Přejít na obsah

Cukání pří plynulé jízdě 1,9 TDi, 77kW


radhola

Doporučené příspěvky

Taky mi tento motor trochu cukal, ale jen obcas. Podle diagnostiky byly vstriky v pohode. Presto jsem jednou koupil aditivum na cisteni vstriku a dlouho tankoval jen OMV MaxxMotion. (Ted jsem presel na Vervu, jinak bych tankoval porad.) Postupne se problem vytratil. Treba budes mit stejne stesti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

cukanie/trhanie motora pri plynulej jazde. Mal som tiez takyto problem na fabii 1.9 tdi PD, problem bol v kabelazi co ide ku vstrekovacom (neviem ako sa to odborne vola). V servise ma najskor strasili ze kabelaz stoji 200e len material. Tak som najskor vyskusal vymenit vstrekovace - nepomohlo. Nakoniec nocu kabelaz som zohnal za 40e+robota 30=oprava za 70e. Mna to ale vyslo okolo 350 kedze sa to stale rozoberalo a skusalo co to je. Menil som ich pri 350tkm. Vraj je to bezne pri tolkych km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já přídám můj progres, už vyčištěn i EGR ventil, a koupeno speciální aditivum na vyčištění vstřiků, tohle - http://www.autodoplnky-prodej.cz/6446-cistic-vstrikovaciho-systemu-diesel-motoru-300ml.html

EGR samozřejmě nepomohl, ani znát po zásahu, pořád se chovalo stejně.. Na aditivum sem natankoval plnou jak psali na obalu, a ujel sice jen kolem 100km ale řekl bych že to spíš kolísání otáček zvýšilo, uvidíme jak se to projeví po vyjetí celé nádrže..  :kol-32:

 

Ještě mě napadlo jestli by to nemohlo být snímačem otáček, nevíte kde se na tomhle motoru nachází? Kód motoru mám myslím BLS..  :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem dneska zkusil nahrát kolísání otáček viz. video níže.. (vím že to není nic moc kvalita, ale doufám že to pujde aspoň trochu vidět)

To kolísání otáček na videu není moc velké protože motor nebyl nějak extra zahřátej, čím víc zahřátej motor tím horší.. Plus koupeno další aditivum na střiky ale tentokrát ho tam nedám na celou nádrž ale jen na 1/4 což mi poradil známý mechanik.. Prý to sice bude dělat trochu "bordel" než to vyjedu ale výsledek pročištění je 100%

Editováno: , autor: ChlebaSmaslem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mam podobny problem...asi v 1350 otackach (dle diagnostiky) mam nepatrne vibrace. na budiku 240tis poctive v zime delana komplet spojka setrvak atd... od te doby asi 10 tis najeto. myslel jsem ze to muzou byt aj vstriky tak jsem sehnal jine vymenil sice maji lepsi hodnoty ale asi nejsou taky 100%. nekdo rika nevyvazeny setrvak nekdo ze to jsou vstriky. hodny vstriku muzu poslat sem! .... Poradi někdo?

 

post-37881-0-31593300-1403335323_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim na mojej oktavke (1.9 tdi 77kw bez DPF, BXE r.v. 2007 najazdenych 110 000km) som spozoroval ze na prevodovych stupnoch 3,4 a 5 sa mi pri 2000 otackach rozvibruje plyn. pedal a postupne aj volant, ak otacky klesnu alebo stupnu ide vsetko hladko nic nevibruje no ked to udrzujem na 2000 otacok tak to citim aj mieste spolujazdca na podlahe. Neviete co by to mohlo byt??? Dakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po preštudovani ostatných príspevkov a pokeci s dvoma mechanikmi (auto nevideli len som im to opisal) tak by to mohli byt tieto zavady :

1) Zlý vstrek (pozriet cez VCDS-ko a skusit precistit trebarz s STP Diesel Injector Cleaner)

2) Elektrický svazek vstřikovačů v halvě motoru

3) Dvojhmota (ale to dufam ze nebude  :kol-72: aspon co som si tak vydedukoval tak ak povolim plyn. pedal a necham klesat otacky od cca 2400 do 1800 tak nic nevibruje ani necuka, proste to zacuka cca od 2000 do 2200 aj to nie vzdy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na diagnostike mi vypisalo tieto chyby (vid. prilohu) viete co by s tym mohlo byt ??? Premeral som aj hodnoty vstrekov 

Valec 1: 0.65

Valec 2: 0.03

Valec 3: 0.19

Valec 4: 0.21

Podla tych hodnot vyzeraju byt v poriadku, tak ja uz tomu nerozumiem :/ co znamena ze davaju vela nafty resp. mez prekrocena??

 

chyby_motora.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak se přidám, mám podobný problém.. Auto jakoby pocukává při plynulé jízdě nad 1500ot. a zároveň jde na otáčkoměru vidět jak si přidává tak o 100-200ot. (není to žádný velký cukání, ale normální to není).. Dělá to jen po ohřátí na 90 stupňů, pokuď je auto "studené" tak jede bez závady...

Diagnostika samozřejmě nic neukazuje, všechny filtry a oleje vyměněny, vzduchová klapka vyčištěna, a aditiva používám celou dobu.. 

Jsem z toho dost nešťastnej protože je to jediná vada na mý káře, a za boha nevím co s tím, tak kdyby někdo věděl budu rád za každou radu..  :kol-18: 

Teď se chystám jít cestou nejmenšího odporu a koupit spec. aditivum pro čištění vstřiků a natankovat pár nádrží Vervy, tak uvidíme, ikdyž tomu moc nevěřím...

P.S.: Trochu mě straší že se to tu řeší už rok, a nikdo neví čím to může být..  :(

 

 

Tak jsem nasel video ktere je take hodne podobne memu problemu.. Sice me to dela v nizsich otackach ale je to presne ten samy problem.. (odkaz nize)

Ale abych priznal barvu, stejne jako clovek co to video natocil prestavam mit na to naladu a zacinam premyslet o novem.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak na diagnostike mi vypisalo tieto chyby (vid. prilohu) viete co by s tym mohlo byt ??? Premeral som aj hodnoty vstrekov 

Valec 1: 0.65

Valec 2: 0.03

Valec 3: 0.19

Valec 4: 0.21

Podla tych hodnot vyzeraju byt v poriadku, tak ja uz tomu nerozumiem :/ co znamena ze davaju vela nafty resp. mez prekrocena??

Tak pred mesiacom vymenený elek. zvazok k vstrekom a auto ide paradne bez cukania pri cca 2000, ciže problem bol vo zvazku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Vie niekto, kolko stoji zvazok a jeho cislo na 1.9 BXE? Mam rovnaky problem, neviem ci to ma nejaky suvis, ale v rj bola chyba nizsie...

 

 

                Address 01: Engine       Labels: 03G-906-016-BKC.lbl
Control Module Part Number: 03G 906 021 LB    HW: 03G 906 021 AN
  Component and/or Version: R4 1,9L EDC G000SG  9251
           Software Coding: 0000172
            Work Shop Code: WSC 73430 790 00000
                      VCID: 6AD1DC714564C89
1 Fault Found:

000257 - Mass Air Flow Sensor (G70)
               P0101 - 000 - Implausible Signal
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01110000
                    Fault Priority: 0
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 360172 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2000.00.00
                    Time: 22:11:20

             Freeze Frame:
                    RPM: 1428 /min
                    Speed: 57.0 km/h
                    Temperature: 23.4°C
                    Absolute Pres.: 1224.0 mbar
                    Mass Flow: 31.29 g/s
                    (no units): 0.74
                    Temperature: 81.9°C

 

Dik

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Čauves kluci,


 


vše co se psalo viz. výše jsem četl, ale i přesto jsem vložím svůj příspěvek.


 


Vlastním škodu octavii combi rok výroby 2006, najeto 227 000 km. Typ motoru BJB. Auto jsem koupil letos v únoru. Při koupi mělo auto najeto 220 000 km a byly dělané rozvody asi při 210 000. Já jsem od té doby vyměnil všechny filtry i náplně + přední brzdové kotouče toť vše. Tankuji v čerpací stanice EuroOil a při každém natankování přidávám aditivum VIF.


 


Poslední dva měsíce mi začlo auto lehce pocukávat. Dělo se to většinou, když jsem jel do kopce nebo po rovince při sešlápnutí plynu na 2-3 stupeň kolem 1800 otáček. Průběh je většinou takový, že při sešlápnutí plynu chci docílit větší akcelerace a místo toho to párkrát cukne a pak v pohodě. Ne vždy to ale dělá. 


Bohužel dnes, když jsem jel domů a zařadil jsem 4, tak to při sešlápnutí plynu začalo silně a pravidelně cukat(vibrovat) jako bych přejížděl dlažební kostky, bylo to opravdu dost nepříjemné,když jsem plynový pedál pustil, tak to nedělalo.To znamená, že jsem musel auto zastavit a chcípnou motor. Po znovu nastartování už se auto chovalo normálně Chystám se  auto dát automechanikovi, ale byl bych rád za vaše názory. Předem děkuji


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Takže zase oživím toto vlákno. Projev mé závady je přesně jako v názvu vlákna. Takže pokud jsem jel plynule tak kolem 2tis otáček to vždy lehce zaškubalo. Další projev, kterého jsem si všiml, že po nastartování byla hodnota okamžité spotřeby 0,7 po té co se vypnul sitič tak 0,5. Ale jakmile byl zahřátý motor okamžitá spotřeba vyletěla na 0,6l/hod. Dále jsem si všiml špatných teplých startů ve smyslu po nastartování se ozývá zvuk železářství. Protože tu nikdo nenapsal jasnou odpověď čím to může být tak v mém případě to nejspíš budou vstřiky. Hodnoty vstřiků mají být -0,20 a mé naměřené hodnoty : 0,65 , -0,26, -0,21, 0,03. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já nevím, mě zase technik řekl, že odchylky na vstřiku mají být + - 50. Těch 65 je přes hranu, ale zase ne tolik, aby to škubalo, navíc v záběru ... Ještě mě napadlo, že mi to škubání dělal vadný hlavní elektrický svazek motoru, než pak auto definitivně přestalo jezdit ... koukni na hlavní el. svazek u startéru. Normálně ho odizoluj a promačkej drát po drátu, ne jen vizuélně ... prostě ho vezmi mezi prsty a projeď ho ...pokud se ti některý nebude zdát, cvakni ho v místě defektu, znovu spájej a zatav tavnou bužírkou, potom zaizoluj a hotovo ... novej kab. svazek stojí něco kolem 7mi litrů, jen materiál... masakr. Jde o to, že kolem toho startéru je to v ohybu a je tam to namáháno jak mechanicky, tak tepelně a často se to úplně zlomí a auto nejede vůbec. Vím o čem mluvím, stalo se mi to taky a nejen mně ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, měl sem podobný problém. auto cukalo při ustálené jízdě a při přidání plynu se mu moc nechtělo. Pak se rozjelo  a než senm ubral plyn tak v pohodě. Na diag nic nebylo a strachoval sem se že budu muset měnit vstřiky. Naštěstí mi jeden známy ze servisu řekl ať se podívám na dráty od čidla teploty paliva že se umí uklepat. Ejhle fakt byl jeden upadly. Stačila svorkovnice a autíčko běží jak hodinky. Jinak čidlo je umístěné nad startérem na palivovém přívodu a kupodivu je i docela přístupné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...