Přejít na obsah

LED denní svícení


Chossse

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim panove, pomohl by mi nekdo s tim zapojenim svetel? Jsem na to strasna lama, samozrejme za mensi uplatek! Dikes (Severni Morava-Ostrava) :)

zapoj to na myslim 3 pin ve vypinaci a kostru kamkoliv a uz ti to sviti a zadny relatka atd neni potreba oktava je na to nachystana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Toto super forum mi už pomohlo nejedenkrát, preto pridám aj ja niečo.

Denné svietenie sa mi podarilo úspešne rozchodiť. Ja som mal problém (a to som nikde nenašiel) so zapojením dvoch plusov (z LED lezú 3 káble).

Rozhodol som sa nakoniec pre toto .

Extra referencie som na to nenašiel, ale podľa rozmerov mi to na r.v. 1999 sedelo najlepšie.

A konečne niečo k zapojeniu.

1) Čierny kábel problém zapojiť nie je (dĺžka priloženého káblu dostatočne postačuje na minus od baterie)

2) Biely kábel som ťahal do kabíny cez priechodku v motorovom priestore (obr.) a zapojil som ho priamo do poistkovej skrinky. Na jeho koniec som jednoducho naletoval samičku a natvrdo som to tam zasunul (drží to vynikajúco).

Pôvodne som to chcel prepojiť inteligentne cez poistku, ale moje zručnosti mi to nedovolili :) ,nepodarilo sa mi tam narvať ten konektor, do ktorého sa poistka zasúva.

3) Žltý som nadpájal (nedostatočná dĺžka, treba pridať asi 2m) a ťahal spolu s bielym do kabíny. Priletoval som ho k šedo-červenému, ktorý ide od parkovačiek (obr).

Mal so v pláne to zapojiť cez ISO konektor, ale moje nervy to nevydržali a po hodinovom boji s ISO som to vzdal... :)

Určite sa dá tento žltý zapojiť aj niekde v motorovom priestore, ja som to riešil takto.

Na záver som do mriežok vysekal (dlátko+kladivečko) presne otvori na LED svetlá.

Záver:

Funkcia denného svietenia:

- po pootočení klúčikom (žhavenie - TDI) sa svetlá hneď rozsvietia a svietia aj počas samotného štartovania

- v polohe 0 svietia teda iba LED (zadok, palubka, ... = OFF)

- v polohe 1 LED zhasne a svietia klasicky parkovačky se vším všude

- v polohe 2 opäť to iste so stretávačkami

S LED-kami to vyzerá o niečo lepšie. Som zatiaľ s nimi spokojný, som sám zvedavý koľko toho znesú.

Prikladám ešte nejaké to foto na predstavu.

post-30170-012102500 1287946660_thumb.jp

post-30170-021038600 1287946666_thumb.jp

post-30170-087711800 1287946674_thumb.jp

post-30170-071180800 1287946680_thumb.jp

post-30170-005549100 1287946699_thumb.jp

post-30170-012826500 1287946706_thumb.jp

post-30170-067499000 1287946713_thumb.jp

post-30170-014279500 1287946720_thumb.jp

post-30170-075018000 1287946725_thumb.jp

post-30170-053709700 1287946732_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám zapojené trošku neklasicky.

Původně byli LED zapojeny dle návodu jenom na baterku a kostru, nic se natahalo do interiéru.

Ale po zjištění že se mi led rozsvicují i během jízdy se zapnutými potkávačkami ( nesvítili stále, ale v nepravidelných intervalech blikali) sem odpojil červený12 od baterky natahnul do interiéru a zapojil na pin č.6 u ovladače světel.

Od té doby to funguje tak jak má :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chtěl bych si pořídit na octu ledková světla pro denní svícení. Chěl bych doporučit nějaký konkrétní výrobek, protože chci aby to taky chvíli vydrželo. Jinak by mě zajímala i montáž apod. Předem díky lol

Nazdar všetkým.

Denné svietenie funguje, akurát ....

Odkedy ho mám, sa mi parkrát vyskytol problém. Auto prvýkrát úplne zdechlo pri výjazde na dialnicu (deň po nahodení LED). Skúšal som ho štartovať, nič. Po chvílke (3 min) naskočilo ako keby nič.

Neskôr, asi s odstupom 2 týždňov mi počas jazdy preblikla kontrolka žhavenia a s autom jednoducho krátko cuklo (ako keby chcel motor zdochnuť) ale pokračoval som v jazde. To isté mi urobilo dnes ( už asi 3x.)

Dočítal som sa tu, že by to mohlo mať na svedomí relátko 109.

Moja otázka na vás skúsených je, či to môže mať súvis so zapojením LED. Mám obavy aby som tam niečo neodpálil....

Mal by som to zapojiť ináč, alebo je to podla vás (skúsených v elektro :) ) v poriadku.

Ď. za pomoc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám čerstvou zkušenost s montáží denní ho svícení. Podle předpisů Ti to musí svítit po nastartování motoru, zhasnout při vypnutí motoru a rovněž zhasnout při rozsvícení pozičních světel (ať už parkovačky, nebo tlumená, dálková či mlhová světla. Vše Ti splňuje zapojení černého vodiče na kostru vozu (např. pod akumulátorem máš připojení několika vodičů s kostrou). Červený vodič jsem připojil do pojistkové skřínky (pod krytem na levém boku palubní desky) na pojistku č. 33. Může být samozřejmě i na spínací skřínce. No a žlutý vodič patří na parkovací světlo - připojil jsem jej přímo na svorkovnici světlometu. No a funguje to podle předpisů.

Josef

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DRL svetlo je 300x30x41 mm, mrizka narazniku je siroka cca 370 mm mezera mezi zerby je cca 10mm, zebro tlusty taky cca 10mm

jinak se mi tohle reseni hodne libi, jeste to chcee domyslet jak to pak cely pridelat na auto, aby to prvni nenechavac nemel tak jednoduchy na sebrani celou mrizku s drl

post-35633-0-32212400-1298978173_thumb.j

edit:

a zapojim to na 6. pin vypinace svetel, kdyz uz ho tam vyrobce udelal :)

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim

Chcem si dat okruhle original LED denne svietenie z FRS II a chcem sa sptytat ci potrebujem k nim nejaku original kabelaz s takou skrinkou (relatkom), ktore sa bezne dodavaju v baleni na inych LED svetlach z netu, alebo staci ked k nich iba napojim kable bez toho relatka.

Dakujem ;)

Editováno: , autor: 23paso23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám zapojené trošku neklasicky.

Původně byli LED zapojeny dle návodu jenom na baterku a kostru, nic se natahalo do interiéru.

Ale po zjištění že se mi led rozsvicují i během jízdy se zapnutými potkávačkami ( nesvítili stále, ale v nepravidelných intervalech blikali) sem odpojil červený12 od baterky natahnul do interiéru a zapojil na pin č.6 u ovladače světel.

Od té doby to funguje tak jak má :palec2:

Joooo tak to mám taky a funguje to super. :kol-27:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží jak chceš aby ti to fungovalo...

Jestli aby se to zapínalo automaticky ,nebo přes čudlíc...

No chcem aby to fungovalo taj jak ma, cize po nastartovani aby automaticky rozsvietili len tie LED svetla a pri zapnuti parkovaciek a xenonov aby sa automaticky vypli, ale chcem ich pouzivat iba ako denne svietenie, parkovacky nemusim mat v ledkach ;)

Editováno: , autor: 23paso23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tie ledky z FRS II uz mam, no uz len mi treba tu kabelaz s relatkom z nejakych inych ledkach, lenze este musim vyriesit jak vypnut denne svietenie so xenonmi, lebo predchadzajuci majitel to dal urobit ako denne svietenie, ale diky za info ;)

Editováno: , autor: 23paso23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když máš xenony,tak je tohle řešení jasný...Proč taky s nima svítit ve dne...Já mám klasickou H4 žárovku za pár peněz a tudíš mě to svícení tolik netrápí :-)

Navíc rozsvítit jentak nazapomenu....Mám přídavné budíky na sloupku a na ty je vidět jen když rozsvítim,takže príma donucovač :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mas pravdu, ale ta spotreba vdaka dennemu LED svieteniu oproti dennemu svieteniu xenonmi je mensia zhruba o 120W a oproti klasickymi svetlami je o cca 160W a dalsie + maju ledky v tom, ze sa sa ja setria lampy svetiel, hlavne v lete ked su vysoke teploty a tiez sa znizi aj spotreba paliva, aj ked nepatrne ale predsa ;)

Editováno: , autor: 23paso23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chcem aby to fungovalo taj jak ma, cize po nastartovani aby automaticky rozsvietili len tie LED svetla a pri zapnuti parkovaciek a xenonov aby sa automaticky vypli, ale chcem ich pouzivat iba ako denne svietenie, parkovacky nemusim mat v ledkach ;)

Proč to teda nezapojíš na pin č.6 přímo ve spínači světel? Je to přímo od výrobce na toto nachystané.

Editováno: , autor: Albert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak proč se v tom chceš vrtat?

Žeby to byl ten, kterým zapínáš světla?

Zatlačíš na čudlík, pootočíš doprava a vytáhneš spínač ven.

Pravděpodobně ty xenony budou zapojené taky z toho pinu č.6, když Ti teď svítí jako denní.

Tu http://forum.skodahome.cz/topic/83666-servisne-manualy-jak-na-to-apod/page__view__findpost__p__1343162 se proklikej k DP, bez ní je to trochu střílení naslepo.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...