Přejít na obsah

Volant je nakřivo - goemetrie?


ICi

Doporučené příspěvky

mam problem s volantem :help:

nechal jsem si v original skoda servise namontovat origo tempomat a po par dnech jsem si vsiml ze mam lehce ale opravdu jen lehce volant nahlej doprava..respektive kdyz ho dam na rovince do "rovne" polohy tak mi auto malinko zataci vpravo. pokud ho ovsem necham volne auto jede rovne ovsem volant je malinko nakrivo (viz obrazek) ma to za nasledek mou stalou pozornost na to a brzo so vy...pokud to nevyresim:))

je mozny aby se udelala tak mala odchylka kdyby se v servise sekli byt jen o jeden zub oproti puvodni poloze?

ptam se proto ze nevim jak jemny je mnohohran na volantu oct. treba na mem byvalem citroenu xsara to neslo splest, tam kdyz jsem dal o jeden zub jinak tak volant byl dost nahlej...tady je to jen malinko...

byl jsem kvuli tomu i na geometrii a tu mam serizenou a vporadku, pneu nove - 3 měsíce (Cont TS830) nicmene volant je furt lehce nahlej....auto nebylo nikdy bourane... uz mi zbyva jen to spatne nasazeni volantu v servise, ale opravdu nevim jestli je mozny aby to delalo jen tak malej rozdil??? v opacnem pripade jsem si toho jen nevsiml od koupe s je to cele nejak uz krive od vyroby nebo nevim:)) (octu mam cca 3mesice teprve)

Moc diky za radu

ICi

post-23709-1266327766_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj to ja taky, kdyz sem sundaval na byvalem citroenu, mel jsem vse pekne na dvou mistech poznacene + rovno kola neslo to "posrat":) ale kdyz jsem to nedelal ja predtim nebudu to ponich opravovat. navic je to vklidu servis at se s tim popasuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- jézus to vůbec neřeš přesazením volantu. tam jsou takové zuby že ti volant bude zas šilhat, ale na druhou stranu

- prostě ti blbě nastavili volant když dělali gometrii. Správné hodnoty geometrie nemají fixní vztah k poloze volantu.

geometrie se seřizuje tak:

1) že autu srovnají kola a odečtou odchylky (odklon, předklon, záklon, úklon, poklon, ... atd :) )

2) volant natočí do roviny, zafiksuje se nějakým přípravkem

3) pod autem borec s klíčema seřizuje řídící tyč tak dlouho až mají kola správné hodnoty

4) vytisknou ti protokole kde jsou původní vs. nové hodnoty

toť vše, pokud mají křivo volant tak je to sice jejich liknavost, ale není to závada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

- jézus to vůbec neřeš přesazením volantu. tam jsou takové zuby že ti volant bude zas šilhat, ale na druhou stranu

- prostě ti blbě nastavili volant když dělali gometrii. Správné hodnoty geometrie nemají fixní vztah k poloze volantu.

geometrie se seřizuje tak:

1) že autu srovnají kola a odečtou odchylky (odklon, předklon, záklon, úklon, poklon, ... atd :) )

2) volant natočí do roviny, zafiksuje se nějakým přípravkem

3) pod autem borec s klíčema seřizuje řídící tyč tak dlouho až mají kola správné hodnoty

4) vytisknou ti protokole kde jsou původní vs. nové hodnoty

toť vše, pokud mají křivo volant tak je to sice jejich liknavost, ale není to závada

omlouvam se ze jsem dlouho nenapsal,nejak byly jine starosti....,ale je to jak pises- byl jsm na presazeni a tam mi rekli ze je to jak predtim ze si delaji rysky tak jsem jim rekl at to prece jenom o zub posunou a bylo to na druhou stranu jeste horsi...tak mi to vratili... nicmene asi pujdu znovuu na geometrii protoze je to asi jedine reseni jak to srovnat o ten malej rozdil...nejvic me sere ze jsem mu o tom na geometrii rikal a on si ten volant i cimsi sprajcoval a okem z venku auta pres stahle okynko daval do roviny:))coz me prislo divne jak to muze videt vubec..no nevidel asi:))

nevite o nejake dobre geomterii ve zlinskem kraji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nečteš to od začátku je hovadina aby jel na geometrii když ho má nakřivo po montáži tempomatu kdy musel volant dolu prostě jen sundat a přesadit

- četl jsem od začátku a eidentně jsem to i pochopil správně

jak píše stíhačka, technik by musel být jelito aby mu zpět špatně nasadil volant

- klidně bych se vsadil že volant šilhal už před tempomatem ale majitle si toho nevšiml, až po montáži se na to zaměřil víc

- to že při geometrii jim volant trošku ujede je možné a normální, ta fixace není 100%

prostě buď u toho a technika popros ať se snaží, nic víc s tím neuděláš ... navíc šilhání volantu normálně reklamuj,

při seřízení má nastavit volant na vodorovinu, pokud se to nepovedlo "tak znovu a lépe"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za reakce vsech..oprvadu je mozne a psal jsem to i v uvodu ze jsem si toho jen predtim nevsiml a po tempomatu jsem se na to zameril(octu mam jen par mesicu)..tak musim na tu geometrii znovu at si s tim vic pohraje

Editováno: , autor: ICi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

tak při druhé geo mi volant srovnali, vše bylo ok. Posledních párset km mi však volant zase začal šilhat doleva a to trošku víc, než je na fotce nahoře v příspěvku :( Takže asi znova na geometrii, každopádně tu už asi budu muset cvaknout co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • Pawouk změnil název na Volant je nakřivo - goemetrie?

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...