Přejít na obsah

Pylový filtr


Tompo

Doporučené příspěvky

No, projel jsem všechny motorizace OI na mjauto.cz a filtry (tedy udávané rozměry) jsou naprosto shodné 283x206x25 a to jak klasické tak uhlíkové.

K tý výměně: asi je logičtější kvůli ofuku výměna před zimou, ale díky zvýšené vlhkosti v zimě, bych na to na jaře alespoň hodil oko. U mého Mégane se mi stávalo, že byl na jaře plesnivý a dejchat pak do zimy tyhle spóry, to se mi tedy moc nechtělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se prosim vas vyndava ten plastovej kryt nad filtrem? Mam tam takove plastove krytky a nevím jak dal.Jestli tam jsou pod tím šrouby nebo jak do toho nerad bych neco utrhl :)

mam O1 rv.97 a dle DP by se mely trosku povolit a pak vyndat, ale kdyz jsem to delal tak jsem DP jeste nemel a tak jsem je normalne vytrhl, trosku jsem si pomohl sroubovakem a pak rukou, myslel jsem si ze taky neco urvu ale v pohode jsou tam rozpinaci plastove srouby ;) kdyz vytrhnes prvni hned zjistis jak funguji a dalsi uz pujdou jak po masle zpatky je jen zamackas ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddělává se jinak podle roku výroby,už se to tady řešilo,zkus hledat.Ty starší tam mají ty plastový šrouby a od roku 2001 (facelift) je to naražený ve žlábku pod čelním oknem a ty plastový krytky tam pod nima nic není. Oddělává se to tažením od okna od středu, kde se ty plasty překrývají ke kraju auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodali ti filtr na benzinovou oktavicu .. taky nechapu oco jim jde ze v tom dělaj rozdíly

čoveče já jsem kupoval pylový filtr na podzim u Auto Kely a tomu maníkovi tam z počítače vyjelo, že nafta i benzín jsou shodné.....tak nevím. Je pravda že se ptal na rok - mám 97, ale pochybuji, že s postupem let by byla nějaká změna ve velikosti. Ale kdo ví ?

a co se týče četnosti výměny, určitě hraje taky roli kolik km se najede. pokud se mění jen preventivně, určitě bych ho měnil na podzim před zimou. Na ofuku orosených oken je to potom znát.

klucííí měňte to jako já s každým olejem, vždyť to není tolik peněz..............................................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam na jaře dal fitr od MANN, obyč pylový asi za 250,- Kč a jelikož jsem alergický na pyl, tak musím říci že opravdu funguje dostatečně. V autě jak v ponorce. Jinak doporučuji filtr měnit každý jaro spolu s dezinfekcí klimatizace. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze nekdo pls opravit nazev tematu, tohle je jak ze zvlastni skoly :)

Proč ti to tak vadí podívej se tady kolem sebe na ostatní hrubky který se tady vyskytujou v jinejch částech. Je pravda že mě to nějak "ujelo" sory :)

No mne to vadi vseobecne, upozornuju na to i jinde, pokud to vidim ;) V poho, vzdyt jde o hovno :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Letos jsem taky měnil za "uhlíkový", prostě jsem ho tam narval, ale myslel jsem, že u toho vypustím duši, ne a ne zaklapnout ten plastový rámeček. Snad si to sedne do příště a pak už to půjde normálně. Je fakt, že jsem nevěděl, že je nějaký jiný rámeček na ten uhlíkový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos jsem taky měnil za "uhlíkový", prostě jsem ho tam narval, ale myslel jsem, že u toho vypustím duši, ne a ne zaklapnout ten plastový rámeček. Snad si to sedne do příště a pak už to půjde normálně. Je fakt, že jsem nevěděl, že je nějaký jiný rámeček na ten uhlíkový.

Tak sis měl koupit ten vyšší rámeček,stojí necelou stovku a sedí to.(já sem to tak udělal) Aby se ti to potom celý nějak nerozjelo nebo neprasklo,potom bys toho musel kupovat víc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte jestli se neprodává uhlíkový filtr tenký tak asi 4mm obdélníkového rozměru.

Prostě kus tenkého filtru, který připlácnu z vrchu na ten kabinový filtr. Děcka mají alergii a měl jsem tuhle kombinaci na Formanovi a bylo to super....

Jen se ptám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 14 let později...

Zdravím, rád bych požádal o radu, rozhodl jsem se k výměně kabinového filtru (manuální klimatizace), filtr mám originální s výškou 3 cm, bohužel při výměně není možné jej v přední části zacvaknout s tím, že ani v zadní části to nesedí. Je možné že filtr je příliš vysoký? Děkuji za odpověď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...