Přejít na obsah

2.0 TDI DPF (125 kW)


JasteR

Doporučené příspěvky

Ale tak tam přece vůbec nejde o prachy, ale když kvůli tomu pojede někam do města, kde se dostanu ke stánku, tak mi to zabere půl hoďky a přečtu si jeden článek...já zase nechápu, proč dělá někomu problém protáhnout jednu nebo dvě stránky scanerem...jednou ty mě, podruhý já tobě...už jsem pár věcí skenoval a nikdy jsem na tom nebyl škodnej.

jasne a proc ty by si zabiral pul hodky cestou do stanku kdyz to muzu ja 20 minut scanovat co? to jse oplati :palec2: myslim ze mozna s mojim uzasnym scanerem i dýl je to asi 6 stranek

pak je tu jeste druha vec ze ten casak u sebe nemam, mam ho samozrejme doma kde zas naopak nemam scaner a než si vzpomenu ze ho mam vzit sebou do prace tak je tejden fuc :-)

no a treti vec je poruseni autorskejch prav

hele ja rad pomuzu ale kdyz to je opravdu nutny, tohle mi pripadne opravdu trochu malicherný

povazoval jsem opravdu za dobry zde na ten clanek upozornit a myslim ze opravdu kazdy koho zajima tak rad tech par korun obetuje a cestou z prace nebo pri nakupu se pro casopis nekde zastavi

no nebudem to resit ne?

kdyz si vzpomenu tak ho vezmu ale scan bude maximalne v zabezpeceny sekci uz sem na foru problemy s autorskejma pravama z casopisu zazil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinak je klidně možný, že je více variant 2.0TDI PPD125kW, záleží na kódu...stejně tak jako 2.0TDI CR v SII je jinej než v OII, ačkoliv mají stejný parametry ;)

to jo ale pouze s drobnejma zmenama ne? nic zasadne kostrukcne jinyho

SUp vz OII to je jasny tam je to PD vz CR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,jsou dvouvačky a jednovačky.Nejvíce se serou dvouvačky-neboli 16V,Ecu Siemens.Jednovačky mají všechny motory s DPF,Ecu Bosch a ty se už tak neserou.j´Je divné,že ten Passat se jim tak sere,ale nedivím se.Vím o jednom RS,najeto 30.000 km a má zaolejovanou nádobku-takže první náznaky,dále vím o jednom Passatu ,najeto 76000 a v 70.000 mu prdlo těsnění pod hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je v tom solidní guláš...nejhorší je, že i samy automobilky občas vypustí nějakej "blábol" (ať už omylem, nebo "omylem") a zákazník je pak naprosto zmatený a nemá šanci se v tom orientovat....no a samo, že prodejce to zamotá tak, jak se mu to zrovna hodí...troufám si tvrdit, že drtivá většina lidí neví, že když si připlatí za DPF (nevím proč by to kdo dělal, asi náhlé pomynutí smyslů), tak jim škodovka dodá konstrukčně starší a "osekanější" motor, nebo že ten stejnej motor v supovi a oktě nakonec není tak stejnej, jak se zdá...a v poslední době je solidní guláš i s 1.4TSI, kdy se často objevuje informace, že v oktě nebo supovi je dvojitě přeplňovanej, což samo není...ale to se obyčejný člověk snad ani nedozví, pokud se po tom nepídí, je to zkrátka bordel, co k tomu víc říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je v tom solidní guláš...nejhorší je, že i samy automobilky občas vypustí nějakej "blábol" (ať už omylem, nebo "omylem") a zákazník je pak naprosto zmatený a nemá šanci se v tom orientovat....no a samo, že prodejce to zamotá tak, jak se mu to zrovna hodí...troufám si tvrdit, že drtivá většina lidí neví, že když si připlatí za DPF (nevím proč by to kdo dělal, asi náhlé pomynutí smyslů), tak jim škodovka dodá konstrukčně starší a "osekanější" motor, nebo že ten stejnej motor v supovi a oktě nakonec není tak stejnej, jak se zdá...a v poslední době je solidní guláš i s 1.4TSI, kdy se často objevuje informace, že v oktě nebo supovi je dvojitě přeplňovanej, což samo není...ale to se obyčejný člověk snad ani nedozví, pokud se po tom nepídí, je to zkrátka bordel, co k tomu víc říct.

No taky jsem se nad tím dvojitým přeplňováním pozastavoval, prt. se o tom spekulovalo, pak byla info, že nebude a teď při některých testech tvrdí, že je to turbo-kompresor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V novym AutoTipu je pokracovani pribehu, a neni to teda ani trosku lichotivy...

Vyjadreni VW je sice hodne diplomaticke, ale mezi radky je tam videt politovani, ze vubec kdy tyhle PD motory zacli vyrabet...

Vstrikovace drzej v motoru na jeden sroub, takze se viklaj, hlavy praskaj jak na bezicim pase....

Nekomu s A3 prehrali soft v RJ, kterej mel udajne snizit rychlost zaplnovani DPF filtru, vysledkem je snizeni kroutaku az o 40% v nizkych otackach....

V Passatu zase snizeni vykonu ze 125 na 103 kW....

No v takovym duchu to je proste cely.

VW slibuje 'vstricnost' pri reklamacich po uplynuti zarucni doby... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, viacmenej co tu pises ma ukludnuje, ze to nieje az tak zle. Myslim ze horsie na tom bol Olcit ... :smich:

Editováno: , autor: vorlajz
Wagoo, twe to musíš citovat takovej příspěvek, kyž ten tvůj na něj přímo navazuje??? čti pravidla!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi opět odešlo čidlo tlaku u DPFka, takže to zase celý zkolabovalo...ikdyž jen na chvilku, pak se to zase záhadně vzpamatovalo a teď už to jední relativně normálně. Do servisu sem objednanej na pátek, tak sem zvědavej, co za to budou chtít...zatím nemám chuď jim dát ani korunu, jen ať si to škodovka hezky sežere sama, když si takovou zrůdnost vytvořila ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi opět odešlo čidlo tlaku u DPFka, takže to zase celý zkolabovalo...ikdyž jen na chvilku, pak se to zase záhadně vzpamatovalo a teď už to jední relativně normálně. Do servisu sem objednanej na pátek, tak sem zvědavej, co za to budou chtít...zatím nemám chuď jim dát ani korunu, jen ať si to škodovka hezky sežere sama, když si takovou zrůdnost vytvořila ;)

Skajo, ty si tiez chipoval?? (niekto mi to spominal, len sa nepamatam kto). A ako sa ti prejavuje odijdene cidlo tlaku?? . Mne to obcas robilo to (teda pred vymenou vramci zvolavacky), ze nachvilku padol motor z vykonu, a potom nabehol (ale v zasade to bolo nakonci procesu recyklacie)

A pozor, to nie Skoda auto to tak chcela, to EU a nasa priroda ... a prirodu si musime chranit !!! :aggressive:

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, já chip nemám.

Jinak projevovalo se to tak, že už delší dobu motor občas vynechal, resp. při konstantní jízdě na první tři stupně občas škubnul, nebo při uvolnění plynu taky tak divně zareagoval. Potom se začal rozsvěcovat symbol DPF a ani poctivá regenerace nepomohla, za chvilku svítil zase, přičemž později se přidala ještě kontrolka závad a nakonec i blikající žhavení a tedy nouzový režim. Přesně to stejný se mi stalo po 30k km, tehdy to taky servis nějakou dobu řešil a nakonec vyměnil čidlo a byl klid. Teď mám najeto něco málo přes 62k, takže to asi nebude náhoda, ale prostě to čidlo víc nevydrží...zřejmě mám ještě tu starou verzi, ikdyž už to měla být ta nová, takže teď snad konečně dostanu opravdu tu novou.

Jo a v paměti závad se pořád objevuje špatné čidlo tlaku výfukových plynů, hodnota mimo rozsah - zkrat na plus - kontrolka závat ZAP. Když sem to vymazal, za chvilku to tam bylo znova a když jsem logoval zaplnění DPF, tak i při takřka prázdným filtru to pořád hází regenerační režim a zahřívá se filtr na 600°C, jenže jelikož není co regenerovat, tak po chvíli se to vyhodnotí jako chyba a hodí to tam právě ten nouzák.

Jako je to blbost, vymění čidlo a bude to zase OK, ale i tak to nasere, protože s tím má člověk akorát starosti...a navíc stát se to někde mimo republiku, tak sem v prdeli, protože už vidím, jak nějakej chorvat shání nový čidlo na RSku lol

Ale na druhou stranu jsem měl alespoň důvod navštívit servis a zeptat se zrovna na ten USB adaptér z FL OII...sice jsem nic nezjistil, ale prej to pořešíme v pátek, tak sem zvědavej, jak se na mě připraví...já mu říkal hned, když jsem tam přišel, že ho nepotěším a taky že jo...napřed jsem vybalil ten evergreen DPF a posléze oříšek ve formě USB :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Skajo, presne to co popisujes riesi ta posledna vymena snimaca dif. tlaku a prehratie software RJ. Ja som az take problemiky nemal, je pravda ze obcas motor "vypadol" a trhalo snim, akoby za volantom sedel amater, ale az tak vazne to nebolo. Viem, na co narazas, kupis auto za milion a serkas sa s nejakym poondanym snimacom a filtrom. Je to na hlavu postavene. Ja to rozcarovanie chapem, prezivam ho miestami tiez, a viem ze najblizsia volba bude "nie nafta".

Landrover napriklad ponuka motorizaciu Diesel s alebo bez filtra pevnych castic (zatial), a aj oni s tym maju tiez len a len problemiky. Osobne som nazoru, ze vyvoj filtrov este nedosiel do toho stadia, ze by boli bezproblemove. Ale otazka je, co bude po dvoch rokoch, ked padne zaruka. Skoda auto sa na nas ako zakaznikov vyprdne, alebo si nas bude hyckat, len aby sme zostali verny dieslom ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to beru sportovně, prostě DPF si s PDčkama nerozumí, s tím se toho moc nenadělá a dneska už to nikdo ani řešit nebude, když je to mrtvá větev...spíš jsem zvědavej, co to bude dělat s Common-railama, jestli to bude šlapat jak hodinky, nebo se to taky bude pořád srát, hlavně v ORS ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Skaja: Tak zatial mam nabehanych s CRkom 34tis. km a zatial neviem ani kedy prebieha regeneracia.

Do cca 30 tis. som aj ja bol bezproblemovy, len potom som zacal pocitovat "neduhy" recyklacie. Ja pevne verim, ze CR bude v tomto smere vydarenejsie. A podla mojich skusenosti tvrdim, ze CR je kulturnejsi motor ako PD, nieje to ukrutny pokrok, ale je to vyrazne lepsie . Otazna je dymovost, ktora vyrazne vplyva na chod DPF , a to ani nerozmyslam nad tym, ked RS-so bude mat cez 200 tis km, a motor bude vyraznejsie dymiaci ako za nova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem byl v tom servisu a zkoušeli to regenerovat, ale marně, tudíž budou opět měnit tlakový čidlo...ale přitom už jsem teď měl to nový, co se měnilo v akci, takže to asi nebude dobrý :help:

Každopádně prodejce říkal, že to není vůbec ojedinělý případ a řeší se to pořád, dokonce škodovka už ty motory do města ani nedoporučuje, třebas taxikářům ;)

A pak jsem se ptal jen tak servisáka, jestli CR motory už jsou v pohodě a vyřešili to tam nějak líp...no a prej vůbec, že zrovna nedávno jim ze škodovky přišlo psaní, že u CR motorů jsou ty problémy taky a teď to usilovně řeší, takže se uvidí, co nakonec vymyslí.

Tudíž jediná rada zní: Pokud se chcete vyhnout problémům, vemte TSIčko a budete happy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...