Přejít na obsah

Rozměry kol na Felicii


paulsmile

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Aké Al koleso môžem dať na Felíciu 1.3/50kw r.v.1999.Mám pneumatiky 165/70 R13.Hlavne aby to bolo podľa TP a nemal som problémy na STK a pri kontrole na ceste.Aké má byť to ET a to J ,alebo aké tam montovali originál Škoda Al disky.

Editováno: , autor: rjozo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdil jsem rozměr 175/60 R14 a měl by být u felicii i zapsanej v TP

Tak my jsme kupovali Feldu v 98 roce a měli jsme tam 175/60 R14 tuším. Přímo od škodovky, takže s tím by asi nebyl problém. Patnáctky tam určitě z výroby nedávali a v TP určo taky nejsou...to spíš někteří dealeři je tam dávali na vlastní pěst a měli vyjednané vyjímky do TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych se chtel zeptat jestli ty serijovy 13 kola mohu namontovat bez problemu na auto ale táta ´furt rika ze al. kola jsou na prd ze v rychlosti 10km/h kdys se najede na obrubník ze je po kolech je to pravda?? :palec2:

Tak to bych netvrdil.Viděl jsem už hodně dobitých alu kol a kromě oděrek jim nic nebylo. Já mám alu kola na každém autě, i na feldě a bez problémů. A vzhledově není co řešit. Liťáky jsou prostě vzhedově bomba. Dělá to úplně jiné auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych se chtel zeptat jestli ty serijovy 13 kola mohu namontovat bez problemu na auto ale táta ´furt rika ze al. kola jsou na prd ze v rychlosti 10km/h kdys se najede na obrubník ze je po kolech je to pravda?? :palec2:

Jo a sériové kola můžeš namontovat na kola ihned. Pokud bys měl kola ne přímo od škodovky, tak většinou potřebuješ i jiné šrouby, protože mívají jiný tvar kužele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
no a podle miho technicaku tam mam na aute 15"/7 a doporucene pneumatiky o rozmeru 195/45/15"... takze jak koukam technicaky se lisi... :kol-16:

ahoj prosím tě mohl by jsi mi zaslat na e-mail kopii TP kde máš zapsana ty kola? mam problém je zapsat také mám 1.6,technik mi říkal že mu stačí kopie,mam také 15ctky akorát pneu 195/50 dík moc,jo a tos už koupil kde byla zapsaná nebo jsi je nechával psát sám? díky

Editováno: , autor: Roman 1.6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj prosím tě mohl by jsi mi zaslat na e-mail kopii TP kde máš zapsana ty kola? mam problém je zapsat také mám 1.6,technik mi říkal že mu stačí kopie,mam také 15ctky akorát pneu 195/50 dík moc,jo a tos už koupil kde byla zapsaná nebo jsi je nechával psát sám? díky

Potrebujes typovy list ktery ti potvrdi technik na STK a prodejce disku (dovozce) a servisni technik co ti kola namontoval. tyto tri podpisi na Prepazce policie ČR ukazes a oni ti do velkeho technicaku zapisi nove rozmery kol jako me . . . neni nic jednodusiho, jinak mam motor 1,3 a kopie mu stacit nemuze, jelikoz to bych si mohl v photoschopu mohl napsat 17" disky a on by mi je schvalil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych se chtel zeptat jestli ty serijovy 13 kola mohu namontovat bez problemu na auto ale táta ´furt rika ze al. kola jsou na prd ze v rychlosti 10km/h kdys se najede na obrubník ze je po kolech je to pravda?? :palec2:

[/quoteja

ja najel na obrubník s el.kolama asi cca 50km/h bylo po gumě za 2000 neboť to byla 15" Pirelli, el.kolo bylo ťukle,ale srovnali mi ho za 500Kč, Každopadně, když najedeš na obrubník ještě neznamená že máš po kole,to bys tam musel najet tak 100km rychlostí :)

Editováno: , autor: Roman 1.6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potrebujes typovy list ktery ti potvrdi technik na STK a prodejce disku (dovozce) a servisni technik co ti kola namontoval. tyto tri podpisi na Prepazce policie ČR ukazes a oni ti do velkeho technicaku zapisi nove rozmery kol jako me . . . neni nic jednodusiho, jinak mam motor 1,3 a kopie mu stacit nemuze, jelikoz to bych si mohl v photoschopu mohl napsat 17" disky a on by mi je schvalil...

No jo,ale co když typový list nemam? Mě říkal že mu stačí ta kopie,neboť se díval na internetu jestli tam vůbec mohou být,našel tam že jo,a kopii potřebuje prý aby opsal přesně et a pod. říkal mi to technik na evidenci vozidel,když jsem žádal změnu v TP ohledně těch kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo,ale co když typový list nemam? Mě říkal že mu stačí ta kopie,neboť se díval na internetu jestli tam vůbec mohou být,našel tam že jo,a kopii potřebuje prý aby opsal přesně et a pod. říkal mi to technik na evidenci vozidel,když jsem žádal změnu v TP ohledně těch kol.

To je pekny ale ET mas ruzna ty muzes mit jine nez ja.... a pri dalsi kontrole na STK by ti reknli ze kola neodpovidaji technicaku, diky ruznosti ET ti kola muzou vylizat ven a naopak....????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Vážení přátelé, mám prosbu. Nerozumím tomu a zajímalo by mne, zda je to realizovatelné. Chtěl bych na normální ráfky u felicie nazout gumy 155/70 R13.

Otázka první: půjde to nasadit na ráfky, když je tam teď 165/70?

otázka druhá: v techničáku to není uvedeno. Jde to tam nechat nějak dopsat a co to stojí?

otázka třetí: není to celé kravina a na felicii tyto gumy prostě nepůjdou?

Děkuju moc za odpovědi, pomůže mi to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1, nasadit to pujde

2, dopsat nevím, ale určitě to bude problém, už se to tu řešilo

3, pokud nemaš dobrou cenu, tak radši kup 165/70

Děkuju za odpověď, jde o to, že ty gumy jsou z mé fiesty, která dosloužila, ale pneu je docela slušné. Naproti tomu na felicii máme gumy ala Formule 1 :-). Tak jsem přemýšlel o prohození....ale asi mám smůlu. Děkuju za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem něco podobného taky řešil a pomohl mi tento odkaz http://www.elektrony.cz/?PHPSESSID=c50d7ad...;volba=TechInfo . Tvoje kola z fiesty by tedy mohla být na ráfku šířky 4,5 - 5,5 J, Felicie má pokud vím 5,5? To znamená, že pneu na disk nasadíš v pohodě, do techničáku to asi nezapíšeš, ale pochybuju, že by to někdo někdy kontroloval....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...