Přejít na obsah

Rozměry kol na Felicii


paulsmile

Doporučené příspěvky

Však jo, ja to psal, že to nasadí bez problému, ten by nastal až na stk a nebo nějaky horlivy cajt si všimne, že je to nějak uzké.Nemluvě o stabilitě, kdoví jak by to drželo na cestě. ;)

já tento rozměr mám na feldu povolený ( v techničáku) ale policajt, neví jaké sů tam povolené a říkal mě kamoš policajt že kontrolují vzorek (esi je sjetý), ptom esi je na nápravě stejný a je všude stejný rozměr. ALe zas to nemuže byt do očí bijící třeba 15" kola

Editováno: , autor: Ale B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tento rozměr mám na feldu povolený ( v techničáku) ale policajt, neví jaké sů tam povolené a říkal mě kamoš policajt že kontrolují vzorek (esi je sjetý), ptom esi je na nápravě stejný a je všude stejný rozměr. ALe zas to nemuže byt do očí bijící třeba 15" kola

Díky všem za rady, mám teď spíš vítr z té stability na silnici. Policajti o tom asi moc neví, těžko si můžou pamatovat, jaké gumy jsou na jaká auta povoleny. Je to dilema......co byste udělali na mém místě? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je nemáš zapsané v techničáku, tak kup raději nové 165/70 R13. Oni potom prý jdou někteří likvidátoři z pojišťovny v případě, že by se stala nějaká nehoda. Potom by ti taky mohli říct, že vozidlo není způsobylé k provozu. Jaká je ale realita netuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je nemáš zapsané v techničáku, tak kup raději nové 165/70 R13. Oni potom prý jdou někteří likvidátoři z pojišťovny v případě, že by se stala nějaká nehoda. Potom by ti taky mohli říct, že vozidlo není způsobylé k provozu. Jaká je ale realita netuším

no kamoš namlel fiata, měl tam 16" kola a 215 šířka gum, vůbec nic povolené a eště všecko sjeté (skoro slicky) a dokonce jiný vzorek na jedné nápravě a nikdo na nic nedošel. Byl jsem u té nehody tak minutu co se to stalo, policajti se vůbec o kola a gumy nestarali. Pojištovna taky nic nezjištovala, ale asi proto že byl "viník" (kdo by taky čekal na státní že před vama někdy začne na rovině někdo brzdit z ničeho nic). Ale zajímavé by bylo kdyby on nebyl viník a pojištovana se o to zajímala.

Ale ze Škodovky vychází každý rok také lejstra schálené a neschválené úpravy, tam by to mělo byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

felina má disk 4,5 pokud to neni pick up ten má 5,5, tak se ty pneu dají obout,ale 155/70/13 jsou menší jak na šířku tak tím pádem tak i na výšku tudíš je kolo menší průměrově. Já jako mechanik z pneuservisu bych radši vzal ty 155 a šel se zeptat do nějakého pneuservisu jestli je nekoupí jako jeté,případně neudělal výměnu a dal na felinu 165/70/13 třeba jeté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Cus chlapi, mlada si poridila felinku, tak bych ji to trosku potunil, bohuzel jsem nikde nenasel, zda-li se vejdou na felcku 16", jaky ET, jaka sirka... + rozmer pneu. Diky

Popripade jaky by se tam vesly 15"

Pozri si do TP vozidla.Tam najdeš rozmery pneu+diskov.,ktoré musiš dodržať,pokiaľ Ti DI neudelil výnimku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak to je s velikostí kol na felicii? chci si pořídit felicii z peněz z brigády, protože mi to příjde dobré auto (za tak málo peněz). A potřeboval bych se zeptat jaké velikosti kol se tam dají nasadit??? někde sem četl že i 15" kola. Jak zjistím jaké kola tam můžu všechny dát a jak to probíhá když ty kola nejsou zapsány v TP děkuji za odpověd. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15" a více, pokud nechceš mít problémy s PČR, tak zapsat do TP. Samozřejmě musíš k tomu mít homolog. list. Jinak standard rozměry najdeš ve velkým TP. Největší ofiko povolený jsou 14" s pneu 175/60 R14 (ty mám já:) ). Koukni na stránky feliciaklubu, sekce podvozek, tam toho je mrtě:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím vás, mám disky na felicii 5J x 13 a chtěl by jsem zeptat jestli na ně půjdou nazout gumy 175/65 R13 nebo 175/60 R13.Budu kupovat levní letní pneu a nerad by jsem koupil něco co tam potom nepůjde.Popř co si myslíte o těchto pneu http://www.bezva-pne...etni-pneu/ . Nebo jsem uvažoval o těchto http://aukro.cz/disk...1464186112.html nebo http://aukro.cz/alu-...1460921699.html . MOc děkuji za pomoc.

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zmíněný rozměr na 5J disk bez problému. Jinak ti pomůže třeba i tato tabulka. Co se týká těch 14" z Aukra, mrkni do velkého TP, zda je máš povolené a s jakým ET a pokud ano, záleží jen na tobě, zda koupíš jen širší třináctky papuče, nebo je vemeš ve čtrnáctkách i s ráfky ať už plech nebo ALU

BTW: Dovolil jsem si zeditovat tvůj příspěvek, neboť ti do prvního odkazu vlezlo "nebo" z další věty a odkaz nefungoval na danou pneumatiku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za editaci :) .Teď jsem zjistil,že v techničáku mám jenom 165/70 R 13 na 4.5 J x 13 ET 38.Tak disky benga nepozná ale ty gumy by mohli.Můžu se zeptat jak to probíhá,když chci zapsat do techničáku jiný rozměr?Chtěl by jsem tam dát bud ty 175/65 R13 nebo už 14-ky.Ale jestli bude složité a drahé to přidat tak buď rysknu ty 175/65 R13 nebo tam dám co tam patří 165/70 R13 a vykašlu se na to.Jak benga pozná že v techničáku nemám 175/65 R13?to hned jako skoukne v pc v autě nebo jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli se nepletu, tak musíš zažádat Škodovku o povolení jiného rozměru, tuším to tu někde bylo v sekci Fábia, když si hošani chtěli dát nějaké atyp 17" nebo dokonce 18". Jinak co se týká 14" mám pocit že i Škodovka osazovala poslednější Feldy řady ".... Line" čtrnáctkama, takže teoreticky s těma čtrnáctkama by asi neměl být zas takový problém. MOžná by jsi ale neměl ani takový problém s bengama, pokud tam nebude obutý nějaký extrém jako spíš na STKáčku, páč tam má technik k dispozici velký TP a mohl by prudit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže zase tak přemýšlím , že problém nastane až se stane nehoda.Někdo to do mě nasype nebo já třeba do někoho a jak zjistí,že jsem měl nepovolený rozměr tak to hodí automaticky na mě........Nevím,ještě jsem se s tím nesetkal.No každopádně jsem z toho jelen.

Mohl by jsem ještě poprosit jestli by jsi doporučil nějakou značku a typ pneumatik?Třeba ty 165/70 R13 kdybych to nehrotil.Je tolik značek a druhů a s takým vzorkem a takým vůbec nevím co mám vybrat.Líbili se mi Michelin energy pak něco od firestone, pirelli i dunlopy já fakt nevím. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoro každý PaCH ví jaký gumy jsou na feldě páč je ještě nedávno měli a dyž PaCH zavolá z auta někam tak mu zase někdo řekne údaje k autu, já bych málo opodstatněný experimenty (175) s gumama asi neřešil, roky jsem jezdil klasiku rozměr a nebyl důvod to měnit a cenově vyšla dost rozumně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...