Přejít na obsah

Octavia 1.9Tdi


joe4090

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám takovej možná i "blbej" dotaz, ale líná huba holý neštěstí. Mám starou OI 1.9Tdi přemýšlím o koupi nového vozu. A teď buď toto auto prodám a nebo ho dám tatovi - ale ten by s nim jezdil každej den maximálně tak pět kilometrů do práce a to ještě po městě - výjmečně párkrát za měsíc by to byli delší trasy. Tak se ptám má cenu mu auto nechávat, když je to nafťák - v tom smyslu, že všude čtu že naftový auta jsou na dlouhý(delší) trasy, krátký že ji nesvědčí že se vlastně "ničí" atd. Jde prostě o to aby to auto vlastně jako kdyby "nezničil". Do aut moc nedělám, tak omluvte pokud píšu ptákoviny. Tak co vy na to?? Předem díky za info.:-) Nevím jestli to hraje roli, ale je to O. tour 1.9tdi - 77kw, r.v.2005, najeto kolem 150t.km...

Editováno: , autor: joe4090
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta octavka je stara teprva 5 let takze ja bych ji prodal a tatovi neco v benzinu. To tdi se mu ani neohreje a je to opravdu skoda. Kdyby to byla octa 10let stara s plno km tak je to uz jedno at ji dojede, ale je to jen muj nazor. Ja s tdi jezdim denne 100km na jeden zatah a pro mesto mame punto v benzinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám 3 tí TDi a se všemi jezdím cca 2/3 km po městě krátký trasy a to tak že přijedzu třeba na dílnu (2km) jsu tam hodinu jedu na jinou dílnu tam to zas schládne atd

najedu takhle ročně cca 30t

nikdy jsem si nevšiml že by po roce bylo auto KO

benzín se na 2km taky neohřeje

nafta mi přijde do města pohldlnější na ježdění díky kroutáku

prodat auto s vlastní udržbou (pokud teda nějaká byla) do kterého nemusíš investovat a koupit druhé kde budeš muset udělat komplet udržbu jako oleje řemeny brzdy mi přijde vyhození peněz

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to současné auto táta neocení, nepotřebuje ho s ohledem na naježděné kilometry nebo převážený náklad a nepotrpí si na to, tak bych to střelil a koupil mu do města za polovičku nějaký zachovalý benzín v nižší třídě, který mu taky vydrží dalších x let, bude mít maximálně srovnatelné provozní náklady (možná nižší), jen ztráta na ceně auta bude výrazně nižší. A za x let mu za ty ušetřené peníze koupíš další přibližovadlo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on doma je ještě mladší brácha, takže si myslím že když si bude auto půjčovat tak by se mohli oba dohromady k těm pěti tisicům km dostat taky...a jak píšu nejde mě o ušetření peněz - jde o to jak jsem psal, když s tím bude jezdit většinou takové krátké trasy - tak jestli auto za rok "neklekne" a nebo bude oprava stát spoustu peněz..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda deně jezdím s 1.9TDI 81kW a max spokojenost a to jedu třeba 25km k přítelkyni pak do Ovy od ní ale po schladnutí motoru a to cca 5km pak zase tam a jinam tak se to souká po městě a motor mi po roce drží pořád stejně, navíc popojíždění v kolonách je s pomocí pouze spojky uplně super bez zbytečného roztačení motoru :-) Navíc moje zatím nej spotřeba po Ostravě byla 3.6l/100 na jednu jízdu, moje celková aktuálně 5,0l/100 vše podle PP :-) To benzín jen tak nezvládne si myslím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda deně jezdím s 1.9TDI 81kW a max spokojenost a to jedu třeba 25km k přítelkyni pak do Ovy od ní ale po schladnutí motoru a to cca 5km pak zase tam a jinam tak se to souká po městě a motor mi po roce drží pořád stejně, navíc popojíždění v kolonách je s pomocí pouze spojky uplně super bez zbytečného roztačení motoru :-) Navíc moje zatím nej spotřeba po Ostravě byla 3.6l/100 na jednu jízdu, moje celková aktuálně 5,0l/100 vše podle PP :-) To benzín jen tak nezvládne si myslím :-)

tak to ti nezeru, to by se muselo jezdit v Ostrave jen z kopce :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ti nezeru, to by se muselo jezdit v Ostrave jen z kopce :smich:

Dám foto :palec2: A ber na jednu jízdu podle PP a celkovou průměrnou zvlášť :p

4B897DEC9425BF0A67080000.jpg?a=4#87673917Spotřeba 3.6l/100

Jedná se o trasu Bílovec -> Ostrava cca 25km a pokud se jedná o trasu z Požaha -> Bílovec tak tu jezdím z kopce dolů a tam dosahuju spotřeby 3,0l/100 opět říkám jedná se o průměrnou spotřebu na tu trasu:-)

Editováno: , autor: Martin Kuděla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...

já se přikláním k volbě ať ho necháš v rodině, já to mám do práce 4 Km, takže jsem na tom podobně. Ročně sice nalítám nakonec okolo 10 tis. km, ale do práce je to přeci jen nejčastěji. Zatím bez nějakých poruch po motorické stránce.

a co máš za motor?to se ti to do ty práce ani neohřeje co?taky mám v planu koupit tdi kvuly spotřebě,a jezdím taky do prace cca 3km
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...