Přejít na obsah

Vadný EGR ventil


DRYVER

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

at nezakladam nove tema zeptam se tady, octavia rok 2006, 1,9 77kw, najeto 190tkm, hlasilo EGR ventil prutok prilis nizky , ventil se vymenik za novy a zhruba po 1300 km je chyba zpatky, jinak auto jezdi normalne , zadny snizeny vykon, skubani ani nic podobneho , muze to byt taky ve vaze vzduchu jak se tu resilo v predeslych prispevcich ? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pujcena jina vaha vzduchu, blok magnetickeho ventilu a porad stejne , auto jezdi bez problemu, akorat v namerenych hodnotach blok 3, pole 2 a 3 je rozdil , v pozadovanych je 200 v namerenych 420

hadicky vypadaji ok. turbo menene pred zhruba 30 tkm , jedine co je asi divne ze novy EGR byl po tech zhruba 1000tkm celkem zaneseny 

 

nekdo nejaky napad ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Ahojte som skoro uplny laik preto to napisem ako mi to povedali, jedna sa o to ze moja Octavia 2 po Facelifte rv.2010 1,9tdi 77kw BXE, obcas ide ako keby len na 2 valce nejdem ju dostat do otacok len huci a nezrychluje, obcas ide uplne normalne ako raketa auto ma 265000km, diagnostiky neukazali nic. Ziadnu zavadu, mechanici mi povedali ze na volnobehu mi chodi EGR hore a dole otvara sa a zatvara, preto mi vraj unika tlak z turba a preto nejde auto dostať do otacok, poradte čo by to mohlo byt ci je zly egr alebo ten vzduchovy rozvod na podtlaky alebo co. Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co v tvém podání znamená na dva válce? Klepe se jako ratlík a nemá výkon, nebo jen nemá výkon? - to jsou dva rozdílné projevy.

 

co to znamená "diagnostiky neukazali nic" - ten tlak a jeho změny, případně chod EGR se dají celkem dobře sledovat v měřených hodnotách, takže bych spíše tipoval, že diagnostiku dělal někdo, kdo nevěděl, co má hledat, a omezil se jen na výpis závad.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, u me druhe Octavie 1.9 Tdi BKC, 2/2005, vyskocila hlaska emise do dilny. Tak jsem to nechal napichnout a zavadu vymazal. Objevila se po cca 100km. Mam stary egr. Technik v autorizaku odpojil trubicku k egru a pripojil jinou a fouknul do ni a rekl, ze je membrana v haji. Da se to takhle poznat? Ze je v haji? Pry ani vycisteni nepomuze. Diky

E4122081-F750-4E2D-8934-E75D3F6C2378.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Áno môže to tak poznať, lebo ak je membrána v poriadku tak keď fukne nesmie prepúšťať vzduch ale ak sa mýlim opravte ma. Ja som napríklad včera pri čistení zistil prečo mam pod EGR zasvinený motor, lebo ten kto opravoval to auto predo mnou tak strhol závit na egr takže klapka a egr držali na 2 skrutkách a ani sa neobťažoval to nejak riešiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 26. 1. 2012 na 23:46, miskoos napsal:

Zdar ja som to cistil presne tym sprejom a super. Je potreba ale este jednu osobu na plyn a striekat to pomaly v cca 1 sekundovom intervale. Ja som najskor ale demontoval egr von vycistil a potom podla navodu do hadice. Rozdiel bol viditelny.

Aho  co jsi stříkla do hadice a do jaké ? j vyčistil egr a nic stále vše stejné nouzák kdy se mu zachce, hadice jsem ale nečistil žádné , jinak efr byl dole zpádky jako nový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 10. 2015 na 10:47, hijolem napsal:

olej ktorý sa berie v sacom potrubí a vyteká z ERG ventilu sa tam dostáva z odvetrávania výka ventilov, aký je váš názor na odpojenie tohto okruhu a odvod olejových výparov zviesť hadicou mimo motor trebars rovno pod auto alebo do odelovaca olejových výparov . Viem ze to takto ma uz viacero aut. Mne to pride dost rozumne a setrne k motoru a nakoniec uz nebude potrebne cistit sanie a erg ventil.

Zdravím vyřešil jsi to nějak s tou hadicí ..pomohlo to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...