Přejít na obsah

1,2 TSI (77kW)


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Mno tak myslím že mám do budoucna nástupkyni za Oktu AEE celkem jasnou ;)

Ale uvidíme co se objeví za dětské nemoci.

Mame ho v praci v Yetikovi, motor chodi dobre, ale je to na klidnou jizdu, kdyz na to clovek zacne slapat, tak to hezky papka. Ale pro ridici, ktery nejezdi rychle a nebo pro rodinu naprosto dostacujici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak je o nejaku desatinku nizsia ako 1,4TSI

S tou nižší spotřebou u 1.2 TSI to nemusí být vždy pravda, bude hodně záležet na zatížení vozu a profilu trati.Myslím, že spotřeba 1.4TSI může být v mnoha situacích menší díky většímu kroutícímu výkonu.Spotřebu jednoznačně ovlivní citlivá práce s plynem, je to stejné jako u mé 1.8TSI.Rozhodování mezi 1.2TSI a 1.4TSI bude asi vždy ovlivňovat rozdíl v nákupní ceně.Pro OII se mi jeví 1.4TSI jako lepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak muj nazor: jelikoz pro BEZNEHO majitele vozu ktery si koupi OII pro soukrome ucely naprosto postacuje 1.4 atmosfera s 59KW tak si myslim ze ta 1.2TSI je uplne v pohode, jine to je kdyz auto denno-denne jezdi s nejakym firemnim ridicem, ale pro to jsou tu uplne jine motory, cili zaklad uplne staci a pak uz se to jenom odviji od toho kdo je ochotnej kolik dat...za to dostane zodpovidajici motor a vybavu :palec2:

ja bych klidne sel do te 1.4 atmosfery, jenze jezdim dalky (par krat v mesici 950 km na jeden sup: SK-DE)tak proto diesel...

jinak TSIcka vseobecne jsou mi sympaticka...jsou to proste jedny z hightech motorizaci co se ted nabizi...(a taky fiat ma zajimavej dvouvalec)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybíráním auta jsem strávil stovky hodin u PC - 3 měsíce, téměř každý večer (až manželka říkala, tak už konečně nějaký objednej :) ). Nakonec zůstala v sítu Octavia, volba mezi motory TSI. Mezi motory 1.2 a 1.4 rozhodly hlavně info od sousedního fora Můj odkaz, dalšího článku Můj odkaz, a z testů na německých serverech, kde u obou motorizací byl změřen rozdíl ve zrychlení 0-100 menší než 1s. Chvilku jsem pokukoval i po 1.8 TSI, ale 80 litrů navíc je pro mně příliš. Takže kdo jezdí převážně naloženej, ať jde do 1,8 TSI, pro nás postarší, kteří jezdíme převážně ve dvou, je myslím tento motor absolutně v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak muj nazor: jelikoz pro BEZNEHO majitele vozu ktery si koupi OII pro soukrome ucely naprosto postacuje 1.4 atmosfera s 59KW tak si myslim ze ta 1.2TSI je uplne v pohode, jine to je kdyz auto denno-denne jezdi s nejakym firemnim ridicem, ale pro to jsou tu uplne jine motory, cili zaklad uplne staci a pak uz se to jenom odviji od toho kdo je ochotnej kolik dat...za to dostane zodpovidajici motor a vybavu :palec2:

ja bych klidne sel do te 1.4 atmosfery, jenze jezdim dalky (par krat v mesici 950 km na jeden sup: SK-DE)tak proto diesel...

jinak TSIcka vseobecne jsou mi sympaticka...jsou to proste jedny z hightech motorizaci co se ted nabizi...(a taky fiat ma zajimavej dvouvalec)

Tak ja som mal v predoslej Octavii 1,4 s 55 kW - a mozem povedat, ze je to vyborny motor do mesta a pre pohodoveho vodica na okresky. Akonahle je v aute 5 ludi a batozina, zabudni na nejake predbiehanie - a este nebodaj do kopca alebo vo nvysokej rychlosti na dialnici...Kazde obiehanie autobusu alebo kamionu som si musel 3x rozmysliet...Ale zato spotreba bola len asi o 0,5l vyssia ako s mojou terajsou 1,4 TSI...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak muj nazor: jelikoz pro BEZNEHO majitele vozu ktery si koupi OII pro soukrome ucely naprosto postacuje 1.4 atmosfera s 59KW tak si myslim ze ta 1.2TSI je uplne v pohode, jine to je kdyz auto denno-denne jezdi s nejakym firemnim ridicem, ale pro to jsou tu uplne jine motory, cili zaklad uplne staci a pak uz se to jenom odviji od toho kdo je ochotnej kolik dat...za to dostane zodpovidajici motor a vybavu :palec2:

ja bych klidne sel do te 1.4 atmosfery, jenze jezdim dalky (par krat v mesici 950 km na jeden sup: SK-DE)tak proto diesel...

jinak TSIcka vseobecne jsou mi sympaticka...jsou to proste jedny z hightech motorizaci co se ted nabizi...(a taky fiat ma zajimavej dvouvalec)

1,4 MPI v OII je dle mého už trochu masochismus. Kdo si kupuje auto velikosti OII, tak snad by už měl si koupit i adekvátní motorizaci. 1.4 MPI bohužel slovem adekvátní nazvat nelze.

Jinak pro majitele který používá auto soukromě a nenajezdí za rok 80 000km tak si myslím, že je nejlepší volbou právě 1.8 TSI, která nabídne krásné svezení a zábavu za volantem při pŘedjíždění. Jasně 1.4 TSI je taky v pohodě, ale už to je pro lidi, kteří nemají ambice ostatní na silnici pozávodit. A 1.2 TSI, ta je čistě na popojíždění, dlouhé trasy to moc hltat s chutí nebude.

Já mám třeba 1.8 TSI a vůbec nejezdím naložený, 90% času ve dvou lidech a bez zavazadel, nesouhlasím, s tím že 1.8 TSI je pro ty kteŘí jezdí plně naloženi, to je nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 MPI v OII je dle mého už trochu masochismus. Kdo si kupuje auto velikosti OII, tak snad by už měl si koupit i adekvátní motorizaci. 1.4 MPI bohužel slovem adekvátní nazvat nelze.

Jinak pro majitele který používá auto soukromě a nenajezdí za rok 80 000km tak si myslím, že je nejlepší volbou právě 1.8 TSI, která nabídne krásné svezení a zábavu za volantem při pŘedjíždění. Jasně 1.4 TSI je taky v pohodě, ale už to je pro lidi, kteří nemají ambice ostatní na silnici pozávodit. A 1.2 TSI, ta je čistě na popojíždění, dlouhé trasy to moc hltat s chutí nebude.

Já mám třeba 1.8 TSI a vůbec nejezdím naložený, 90% času ve dvou lidech a bez zavazadel, nesouhlasím, s tím že 1.8 TSI je pro ty kteŘí jezdí plně naloženi, to je nesmysl.

Marios dcerá má ten sám motor co máš ty. Jel jsem s tím a musím říct, že to jede jak oheň.Ta síla je tam cítit.Ale váhal bych jestli bych reději nevzal tu 1.4 TSI. A na to tvoje ježdění kolem komina a jak si háklivý na spotřebu tak se dívím, že jsi do toho motoru šel.To už nezajedeš za 5litrů i méně jak si psal.

Každopádně každý ať si koupí auto jaké se mu líbí.Přd 3 léty jsem koupil FSI tenkrát jsi mi to doporučil a maximální spokojenost.Motor je výborný.Jinak hodně šťastých kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lala: jestli ježděním kolem komína myslíš, že nenajezdím desetitisíce kilometrů ročně, tak máš pravdu, můj nájezd je cca. 15 000km za rok, takže proto i ten motor, jelikož toho tolik nenajedu, tak nemusím řešit ani tu spotřebu. A že jsem ju řešíl s FSI není pravda, mě byla taky ukradená i předtím, ale ten motor přimo vybízel k tomu jet klidně a plynule a pak se odvděčil pěknou spotřebou. TSI je na tom díky svýmu chyrakteru tak trochu jinde a člověka to občas nutí tomu šlápnout a pak je jasný že za 6 l/100 jezdit nebudu, ale s tím jsem počítal. Budu spokojený když dlouhodobku po zajetí budu mít kolem 7 l/100km. Ja novou OII koupil právě jen kvůli tomu motoru, protože to co s tím autem jde teďka předjet, se mi mohlo s FSI jen zdát a to to FSI nejezdí vůbec špatně. A jsem rád že jsi spokojený s motorem a že jsem dobře doporučil, já bych si ho taky nechal, nebýt té složité situace do které jsem se dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem myslel, že dneska budu zase zajíždě, ale když se podívám z okna... :aggressive: Znáte někdo nějaký slušný slovo pro tenhle styl počasu ? Ale trošku zas k věci - v příloze

to jarisek: nemohol by si niekde uploadnut aj ostatne Ucebne dielenske pomucky ktore vysli, vidim ze mas k tomu pristup a niektorym z nas by sa isto zisli nejake veci z nich...pisal som ti aj SZ a zatial si mi neodpovedal :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...