Přejít na obsah

Olej do Fabie 1,4 16V 55 kW


Volvak

Doporučené příspěvky

ale, někdo někdy napsal, že castrol magnatec obsahuje nějaké super inteligentní molekuly, které navážou bordel v oleji (zřejmě otěrové kovy) a magneticky je přichytí na ocelovou vanu. podle mě blbost :) , tohle všechno by mělo skončit ve filtru

A jak ten olej pozná kde je vana? :D (filtr je taky železnej, vana právě že vždy ne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tak az o penize nejde,ale kdyz vlastne nevyuzijes potencial oleje tak je to nanic.

No ja som vyuzival potencial oleja na 180% lol nalial som 3.2l a pocas 15000km este dalsich 2.5l takze fakt je zbytocne vyhadzovat peniaze za 5w ked to papka olej, na tento motor ti staci 10w-40 ked splna normy 500.00, 502.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdaravim mam menši problem....koupil jsem si v lednu fabii s timto motorem...jenže ten problem....nikde nemužu najit co v tom mam za olej....poradite mi někdo co stim?? Bylo to služební auto servisovano v servisech vždy po 15000 km tet ma najeto 120000 km je to rok vyroby 2003...ma někdo nějakou radu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používat olej:

Norma VW 501 01, VW 502 00 nebo VW 504 00. Toť praví dílenská příručka.Značku bych dal dle libosti.

to jsem si taky přečetl podle normi v manualu a muže tam bejt ještě VW 505 00...ale mam na misly jestli 10w 40 nebo 5w 40??? protože jestli tam bylo 10w 40 tak tam asi 5w 40 dat nemužu ne?? opačně vim že to jde když tam je 5w 40 tak tam 10w 40 dat mužu...předen děkuji za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a na to jsi přišel jak,že by jsi nemohl vyměnit 5W 40 za 10W 40? Je to celkem jedno,když obě specifikace splňují výše uvedené normy VW.Jedině je snad nemíchat při případném dolévání (kdyby ti to náhodou žralo olej) mezi výměnou oleje po 15 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

to jsem si taky přečetl podle normi v manualu a muže tam bejt ještě VW 505 00...ale mam na misly jestli 10w 40 nebo 5w 40??? protože jestli tam bylo 10w 40 tak tam asi 5w 40 dat nemužu ne?? opačně vim že to jde když tam je 5w 40 tak tam 10w 40 dat mužu...předen děkuji za odpověd

nalej tam cokoliv co plní normu dle manuálu. To že se po 10W-40 nemůže dát 5w-40 je blbost! Klidně tam tu 5w nalej, nic se nestane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Předchozí majitel mojí Fabky jezdil na olej Addinol 5W40, najezdil na to 50tis. km (krom první náplně od výrobce samozřejmě), já jsem od 60tis. km přešel na Divinol 5W40, obojí samozřejmě dle specifikace VW. Mám teď 85tis. km, mezi výměnami nebylo nikdy potřeba dolévat.

Myslím, že u Shell, Castrol aspol. se platí hlavně značka.

Kdyby Mogul dělal olej potřebné specifikace, jezdil bych klidně na Mogul. Neměl jsem s ním nikdy problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát mogul podstatně zdražil, s příchodem řady extreme šla cena pěkně nahoru, 5w40 (4l) stojí 1300,-. To se levněji koupí i ten Shell apod.

Mogul extreme 5w40 jse da na ruznych olejschopech koupit i pod 1000 kč.Jen tak pro zajimavost včera jsem byl v jednom supermarketu a tam měli pravě zminovany mogul za 1950 kč,což už je celkem sila.Takže to chce určitě hledat a pak se da i vyrazně ušetřit :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul extreme 5w40 jse da na ruznych olejschopech koupit i pod 1000 kč.Jen tak pro zajimavost včera jsem byl v jednom supermarketu a tam měli pravě zminovany mogul za 1950 kč,což už je celkem sila.Takže to chce určitě hledat a pak se da i vyrazně ušetřit :palec2:

[/quote

A co takhle Texaco Havoůine 5W-40 za 780.- kč za 5 litrů???

Není to dobrý olej ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, naprosto souhlas. Když splňuje normu, nebál bych se ho použít. Mě ten Divinol taky stojí někde kolem 7-800/5l. Kolega např. používá oleje Liqui-Moly, taky za dobrou cenu.

Myslím, že se kolem olejů jen dělá zbytečnej humbuk a ta či jiná značka se přeceňuje. Důležitý je používat specifikaci, co do motoru patří a dodržovat výměny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

V půlce prosince jsem svůj 1,4 16V "nechal napojit" 3,5 litrama Shell Helix Premium 10W40 - zatím žádný problém, zdá se, že mu "chutná". Cena taky žádná přemrštěnice - za ty 4 láhve jsem zaplatil 580Kč bez daně. Samozřejmě půl flašky jsem si odvezl - servis bez říkání odevzdal zbytek "na dolití". Protože jsem dával měnit i svíce, nevím, kolik by stála komplet jen výměna - takhle jsem se vešel i s prací a DPH do 1500,- celkem... Předchozí značku oleje nevím, byl tam ze značkáče, takže pravděpodobně Castrol. O výměnu si auto samo řeklo - uplynul prostě rok od předchozí výměny, i když kilometricky to bylo jen asi 70% doporučovaného km intervalu - nemám proměnný servisní interval. Mechanik o oleji tvrdil, že byl ještě naprosto v pohodě. Ale radši dám novou náplň i když je stará "ještě v pohodě" než čekat, až se začne motor zadírat...

A k těm řečem o "nekvalitě" Castrolu - myslím, že to je dané jeho rozšířeností na trhu, stal se prostě "moc obvyklý" a ztratil tak určitou "exkluzivitu", jakou si zachovaly Shell, TOTAL a další značky. Hodně se na tom myslím podílela i obchodní politika "polistopadové" Škodovky, která sice s Castrolem uzavřela výhradní smlouvu na tovární náplně aut, ale s výjimkou velkoplošné reklamy na závodních autech továrního týmu se o značce olejů v základních náplních a ve značkových servisech nijak zvlášť nemluví... Z Castrolu se tak stala i u nás "spotřebka", kterou bývaly dřív ty nejobvyklejší pardubické Moguly a Supermoguly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...