Přejít na obsah

Olej do Fabie 1,4 16V 55 kW


Volvak

Doporučené příspěvky

Co říkáte na olej Total Quartz 7000 10W-40?? Do teď jsem používal Shell Helix HX 7 10W-10 a byl jsem spokojen, jediné co bylo tak se mi zdála poměrně vysoká spotřeba oleje, řekl bych že v průběhu nájezdu 15tis. Km jsem tam postupně dolil tak 2,5-3litry. Při poslední výměně jsem si tam dal ten Total Quartz 7000 10W-40 a taky nevypadá špatně, když jsem teď po nájezdu 3 tis. Km kontroloval hladinu oleje, tak se mi zdá že ubývá pomaleji než u toho Shellu. Jezdím jak kdy, někdy více kratší trasy po městě a lehce mimo město a někdy mám zase delší trasy. Přemýšlel jsem že bych dal 5W-30 kvůli těm krátkým trasám po městě se studeným motorem, ale mám strach že spotřeba oleje půjde nahoru. Mám 1,4 16V 55kW BBY (2004). Používáte někdo ten Total Quartz 7000 15W-40 a jak jste spokojeni?   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba oleje i mě přijde vysoká, neřeknu kdybych tam dolil za 15000 Km tak max 1litr, ale to tam zahučí v podstatě celá nová náplň. Myslíte, že když bych dal 5W-30 samozřejmě s danou normou pro tento motor, tak lze očekávat ještě vyšší spotřebu oleje. Mám tohle auto až od 95 tis Km, takže nevím jak jej první majitel zajel a jak s tím jezdil, jinak ale motor šlape pěkně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5W30 ne, ten je zbytečně řídký a navíc ve většině případů je aprobován pro diesely s filtrem pevných částic (ACEA C1, C2 nebo C3), takže má omezené množství aditiv, například nízkou rezervu alkality, takže se rychleji okyseluje ... a právě LPG má nejkyselejší spaliny. Jako optimum bych viděl 5W40, alepozor, tu a tam má některý z nich tu aprobaci C1, C2 nebo C3, tak takový nebrat. A nebo pak ten 10W-40, ale ten už je více hustý a málokterý splňuje předepsanou aprobaci VW 502.00 nebo VW 501.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 týdny později...

IMHO Všechny koncernové motory mají hliníkové vany.

Kolik oleje se do motoru dá nalít záleží na tom, jak důkladně se starý olej z motoru vypustí. Já jsem měl dvoulitr a když jsem olej důkladně vypustil, tak se tam pak vlezlo o cca půllitr oleje víc, než uvádí výrobce v dílenské příručce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...