Přejít na obsah

Ventilátor chladiča


bobocop

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám taký problém, že mi pri zvýšenej teplote chladiacej kvapaliny nespína ventilátor chladenia. Mechanik mi povedal, že to bude poruchou spínača ventilátora. Tak som ho aj zakúpil a vymenil, no ventilátor mi stále nefunguje, resp. nespína. Ventilátor je funkčný, napájal som ho z batérie a roztočil sa. Poistky mám v poriadku. Jedna vec mi nejde do hlavy. Na spínači ventilátora sa nachádzajú 2 ks elektrické kontakty, ale na kebalážy, ktorý ide do neho sú 3 elektrické vodiče. Do ventilátora idú tiež 3 elektrické vodiče. Je možné, že mám zlý spínač ventilátora, alebo samotný ventilátor ? Dalo by sa to nejak vyriešiť ? Zameniť vodiče alebo niečo podobného ? Díky za rady.

post-34-1153138820.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

vidím, že si budem musieť poradiť sám, zistil som že do Octávií boli montované dva druhy ventilátorov chladenia, jednorýchlostný, spínač ventilátora má len 2 el. kontakty, a dvojrýchlostný spínač ventilátora má 3 el. kontakty., teda tak ako v mojom prípade, zrejme preto mi nefungoval ventilátor so spínačom na dva kontakty.

7.5652.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se dostal na dálnici do kolony a neustálým popojížděním na jedničku v tom vedru se dostala ručička teploty chladící kapaliny do červených mezí. Prostě nesepnul ventilátor u chladiče. Kdyby jsem se z té kolony včas nedostal a nezchladil to rychlejší jízdou, tak bych tam vyvřel jak se stodvacítkou. Ventilátor klimatizace zdáse taky nejede. Kde mám hledat závadu? Poradí někdo? Díky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nuž neni to zložité nájsť, otvoríš kapotu, pozreš an chladič a v jeho pravej spodnej časti sa nachádza ten spínač, vypadá ako čidlo a vedú z neho von elektrické vodiče, stiahneš dole konektor a uvidíš. Ak máš 3 el. vývody, tak máš dvojrýchlostný ventilátor na chladenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mám podobný problém, netočí se mi ventilátor chladicí kapaliny. Pří zapnuté klimatizaci se rozběhne jen ten druhý.

Zatím jsem se do žádné kolony nedostal, tak jsem díkybohu nevařil, ale nemohu posoudit, jestli je to termospínačem nebo třeba kouslým ventilátorem, pojistky jsou ok.

Jakým způsobem mohu ten ventilátor vyzkoušet ?

Jak přemostím ten termospínač ?

Prosím podrobnější návod, barvy kabelů, co kam strčit, co kam nestrkat, atd...

Díky moc, v tomhle horku bych to měl rád v pořádku....slunko je sviňa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventilátor klima jít nemusí,ale vody musí.Jak píše Vaša,jednotka co je pod baterkou,ale pokud auto nebylo bouráno tak moc neodcházejí.Potom zkontroluj pojisty na baterce-vytáhni je,občas bývají normálně zapečené.Potom čidlo

Tak to mám opačný problém, když zapnu AC, rozběhne se ventilátor klimatizace a ventilátor chl.kapaliny stojí. Může být kromě ventilátoru v pr.... také termospínač ?

Jak to zjistím ?

Jak mohu vyzkoušet ventilátor(barvy kabelů atd...) ?????

Foto té jednotky dochlazování by nebylo marné....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa změnil název na Neustálé zapínání a vypínání ventilátorů

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...