Přejít na obsah

Zapojení a montáž vyhřívaných sedaček


soused.m

Doporučené příspěvky

Pozdravujem všetkých, mám tiež problém s vyhrievaním sedačiek. Mám superb II a neviem, či je to len môj dojem, alebo je to skutočne tak ako to cítim. Keď zapnem ohrev v studenom aute, tak sa mi zdá že sedáky sa zohrejú tak, že to sotva cítiť a potom akoby prestali hriať. Operadlá hrejú stále. A vypadá to tak aj u spolujazdca. Má niekto o tom informácie, či je to skutočne tak, alebo je to len môj dojem? Chcel som, že vymením dečky, ale je to dosť práce a je otázka, či keď ich odmerám, nezistím, že sú v poriadku a má to tak byť. Bez vybratia sedačiek sa ku konektorom nedostanem (kvôli odmeraniu), takže budem vďačný za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemá to tak fungovať. sedáky majú hriať tak isto ako operadlá.. však odklopiť sedačku na superbe neni až taký problém. tuším že ho tam držia iba štyri tisíchrany. teraz si niesom istý ale tuším M8-M10 - kúpiš v baumaxi. :) ak budú dobré, tak by som to tipoval na RJ. výhrevu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemá to tak fungovať. sedáky majú hriať tak isto ako operadlá.. však odklopiť sedačku na superbe neni až taký problém. tuším že ho tam držia iba štyri tisíchrany. teraz si niesom istý ale tuším M8-M10 - kúpiš v baumaxi. :) ak budú dobré, tak by som to tipoval na RJ. výhrevu.

Ešte dotaz, nemáš, prosím, náhodou link kde sa dá tá príručka, čo si predtým spomínal, stiahnuť? Mne sa nikde nepodarilo stiahnuť aby bola kompletná, vždy len nejaké časti a nie všetky.

Editováno: , autor: edob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, budu si dělat kabeláž na výhřev...mám schéma zapojení jen bych potřeboval poradit.. :kol-32: jelikož to z toho nevyčtu nebo nechápu  :kol-44:  K čemu se připojují (zakroužkované) kabely č.17.  č.18.  č.19. ?

(17 a 18 vedou z ovládacího tlačítka výhřevu. 19 z relé - (řj) )

Děkuji za případné objasnění.  :kol-47:

post-59243-0-06471200-1434745145_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-34: tak jsem koukal co jsem přehlédl ale následující strana je prázdná a strana před je obrázek rele boxu a pojistek...

 

post-59243-0-32367100-1434789955_thumb.p

 

Přidávám odkaz na El. schéma na OI. kdyby někdo chtěl...

Wojnar- kdyžtak se prosím taky mrkni jestli tam něco nenajdeš. Občas přes stromy není vidět les.  :kol-28:  Díky

 

http://ulozto.cz/xvpj5XZa/el-schemata-1997-1999-pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-34: tak jsem koukal co jsem přehlédl ale následující strana je prázdná a strana před je obrázek rele boxu a pojistek...

Tak já psal o straně před jako že to platí obecně při práci s těmi schématy.

Prostě jak jsou rozsáhlejší schémata rozkreslená po jednotlivých listech tak musí nějak označit drát, který má pokračování na úplně jiném listu.

Momentálně mi zabavili noťas, ale až se k němu zas dostanu zkusím taky kouknout do DP.

EDIT:

Jsou to jenom screeny obrazovky telefonu, nevím jestli na tom něco uvidíš, minimálně pro představu o čem píšu.

Jsou to sedačky po 2001.

V telefonu mám pouze tuto DP. V noťasu pak ostatní.

19e2de22ef7a2ca58beaafc9c8312118.jpg

0a4c9b1f0d203b0e2f0293630c4dd8bb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar elektrikari,mohl bys mi prosim napsat presne oznaceni toho 10tkoveho ntc termistoru,nebo poslat odkaz z GME,pojedu tam pro to,tak abych tam nebyl za pitomce,ze nevim co chci a byva tam frmol tak tam nechci udelat spunt:-)

A jeste jeden dotaz,nevi nekdo kolik +-stoji decka?Diky za odpovedi.K

10 ohm nebo 10 kohm ?! Pozor je v tom rozdíl. Asi tak tisíc krát :)

Jinak mně se moc zdá, že origo tam patři právě 7k5 a zrovna ty moc nejsou tak se to nahrazuje nejbližším v řadě.

Pokud je to NTC, tj., se vzrůstající teplotou odpor klesá, čili pokud použiješ termistor s větší hodnotou, sedačka bude topit na větší teplotu. Zase naopak, pokud použiješ termistor s hodnotou nižší, sedačka bude topit na nižší teplotu.

Nejbližší hodnoty v řadě jsou:

6k8: http://www.gme.cz/b57164k0682k000-p118-063

a 10k: http://www.gme.cz/b57164k0103k-p118-010

7k5 jsem nenašel ani v GME, ani v PS electronic, ani v GES a ani v TME :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

zdravím, plánuji si dodělat výhřev sedaček do mé O1 2001, kabeláž mi má přijít v týdnu tak zatím studuji schéma a mám jednu nesrovnalost. 

Všude čtu, že propojení A20 (viz obrázek) přijde připojit na pojistku č.5, ale ve schématu žádná pojistka není. Mohl by mi to někdo osvětlit jak to tedy je?

A ještě jeden dotaz, odkud vzít spínaných 12V na zapojení pojistky č.44? Někde jsem se dočetl, že to jde vzít ze šroubů pod reléovým boxem...1619953846_Snmekobrazovky(1).thumb.png.0786c9f908065e3b9688f3d225d1e16a.png

Editováno: , autor: namenotfound74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...