Přejít na obsah

kouř z motoru


zemlub

Doporučené příspěvky

Zdravím škodováci.

Měl bych takový dotaz jestli se vám někomu nestalo něco podobného.

Včera večer jsem šel uklidit auto do garáže, nastartoval jsem auto a rozjel se.

Jelikož to mám do garáže mírně do kopce a motor byl úplně studený, nechtěl jsem ho tůrovat taka auto při rozjezdu chcíplo.

Asi tak po 2s se najednou začalo v mortorového prostoru kouřit cca 5s.

Otevřel jsem motor, strhl plastový dekl a hledal odkud to šlo - viz. foto (červená elipsa)

Co je to za to víčko (modrá šipka - viz. foto) nějaké odvzdušnění potrubí?

Koukal jsem u octavie tour a ta ho tam nemá.

Mám octavii 1,6; 75kW; motor BFQ; r.v. 2003 po faceliftu

Díky moc.

post-37420-1267684142,4371_thumb.jpg

Editováno: , autor: zemlub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- ve vlákně špatné starty 1.6 75kW přesně toto někdo popsal , při startu řacha a čmoud

- nevím jak, ale musel ti zápal šlehnou do sání, tam se vypálil olej co se tam dostane odvětrnáním klikové skříně

- to kudy ti to šlehlo je přetlakový ventil sání, přesně v těchto situacích přepustí veliký tlak, jinak by celé sání ruplo

- to víčko se dá prý vyloupnout ven ? já to nezkoušel tak nevím

- zajel bych si na VAG jestli nemáš nějakou závadu a jinak bych to neřešil, asi se to stává

- Octavia Tour i Octavia II ale podle mě má tento přetlakový ventil naprosto stejný, u OII jen vypustily váhu vzduchu a místo toho

je tam čidlo tlaku na sání vlevo od toho přetlakového ventilu. Máš tam na něj přípravu

- jo a sprav si hadci odvětrání od kliky, ,máš ji v tom vlnoci prasklou a bleje tam olej, přestane se ti třepat na volnoběh ;)

- JINAK MÁŠ SUPER AUTO, BOŽÍ MOTOR A NÁDHERNOU BARVU :) :) :)

post-6887-1267773990,1935_thumb.jpg

Editováno: , autor: KarlosTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...