit konektor pak se mrknes jestli je tam z vyroby pouzitej zajistovaci sroubek je ve ventilatoru na jedne strane a vzmontujes ho - ja ho tam nemel,a motorkem pootocit proti smeru hod. rucicek. No do ted je to ok pak ho musis dostat ven z mista kde je, protoze tam je to fakt sila, neunesl sem to trochu sem pocukl a urval zajistovaci packu ventilatorku. Ale nakonec to nebyla tragedie, priletoval sem to tam plastem spatky a ani nebylo potreba zajistovat sroubkem takze pohoda.

Tak hodne zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj presne jak rikas, odmontujes dole dva soubky a oddelas kryt u prachovyho filtru, a v pravo od nej je motorek, staci odpojit konektor pak se mrknes jestli je tam z vyroby pouzitej zajistovaci sroubek je ve ventilatoru na jedne strane a vzmontujes ho - ja ho tam nemel,a motorkem pootocit proti smeru hod. rucicek. No do ted je to ok pak ho musis dostat ven z mista kde je, protoze tam je to fakt sila, neunesl sem to trochu sem pocukl a urval zajistovaci packu ventilatorku. Ale nakonec to nebyla tragedie, priletoval sem to tam plastem spatky a ani nebylo potreba zajistovat sroubkem takze pohoda.

Tak hodne zdaru.

Diky moc, podivam se na to. Nejsem moc zdatnej mechanik nebo opravar a vim ze k tomu blbemu filtru se taky dostava docela blbe, ale jak pises ze se to da zvladnout tak se na to podivam. Na cem tam ten motorek drzi? Jen na te zajistovaci pacce a je zasroubovany na jednu otocku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ presne tak, je tam jen tak jakoby nasadis a otocis tod vse. kdyz tam teda neni ten sroubek pojistovaci ale ten bys uvidel. chce to baterku lehnout tam a bude ti to jasny.

Tak sem udelal presne jak si psal. Sice se tam dost blbe dostava ale zvladl sem to. Motorek byl od prachu. Ocistene, nastrikal sem na to WD 40, mazec bylo kdyz sem to zapnul, v pulceuz mi stali vlasy a naplno sem malem odletel z auta. Ale problem bude asi v tom plastovem vetracku, vypada to ze se tam dotyka jedne strany steny, je mozne ze se ten plast pri zahrati roztahne a dre tam o tu stenu. Nevite jestli se da sehnat zvlast ten plast bez motorku?

VRS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jak to myslis, ale jestli to myslis tak ze se to zhorsilo?? jeslti jo tak je nekde chyba, nejdriv bych hledal chybu v tom ze jeslti to vypada ze je to nekde odrene od toho ze se to dotyka tak to vidim jako problem, a pak pri tom rozdelavani jak ses dostal daleko, ja sem ho vymackl z tech gumovejch pacek abych se dostal co mozna nejblize loziskum a hlavne VAZELINU VE SPREJI!! zatece a ztuhne, nevim jak WD pouzivam ho taky casto ale spis tam kde chcu neco odrezit a povolit ci tak neco ale na loziska nevim nevim jestli je to good napad. Ale jestli je to horsi tak si to bud nejako blbe slozil, nebo to WD tomu moc nedalo a nebo hold jsou ty loziska uz vazne po smrti a budes muset splasit jinej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jak to myslis, ale jestli to myslis tak ze se to zhorsilo?? jeslti jo tak je nekde chyba, nejdriv bych hledal chybu v tom ze jeslti to vypada ze je to nekde odrene od toho ze se to dotyka tak to vidim jako problem, a pak pri tom rozdelavani jak ses dostal daleko, ja sem ho vymackl z tech gumovejch pacek abych se dostal co mozna nejblize loziskum a hlavne VAZELINU VE SPREJI!! zatece a ztuhne, nevim jak WD pouzivam ho taky casto ale spis tam kde chcu neco odrezit a povolit ci tak neco ale na loziska nevim nevim jestli je to good napad. Ale jestli je to horsi tak si to bud nejako blbe slozil, nebo to WD tomu moc nedalo a nebo hold jsou ty loziska uz vazne po smrti a budes muset splasit jinej.

No vytahl sem ten motorek s vetrakem a bylo to porad pripojene. Takze jestli to dobre chapu tak si rozdelal ten motorek a oddelal ten vetrak? Ono to prave poskrabane bylo, myslel sem ze je to spinave, ale vypada to uz to tak je od vyroby. Na kolik vyjde ten novej vetrak?

Octavia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vytahl sem ten motorek s vetrakem a bylo to porad pripojene. Takze jestli to dobre chapu tak si rozdelal ten motorek a oddelal ten vetrak? Ono to prave poskrabane bylo, myslel sem ze je to spinave, ale vypada to uz to tak je od vyroby. Na kolik vyjde ten novej vetrak?

Nezhorsilo, je to o trosku lepsi, tissi. A vypada to ze WD tomu trochu pomohlo, zni to nejak svezeji...

Octavia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne aby sme si rozumeli ventilatorek sem vydelal ven, pak sem motorek vyndal tak ze jsem zatlacil na tri gumove packy staci sroubovakem. Jeste sem je maznul aby to slo lip a pak sem tam napral tu vazelinu ve sreju pac sem se dostal i na spodni lozisko. Ale nic vydrenyho tam nebylo takze presne nevim kde si to mel vydreny, skoda ze nemas foto.

Kazdopadne v Etce sem to nenasel ale na skoda dily sem nasel vetrak topeni 1K1 819 015 pro superb a octavia II a cena je 3750 s DPH

Takze bych to jeste rozdelal a zkusil poradnou vrstvu vazeliny. :)

post-43178-1265802708_thumb.jpg

Editováno: , autor: Cizap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne aby sme si rozumeli ventilatorek sem vydelal ven, pak sem motorek vyndal tak ze jsem zatlacil na tri gumove packy staci sroubovakem. Jeste sem je maznul aby to slo lip a pak sem tam napral tu vazelinu ve sreju pac sem se dostal i na spodni lozisko. Ale nic vydrenyho tam nebylo takze presne nevim kde si to mel vydreny, skoda ze nemas foto.

Kazdopadne v Etce sem to nenasel ale na skoda dily sem nasel vetrak topeni 1K1 819 015 pro superb a octavia II a cena je 3750 s DPH

Takze bych to jeste rozdelal a zkusil poradnou vrstvu vazeliny. :)

Je to trochu odreny plast na jedne strane toho kam to vsouvas. Ne vetraku ale ta cast palubovky, podle toho sem usoudil ze se ten vetrak neceho asi dotyka a dre to. Ok podivam se na to poradne. Tech gumovych potvor co to drzi sem si vsimnul. Ja sem nasel na ebayi novy vetrak za 75 liber, coz je neco kolem 2500kc. No a zkusim obvolat vrakace jestli tam nemaji nejakou 2009 tuknutou pokud to nespravim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

jj novator je silene drahej taky bych to resil vrakacem. Ale treba vazelina pomuze drzim palce

Takze panove, po dukladnem vycisteni a namazani lozisek ve vetraku, se nic nezmenilo. Tak sem odmontoval kaslik pred spolujezdcem a podival se dovnint, jestli tam neco nazavazi. Ten zvuk sel se stredoveho panelu. S vetrakem to nema nic spolecneho, protoze kdyz ho zapnu bez nastartovani, nic se nedeje, po nastartovani to zacne okamzite hucet. A kdyz pridavam plyn tak se ten zvuk meni...Pokud vypnu vetrak a je nastartovane tak to hned stichne. Pokud nekdo z vas ma poneti co by to mohlo byt, tak prosim o radu.

Vyhodu to odmontovani vetracku melo, zjistil sem ze ten motorek ma silu hurikanu, malem me odfouknul z auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, mám taky problé s ventilátorem topení. Při přibrzdění, nebo nerovnosti mi v něm klepne. Nejdřív jsem myslel, že to dělá nějaký čep, nebo silentblok na nápravě, ale vypadá to na motorek, protože to klepne i když jen zapnu a vypnu větrák. Najdu ho tedy u nohou spolujezdce, ale nevíte někdo jestli je nějaká šance tam třeba nějak vymezit axiální vůli? Příde mi, že má rotor vůli a při brzdění se pohne dopředu. Je to možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHA, tak to nedělá motorek ventilátoru. Klepe mi nejspíš klapka, která zavírá přívod vzduchu zvenčí. Ale kde je a jak se k ní dostanu??? Poradtě prosím.

Koukal jsem do dílenský příručky, ale koukám, že mám nějakou light verzi, protože např. o topení a klima tam nemám ani řádku :-(

Tak kdyby jste někdo měl komplet manuál na OII, tak prosím , prosím.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

připojuji se s problémem s ventilátorem. Pískal na jedničku, ted i na dvojku a trojku. Demontáž je raz dva a po nastříkání oleje do ložisek taktéž žádná změna. Zpětně to vidím na výměnu ložisek, až se udělá lépe, tak na to mrknu o5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem tedkon podobnej problem, z niceho nic najednou zacal jakoby vibrovat ventilator. S pridavajicima otackama strasne hucel jako kdyby o neco drel v jednom miste.. Myslel jsem ze treba uletelo zavazicko, tak jsem to cele rozdelal a zjistil jsem ze v tech lopatkach na ventilatoru byl parkovaci listek :) Nevim jak se tam mohl dostat, ale ted uz je to v pohode (zrovna jsem ho celej vycistil a prostrikal obe loziska)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak mi z ničeho nic začal hučet větrák topení/klimatizace. (na Golfu V což je prakticky O2)
Jelikož mám climatronic, nový větrák stojí 4-5tis po eshopech. Autorizák 9 500Kč.

Podle návodu jsem sundal "polystyrenový" kryt, odjistil aretační packu & sundal větrák ... světe div se, ve větráku kus plastového pytlíku....nechápu

snad to někomu pomůže...

viz mé video

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahojte, tiez sa mi objavil problem s hlucnym vetrakom. Robi mi to prakticky to iste co vsetkym tu. Pri zapnutom ventilatore je jedno ci s klimou alebo bez to huci. ked ventilator vypnem tak je klud. Zaujimave je ze ked idem do pravotocivej zatacky tak mi ten zvuk prestane, ked do lavotocivej tak sa zvyrazni. ked idem rovno tak to je tiez pocut :D...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...