Přejít na obsah

Ventilátor chladiča


bobocop

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Zdárek.Mám taký problém,že sa my na 1,6-75kw motore bez klimatizácie, roztočí venilátor na chladiči pri studenom motore.Stiahol som kontakty zo všetkých snímačov a aj tak sa to točilo.Ak natočím motor vypne.Zhasnem, znova sa roztočí a takto to pokačuje dookola. Vypne to jedine vtedy,ak motor nechám zohriať na asi 50celzia. Poraď te my, čo s tým.Ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hledal bych chybu u jednotky dochlazovani, je ve predu na levem nosniku

setkal jsem se s tim na golfu IV, jednotku jsem vymenil (valela se mi doma) po vymene vse ok (treba byly jen spatny kontakty - nezkoumal jsem to)

zkus jestli neco napise diagnostika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

než bych zháněl dochlazovačku tak bych zkontroloval čidla teploty

přerušené čidlo jednotka vyhodnotí jako nebezpečí a pro jistotu sepne vrtule

když je přerušeny tak odpojení neudělá žádnou změnu

u 1,6 je to celkem častá závada

ad dochlazovačka: je to vlastně jen spínací relé a to když se pokazí tak nespíná vůbec, i kdyby bylo zpečený tak je napájený sv.30 z baterky takže by to jelo dokud by byla připojená baterka a nereagovalo by to na klíček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny.. Prosím o radu (čerstvého majitle vozu Octavia)!! Dnes jsem si koupil z bazaru Octávku a jel jsem s ní z Nového Jíčina do Znojma. Teplota ukazovala to co měla, vše v cajku. Jen jsem dojel a chladil ventilátor (ale nepřisuzoval jsem tomu váhu, říkal jsem si asi je to vřelý). Jenže po 2 hodinách, když jsem se vrátil k vozu, ventilátor pořád běžel. Jediná šance jak ho vypnout je, na tvrdo odpojit baterku a pak když ji připojím, tak už neběží do doby než zapnu motor, pak zase běží pořád, ikdyž motor vypnu. Prosím o radu! Na co kouknout, co koupit nového?? A prodejce ukřižovat???:) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bylo by fajn napsat jakou Octavii (motor rok výroby, jedničková? dvojková?)

pokud jedničková někdy je problem v ŘJ ventilátorů (černá krabička pod baterkou na dva šroubky) buď špatný konektory ve svorkovnici nebo celá KO ta krabička

pokud dvojková muže být víc příčin a bez diagnostiky jen plácání do větru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, včera jsem přijel domů a zjistil, že i po vypnutí motoru a vytažení klíčů mi stále běží ventilátor na chladiči, jelikož běžel i asi po 20 minutách, odpojil jsem baterii, aby nedošlo k jejímu úplnému vybití. Nějaký čas vypadávala teplota motoru, takže jsem myslel, že nevypínající ventilátory mají souvislot se špatným čidlem chladicí kapaliny. Čidlo jsem dnes vyměnil, nicméně ventilátory se točí stále. Kde by mohl být problém? Motor 1.8T Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes sem zůstal stát u marketu s totálně vybitou baterkou. Ventilátor zase nevypnul, doma jsme pak zjistili, že problém byl v prodřených drátech na čidle přímo v chladiči. Svazek drátů od čidla tam plandal a vrtule je časem v jednom místě oholila až na meď, pak to zkratovalo a dělalo neplechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahojte všichni zdravím vás na Škoda foru,a začínám at nerad problémem,mám octavia 2001 1,6 75kw, pořád se mi točí oba dva ventilátory,i po vypnutí motoru a kliče,,,Motor byl s teploptou úplně na nule,tak jsem vyměnil čidlo u motoru//4 dráty// a pořad stejné?? myslím ale že je v háji termostat tak jej dám nový,,ale ty sepnuté ventilátory můžou stím souviset??

Díky za jakou koli radu

PS. po vypnutí motoru i klíčku běží ještě asi tak 5 min,,ale podotýkám že voda v systému je studená a tudiž by neměl klasicky dochlazovat jako to dělá u teplého motoru třeba při stání?

Editováno: , autor: Giovanny19711
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- stalo se mi přesně to samé, ale v krutém mrazu -20°C takže auto netopilo

- v servise mi poklepali a rozpojily kontakty na ŘJ dochlazování, pod baterií, prý se v ní mrazem slepily kontakty, je to jakoby relé

- přístup k tomu je strašný ale třeba se ti povede konektory odpojit, prostříkat a uvidíš že to bude OK, jinak teda koupit novou

- termostat je tam elektronický, stojí 1500,- hrdlo s vložkou :( ale podle mě i pokud je vadný tak vrtule nespustí protože on jen při malé zátěži motoru drží déle okruh uzavřený

a tím zvyšuje teplotu motoru, dál ale pracuje klasický bimetal který okruh otevře

- zkus ještě prostříkat kontakty na čidle a termostatu tím nic nezkazíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- stalo se mi přesně to samé, ale v krutém mrazu -20°C takže auto netopilo

- v servise mi poklepali a rozpojily kontakty na ŘJ dochlazování, pod baterií, prý se v ní mrazem slepily kontakty, je to jakoby relé

- přístup k tomu je strašný ale třeba se ti povede konektory odpojit, prostříkat a uvidíš že to bude OK, jinak teda koupit novou

- termostat je tam elektronický, stojí 1500,- hrdlo s vložkou :( ale podle mě i pokud je vadný tak vrtule nespustí protože on jen při malé zátěži motoru drží déle okruh uzavřený

a tím zvyšuje teplotu motoru, dál ale pracuje klasický bimetal který okruh otevře

- zkus ještě prostříkat kontakty na čidle a termostatu tím nic nezkazíš

JJ dík za odpověd,, zkusím to ŘJ dochlazování ,,jinak se to po každem nastartování zapne a ihned po vypnutí se ty vrtule točí asi 7 minut, zkoušel jsem odpojit všechy čidla jak na chladiciči,tak termostat,i 4 polové ba i dokonce jsem odpojil klimu ale ta mrcha se stejně tech asi 7 minut točí i při téměř studeném motoru.

Zítra se nato podívám a snad se najde řešení. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa změnil název na Neustálé zapínání a vypínání ventilátorů

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...