Přejít na obsah

Černé stopy ve sněhu


wizeon

Doporučené příspěvky

Přeji dobrý den,

před několika málo dny jsem si všiml u mého vozu (Skoda Superb 1.9Tdi 96kW, r.v. 2005) takové zvláštnosti. Ráno po nastartování a ujetí několika metrů, zůstávají ve sněhu zhruba 3-4 metry dlouhé a 5-6cm široké černé stopy. Je pozoruhodné, že jsou stejně tak dlouhé na jedné i druhé straně. Stopy jsou vidět pouze po prvním nastartování a ujetí několika metrů. Další starty a jízdy v průběhu stejného dne tento problém již nevykazují.

Také je nutné podotknout, že tyto stopy pocházejí od zadní části vozu (nápravy), nikoliv přední.

Nevíte někdo, o jaký problém by se v tomto případě mohlo jednat?

Edit: Napadají mne zadní tlumiče. Ikdyž při jízdě nic nepociťuji. Opravdu nevím.

Editováno: , autor: wizeon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavý :), a je to mazlavý nebo smrdí to nějak? Jak daleko jsou od sebe? Tlumiče asi ne.

Taky jsem se takhle loni zhrozil. A vylila se mi flaška s olejem do rezervy a vytejkalo to dirkama v podlaze.

Stopy jsou zhruba 2cm vzdálené od vnitřních stran pneumatik. Nepřišlo mi, že by stopy byly nějak mazlavé či smrděly.

Každopádně nechám vůz překontrolovat. Tlumiče mi také nepřijdou jako příčina tohoto problému, ale co jiného by na zadní napravě mohlo tyto stopy vyvolat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Široký to může bejt proto že se to ve sněhu rozpíjí jako inkoust na papíře.Tak mě tak napadá jaký tam jsou podběhy? plast nebo ty textilní někde jsem tady o nich četl že sáknou vodu.A není tam někde nějaká dutina do který to zteče a při rozjezdu to teče ven? Popojeď jen dva metry a běž se kouknout jestli to nebude vidět odkud to kape nebo teče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Široký to může bejt proto že se to ve sněhu rozpíjí jako inkoust na papíře.Tak mě tak napadá jaký tam jsou podběhy? plast nebo ty textilní někde jsem tady o nich četl že sáknou vodu.A není tam někde nějaká dutina do který to zteče a při rozjezdu to teče ven? Popojeď jen dva metry a běž se kouknout jestli to nebude vidět odkud to kape nebo teče.

Je tam plast a co se dutin týče, to fakt netuším, ale nejspíš to bude mít nějakou souvislot. Taky bych měl víc popsat ty stopy. Nejedná se o klasické velké kapky, které by se následně ve sněhu rozpíjely. Představte si stopu od černého spreje, ovšem nikoliv tak intenzivní a hustou. Je to spíš jako by rozprášené, jestli mi rozumíte. Právě už na to koukalo několik lidí a záhada. Největší paradox je ten, že je to opravdu na obou stranách jak přes kopírák, což by ale právě potvrzovalo tvoji teorii, podběhy, dutiny, roztátý sníh atd...

Editováno: , autor: wizeon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hele nemáš tam náhodou zdvojený výfuk(duplex nebo jak se to píše) dva koncový tlumiče? vypadá to jako voda se sazema.

Mám tam ten klasický zahnutý výfuk na levé straně. Na pravé straně není nic. Navíc, nevím jestli jsem to již zmínil nebo ne. Ty stopy tam nejsou pokaždé. Jen někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím, popravdě se divím že tohle vůbec řešíš... Může to bejt klidně sračkovoda z odtokovejch kanálků lol

Jako mužeš mi věřit, že tato myšlenka mě už taky napadla. Že možná řeším totální a banalní problém, který třeba není ani problémem. Kdo ví. Ja ne, proto jsem se chtěl poradit s lidmi, kteří vlastní stejný vůz jako já. Akorát mi vysvětli jednu věc. Pokud se jedná o sračkovodu jak píšeš, proč mi zde už někdo nenapsal: Hele, to je normální bordel z odtokovejch kanálků, já mám to samý a támhle Jarda taky, ty stopy jsou přirozený. Neřeš to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě o nic vážného jít nemůže, nedokážu si představit co by to mohlo vážného způsobovat... maximálně tak prasklá manžeta na poloose a rozstřik grafit vazelíny... ale to by dělalo pořád...

Já teda čas od času nějakou stopu taky zanechám, ale nějak zvlášt to nepozoruju, proč taky?

Pokud by ti sral olej nebo nafta jo jasně... ztrácela se voda ok...ale takhle fakt nevím proč ??

Ale chápu že jsi třeba opatrný a dáváš si víc pozor, pořád lepší než nevěnovat pozornost technickému stavu vůbec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše už na začátku je to od zadní nápravy :aggressive: poloosy -nesmysl z těch by to bylo mastný a nerozpíjelo by se to do sněhu a při rozjezdu to má tak malý otáčky že by to sotva ukáplo natož stříkalo. Je to asi někde zateklá rozsolená voda se špínou a při rozjezdu teče ven. Teď je otázka odkud z čeho? Nemáš nějakýho sebevraha nebo kaskadéra? Že by se uvázal na lano na bob nebo igelitovej pytel a nechal se kousek popotáhnout a přitom pozoroval spodek auta?(jen na ten kousek co se to projevuje) :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše už na začátku je to od zadní nápravy :aggressive: poloosy -nesmysl z těch by to bylo mastný a nerozpíjelo by se to do sněhu a při rozjezdu to má tak malý otáčky že by to sotva ukáplo natož stříkalo. Je to asi někde zateklá rozsolená voda se špínou a při rozjezdu teče ven. Teď je otázka odkud z čeho? Nemáš nějakýho sebevraha nebo kaskadéra? Že by se uvázal na lano na bob nebo igelitovej pytel a nechal se kousek popotáhnout a přitom pozoroval spodek auta?(jen na ten kousek co se to projevuje) :smich:

No, napadá mě pár lidí, které bych mohl povozit na bobech :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšu v podstatě nezáleží odkud to sere, pokud to není to co jsem vypsal, sral na to pes...

(Jinak u zadní nápravy jsou odtokové sračkokanálky..)

to acek : umím číst jen jsem se obecně zamyslel nad závažností tečení čehokoliv...

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s největší pravděpodobností se opravdu jednalo či jedná o bordel ze silnice v kombinaci se sněhem. Auto bylo zvednuto a následně prohlídnuto. Žádný problém nebyl nalezen. Tlumiče a vše ostatní je v pořádku.

Každopádně díky za Vaše reakce.

Editováno: , autor: wizeon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...