Přejít na obsah

Problém s teploměrem


Gil

Doporučené příspěvky

  • o 5 let později...
  • o 1 měsíc později...

Čidlo není napájené, je to pouze odpor který se mění v závislosti na teplotě (termistor).

Proměř čidlo ohmetrem, při pokojové teplotě musí mít odpor kolem jednoho kiloohmu a při zahřívání třeba rukou musí odpor klesat.

Případně nové koupíš třeba tady: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0919379a-cidlo-venkovni-teploty-fabia-octavia.html

Editováno: , autor: Vítězslav Rauch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cidlo vyzera ze je v poriadku, teda bude problem asi v kabelazi (popr. poistka ale to pochybujem ked to neni napajane, riadiaca jednotka), vie mi niekto poradit kde by som nasiel (dostupne miesto bez vacsej demontaze) lahko pristupne miesto na presvietenie kabla (uzavriet okruh a skontrolovat vodivost)tj. jedna strana konektor kde sa zapaja cidlo druha strana niekde blizko riadiacej jednotky alebo v jej blizkosti. ak mate nejaky napad uvitam, vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

zdravím, mám podobný problém na FI, motor AZF mi nejde čidlo vnější teploty, hlásí mi to chybu:

Adresa 17: Přístrojová deska        Labely: SVO\6Yx-9xx-xxx-17.lbl
   Řídící jednotka: 6Y1 919 880 C
   Díl: KOMBIINSTRUMENT VDO V09 
   Kódování: 16141
   Dílna #: WSC 65535 
   VCID: 4687522B62BCCC3
  

1 Fault Found
00779 - cidlo vnejsi teploty (G17)
            30-00 - preruseni nebo zkrat na plus

 

. Čidlo jsem proměřil, je Ok, odpor cca 1000Ohm. Zároveň mi s tím nejde klakson který je na stejném kabelu, jak bych mohl najít závadu, není to vůbec přístupné a nevím kam kabely vedou.

Editováno: , autor: jirka.king
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
V 19. 11. 2011 na 13:14, Vítězslav Rauch napsal:

Čidlo není napájené, je to pouze odpor který se mění v závislosti na teplotě (termistor).

Proměř čidlo ohmetrem, při pokojové teplotě musí mít odpor kolem jednoho kiloohmu a při zahřívání třeba rukou musí odpor klesat.

Případně nové koupíš třeba tady: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0919379a-cidlo-venkovni-teploty-fabia-octavia.html

Kdyby nebylo napájené, nezměří se odpor to je Ohmův zákon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všem, vím, že to je už staré téma, ale pořídili jsme si jetou Fabku (r.v. konec 2003) do rodiny jako druhé auto a mám také takový problém. Zkoušeno bylo více čidel, všechna ukazují o cca 25 st. méně. Vyřešil to tu někdo? Nemusí se to nějak doladit přes diagnostiku? Předchozí majitel měl auto na servisu klimatizace a tam prostě z čidla vytáhli kabel a bylo to pro ně vyřešené...

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...