Přejít na obsah

Vadný EGR ventil


DRYVER

Doporučené příspěvky

zdravím vás,

mám problém že keď idem po diaľnici 130, otáčky nad 2500, aktuálna spotreba 5l/100km, tak mi začne autom akoby trhať, pomôže keď spomalím, potom to prestane. To iste robi keď idem do prudkého kopca na studenom motore, rýchlosť cca 60, otáčky 2000, aktuálna spotreba 15l/100, musím spomaľovať a zrýchľovať aby som ten kopec vyšiel... Upozorňujem že toto sa deje len občas, nie vždy, väčšinou ide auto bez problémov.

Naštudoval som si túto tému a vyčistil som sacie potrubie, egr ventil + zaslepil som ho, čističom bŕzd som vystriekal váhu vzduchu. Fabia ma nalietane 390tis km, prekvapilo ma že po toľkých km v sacom a na egr ventile bola len slavá vrstva sadze max 2mm, ani to nie. Podľa fotiek čo som pozeral na nete som čakal väčšie znečistenie. Čistené to predtým určite nebolo. Pravidelne po 15tis mením olej castrol edge TD 5w-40 a posledných 90tis km tam lejem naftu jedine z tesca+pridavam VIF. Na egr som použil šrobovak+čistič karburátorov+kefku, na sacie potrubie malé šróbiky a matky a technický lieh a všetko je bez problémov čiste, tým som chcel len povedať že netreba zháňat čistič egr a turba ktorý rozpúšťa karbón a hlavne nedá sa nikde zohnať.

No a po vyčistení to trhanie motora neprestalo, poradíte čo ešte s tým robiť? Ešte ma napadá prečistiť turbo a posledná pomoc bude návšteva servisu... Alebo bude dačo so vstrekovaním???

A ďalšia vec, po zaslepení egr sa mi nezohreje motor, 200km zo Žiliny do Bratislavy je ručička teploty oleja cca o 20% nižšie ako je optimum v strede. To asi nieje dobré. Ani v malých ani vo vysokých otáčkach sa nezohreje, iba keď som zastavil a nechal voľnobeh tak do 5 min bola teplota na optime v strede. Nebude lepšie egr otvoriť?...

Poraďte ak viete niekto.....

Dopredu díky

ešte jedna vec, podtlaková hadička(otvára egr ventil) čo ide od egr k nejakému ventilu, tak ten ventil je po jazde celkom horúci. Je to normálne? Keď je tam len podtlak tak by to malo byť studené nie? Asi to súvisí s tým zaslepením egr..

 

Tohle vypadá na nějaký vstrik zajdi na diag. A uvidíš

Editováno: , autor: Wojnar
Nauč se pracovat s příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nevyřešil. Jezdím se svítící kontrolkou. Mechanik co me to vše kontroloval tak řekl že to mám nechat projevit. Prý to může být klidně i přímo ten EGR ventil nějaký načatý a časem odejde uplně. Kupovat nový se mi nechce když nevím jestli je to opravdu tím. Ještě mi říkal  že bych to mohl zkusit chipnout že se tím ten EGR odstaví ale to asi bude blbost když ty to chiple máš a máš stejný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,už jsem to tu několikrát hledal ale na můj problém jsem odpověď nenašel. Mám Škodu Octávii II  1,9 Tdi PD 77kw. rv 2005

Už delší dobu řeším problém se závadou P0401 Ventil zpětného vedení výfukových plynů. Už mi proměřovali kabeláž,zkoušel jsem mněnit krabičku která ovládá pouštění podtlaku,kontrolovali se podtlakové hadičky,mněnil jsem váhu vzduchu konroloval se EGR ventil. Žádná z těchto věcí ale nepomohla a závada je tam pořád a pokud se smaže tak po ujetí několika kilometrů se objeví znovu. Motor jede normálně neškube ani není v nouzovém režimu. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Poraďte prosím.

Vyměnit EGR co chceš jiného slyšet. Mě po vyčištění EGR se objevila kontrolka emisí. Diagnostika vypsala tu samou závadu. Po vymazání závad se vždy po cca 20 km znovu objeví. Včera jsem vymazal a skočilo to znova. Podle VAGu jsou tam jasně viditelné rozdíly mezi požadovanými hodnotami a skutečnosti. Dnes jsem jel za mistrem diagnostikem Viktorem do Litovle a potvrzeno, že je to prostě EGR. Mechanická závada, EGR se zasekává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem to nedávno řešil. Kontrolka motoru se rozsvítila, na diagnostiku, chyba EGR vymazána, po cca 20km to svítilo zase. Po konzultaci s mechanikem, že vyčištění velice často nepomáhá a nakonec se EGR musí stejně měnit, jsem tam nechal dát nový rovnou, zas taková částka to není. Auto má skoro 200 000km, tak se s nějakou investicí musí počítat. Auto hned neplánuju prodat, tak snad další desetitisíce kilometrů bude od EGR klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj. Prosím poraďte mi. Přečetl jsem si výše popisované problémy s EGR ventilem. Mám nejspíš obdobný problém. Mám Fabii 1.4 TDI PD 59kw. 200tis.km najeto. Z ničeho nic, když jsem motoru "šlápnul" na krk abych občasně vypálil saze ve výfukové soustavě, se najednou začal linout od motoru tak zhruba od 3000ot./min. zvláštní zvuk, jako nějaké drnčení, více z prostoru blíže palubovce. Nejde mi ale do hlavy, že tento zvuk, co jakštakš popisuju, nevzniká pořád. Navíc když běží motor na volnoběh, tak lze slyšel zvuk, který jsem neslyšel, takový pumpovací zvuk, pumpumpumpum, také tento zvuk není pořád slyšet, jak kdy. Zkoušel jsem sundat potrubí co vede k EGRu a ze sání k motoru vystřeloval vzduch, když tento pumpující zvuk zmizel, taktéž už nevystřeloval proud vzduchu z EGRu tedy od sání do motoru. EGR ventil a škrtící klapku jsem vyčistil, bylo to zam*dané, horší než komín, 2mm vrstva karbonu. Nyní mám EGR se škrtící klapkou vyčištěný a nic se nezměnilo. Když motor vytočím tak to někdy drnčí, je to takový nezdravý zvuk. Úbytek výkonu není, auto krásně táhne, na VAGu bez závady. Olej motor nežere. Motor jede jak hodinky. Zkusím vylučovací metodou ještě zaslepit EGR. Ještě mě napadlo, jestli toto drnčení nemůže vznikat z důvodu zasraného katalyzátoru, když to vytočím, tak se zapráská spalinami a dělá to pak bordel. Děkuji za vaše názory. Petr

post-70578-0-96520100-1388954047_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele vůbec mi to nevadí, třeba je zde někdo kdo mi alespoň poradí a nebude mě peskovat za to, že zde řeším motor z fabie, který je totožný s motorem z Octavie II 1.9 TDI PD. Děkuji.


 

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

ahoj chcel by som sa opytat, citam na fore ze ste mali problem s tymto ventilom, dnes sa mi stalo ze idem po rovine a zrazu mi prestal reagoval plyn, proste som stlacal plyn.pedal na podlahu a proste motor netahal tak som zastal motor normalne drzal volnobeh a ked som pridal na neutraly tak ma to niekedy pustilo na 4000ot niekedy iba na 1700 a hned prestal plyn reagovat a padli otacky na volnobeh, potom som nejako sa dotackal domov a teraz to funguje v pohode,a v servise mi napojili na PC a ze ziadna zavada, chcem sa opytat ci to moze robit ten EGR ventil? este spomeniem ked som isiel v january do Talianska tak sa mi toto iste stalo na dialnici ale zastal  som a pokracoval dalej, a o tyzden nato idem do kopca zrazu strata vykonu kontrolka motora, a emise do dilny, tak mi to chlapi vycistil vymazali chyby a jazdilo sa dalej tak rozmyslam ci to nemoze byt ten EGR ventil, prosim poradte ci moze byt moj problem spojeny s tym ventilom, nechce sa mi ho menit a problem bude pretrvavat, dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

Já mám najeto 217 tkm. Vše šlape jak hodinky, ale staram se,  zejména o motůrek. :-) Vše pravidelně měním a dávam mu myslím to nejlepší. Jinak  čipnuto na 103kw, čip dělanej ve 150tkm a doposud vše bez problému a původní. Myslím setrvák, spojka turbo a pod. :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapni logovani bloku 3 v RJ motoru. Dava tyto udaje.

  • 1. Engine Speed
  • 2. Exhaust Gas Recirculation (spec.)
  • 3. Exhaust Gas Recirculation (actual)
  • 4. Exhaust Gas Recirculation Duty Cycle

A treba na trojku dejme tomu pri 1200 otackach dej plny plyn a drz ho alespon do takovych 4000 otacek. Potom vypni logovani a vznikly csv soubor importuj do Excelu, ve kterem z toho vytvor graf.

 

Pokud ti EGR neotvira, budes mit namerenou hodnotu porad vyssi nez specifikovanou. Pokud mas naopak EGR zasekly otevreny, bude namerena hodnota porad nizsi nez specifikovana. Pripadne muzes mit vadnou vahu vzduchu, protoze ta to meri...

 

Tady prikladam muj graf z funkcniho motoru. :kol-28:

post-82761-0-81912100-1427746318_thumb.p

 

EDIT: Tak si rikam, ze te mozna ani tolik nezajimaji hodnoty pri akceleraci, protoze pri te je stejne EGR zavreny. Ale aspon vyzkousis, jestli neprofukuje. Jinak na volnobeh mam Exhaust Gas Recirculation (actual) cca 240 mg/str. Kdyby EGR na volnobeh neotevrel, bylo by to cca 470 mg/str.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam EGR rizeny podtlakem, tam tusim zadne zakladni nastaveni neni. Pokud mas rizeny motorkem, tak je dost mozne, ze tam nejake zakladni nastaveni je. (Je takovy vubec? Mozna si to pletu se zdechaci klapkou.) Ale toto nevim.

 

285 mg/str je podle me naprosto OK. Navic mas 2.0, ja jen 1.9, takze je jasne, ze u tebe budou hodnoty o neco malo vyssi. Kdyby ti EGR neotviral, budes mit na volnobeh cca 500 mg/str. Takze toto je OK.

 

Jste zkus tu akceleraci. EGR musi zavrit, viz co jsem psal predtim... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...