Přejít na obsah

rozebrání dveří - tapec, zámek


DarkArt

Doporučené příspěvky

(omlouvám se za překlepy a chyby sem vyočenej kde sem udělal chybu .-()

jedná se o fábiji rok výroby 2000 elektrická zrcátka i pření okna a centrál

Jak jsem psotupoval.

Vydemontoval jsem:

1)Výplně předních dveří => Zde nebyl žádný problém

2)Pak jsem demontoval vložku zámku -> s pojistným šroubem sem musel otočit víckrát jak 3x jak uvádí moudrá kniha tak doufám že mi nic nevypadlo do dveří .

3)Jsem odmontoval motor na stahování okno.

4)dle manuálu jsem s oknem sjel do polohy aby jsem mohl povolit upevnovací šrouby a pak jsem sklo zvedl a zajistil izolačkou.

5)následně jsem odšrouboval všechny obvodové šrouby a pokusil sem se ten plech vyndat a nastal problém (na plechu je repro a kabeláž a lanko a táhlo od čudílu a nedostel sjem se k odpojení kabelu z centrálu)

help.jpg

problém je že když se snažím vyndat ten plech abych se dokázal dostat ke konektoru k centálu tak mi tam vadá takový černý plast který má nejspíš cosi společného se zámkem, .(

DOKÁŽE MI NĚKDO PORADIT kde jsem udělal botu či je zakopaný pes prosím.

---------

foto sem našel na netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak říká cosby...tento plast z určitých duvodu drží zámek...musíš povolit tisícihrany na boku dveří...slouží tam jako držák zámku při opětovné montáži..dá se i oddělit bez následku ale veř mi,že pak musíš ještě odpojit zámek a je pak šílena hokna zpět dostat táhlo na pojistku dveří...takže doporučuji povolit již zmiňované tisícihrany ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm to newim -.( sice tisícihrany mám(jak šroubovák tak vořech do goly ale ty šrouby co jsou z boku dveří (dva černý tisícihrany) mi povolit nejdou jelikož jsou vyžvechtaný .( a te babo rad.

existuje nějaký figl na vyžvechtaný tisícihrany?

či tedy neexistuje jiný způsob vyndání ? než povolení těch šroubů ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže nexistuje nějaká finta na vyžvechtané??:(

Bohužel asi ne...je to na pytel...a jaktože jsou vyžvechtané? Nezkoušel jsi to napřed inbusem?? ;) Nevím no jedině přesnej novej tisícihran a zabrat..ale je tam ještě tak blbě zapuštěný tak to bude na pikaču.... :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja měl za to že torxy jsou tisícihrany (aspon tak sem vždy tomu slyšel říkat) tisícihran ->inbus s více hrany

Jsi to nějak hodil vše do jednoho pytle :t

Máš

torxy - na fabce téměř všude

inbus - pěti-hran

tisícihran - drží třeba kolejničky,levou a pravou stranu na brejlích,těla zámku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem druhej majitel a vypadá to že první majitel či někdo už se v tom šťoural.(

kdysi dávno jsem viděl nějaký sprej co má obsahovat nějaký mikročástečky a ten se má stříknout do vyžvecht.šroubů a pak nasadit klíč a vyplnit ty vyžvechtaný mezery ale kdo ví zda to funguje .

s těma klíčema asi jsem to zmotal .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2DarkArt: Tak o takovým spreju jsem opravdu neslyšel leda tak zkusit prostříknout WDčkem jeslti by to třeba trošku nepomohlo...jako ono mezi náma se ta stahovačka(celej plech) dá sundat i bez demontáže těla zámku..ale má to zase jiné úskalí.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2DarkArt: Tak o takovým spreju jsem opravdu neslyšel leda tak zkusit prostříknout WDčkem jeslti by to třeba trošku nepomohlo...jako ono mezi náma se ta stahovačka(celej plech) dá sundat i bez demontáže těla zámku..ale má to zase jiné úskalí.. :(

a prozradší jaká ?? úskalí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou na to XZN M8 hlavice, tím to jde povolit, v tvém případě vem vrtačku, a konej  ;)  Jinak si asi nepomůžeš.

Kde a za kolik se dají sehnat ? :)

1 ks ořech do 100Kč (Tona 68,-), v každé dobré speciálce na nářadí, klíďo i v železářství (spíše na objednávku) Na Fábku stačí 8 a 10... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně prosím nekupujte ty levné sady jako spoustu mých známých.Ty Bauhausové a jiné tisícihrany nejsou přesné,viklají se ve šroubu a taky ho strhnou a pak se musí odvrtávat.Šrouby v zámku jsem odvrtával už asi 10×.ty základní si kupte kvalitní,alespoň od Tony,ty jsou OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem nakonec dopadl

Takže šrouby ze strany dveří co drží zámek sem nechal být a nepovoloval jsem je.

S nosýnm plechem sem hýbal tak dlouho dokud jsem se nedostel do správné polohy kdy packa vyjela ze zámku sama.

Následně jsem chviličku laborovola s konektorem co vede do zámku z centrálního zamikání. Jelikož jsem nidky ještě ho nesundaval tak sem delší dobu ohmatával než sem našel kde se má zatlačit aby se dal vytáhnout. Pak už šlo vše jak po másle i zpětné nasazení bylo dosti jednoduché a rychlé .

Pár fotekFOTO1

Pár fotekFOTO2

Pár fotekFOTO3

Pár fotekFOTO4

děkuji všem kdo se zapojili do diskuze a přinesli užitečné rady a moudra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj takto to taky jde...jen si trošku ulomil ten držák...nu co...jen mám dotaz ..jak ti šlo zpět nasadit táhlo pro pojistku dveří?

Toto byla ta druhá metoda jakou jsem zmiňoval...promiň,že jsem se předtím nerozepsal...ale vdím,že jsi to zvládl:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to lugo: nepřipadlo mi že když jsem s tim hejbla že by tam byl zvuk praskání či lupnutí .

no s nasazováním nebyl problém (tedy ve dvou lidech) sám bych si s tim hrál asi trošku déle ale ve dvou to šlo jak po másle. na nějaký větší problém při montáži jsem nenrazil .a dveře fungují i veškerá elektronika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to taky nejde povolit. Ale kdyz jsem odsrouboval ten plech a nakouknul za nej tak sem tam videl ze mam ten plastovej drzak taky ulomenej. V tom pripade asi nema cenu se trapit s povolovanim tech sroubu a rovnou se pripravit na trapeni s nasazovanim tahla pri zpetne montazi, co myslite ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, neporadíte mi někdo jak snadno demontovat výpň dveří (mám dílenskou příručku, ale nejsem z toho moc chytrý). Používají tam nějaký přípravek V 19L 193

"vložit přípravek -V 19L 193- do otvoru ve spodní části přitahovače dveří -šipka A- tak, aby jazýček přípravku citelně zapadl do zajištìní krytu přitahovače.

Odtáhnout přípravek - V 19L 193- směrem od výplně dveří -šipka B- a uvolnit kryt přitahovače -1- směrem nahoru"

Jde mi o to, zda by stačilo ho nahradit klasickým šroubovákem...

díky David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...