Přejít na obsah

Homokinetický kloub


parkan

Doporučené příspěvky

Máš to tu popsané,bez odpojení ramene od náboje tu poloosu nevyndáš.Buď dole obkreslit na rameni kulový čep a odšroubovat ho od ramene,nebo ho přímo povolit a z boku do něj přes něco praštit,aby se uvolnil a pak vyšroubovat matku a  vysunout ho.Teprve potom půjde poloosa ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, tak som to myslel, že vyhnúť sa rozpojeniu guľového čapu od ramena nápravy, pretože nemám na guľové čapy sťahovák a ak by som to rozpojil tak, že odmontujem tie tri skrutky, čo spájajú spodný guľový čap s ramenom nápravy, tak poruším geometriu.

Niekde som na nete zachytil poznámku, že sa dá odobrať poloos na Fabii aj bez demontáže guľového čapu.

Vyskúšam a keď nepôjde, tak postupne rozoberem, čo treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to vymenené -_-

Šlo to celkom dobre, rameno nápravy som oddelil od náboja kolesa tak, že som povolil tie tri skrutky, čo držia spodný guľový čap. Jednu skrutku sa mi síce podarilo utrhnúť, aj keď som si dával na to pozor, v predstihu závit okartáčoval a  postriekal WD40. Ulomenú skrutku som musel  odvrtať a nahradiť. Skrutky vnútorného homokinetického kĺbu šli dobre dole aj naspäť, tam som nenarazil na žiadny problem. Dotiahol som ich na 50Nm. Neviem, či je to OK. Hlavička tých šiestich skrutiek je vnútorný dvanáshran  XZN M8. Starý homokinetický kĺb šiel zraziť s kladivom dosť blbo, ale vedel som, že je zlý, tak som nakoniec poriadne klepol dvojkilovým kladivom a kĺb sa nechal presvedčiť :D Centrálna matica náboja kolesa dvanásťhran 36mm - dotiahol som to podľa predpisu na 50Nm + 45° ale sa mi to zdalo celkom dosť na doraz :o

 

Editováno: , autor: HeFab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se budeš trápit tím,co se stane,když jsi tam vrátil staré šrouby a utáhl je momentem o 10Nm větším.Věř tomu,že se nestane vůbec nic.Představa,že by se Ti všechny ty šrouby měly naráz utrhnout,nebo naráz povolit je dost nereálná.Spousta jiných také použila staré šrouby a dokonce neměli ani momentový klíč,když to utahovali.Takže jen nějaký čas sleduj,jestli se od té poloosy neozývají nějaké neobvyklé zvuky a příležitostně až budeš třeba měnit kola,zkontroluj všechny šrouby,které jsi měl rozebrané pohledem.Hlavně ty šrouby teď o těch 10Nm nepovoluj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj. Objevilo se mi cvakání na přední nápravě, objevuje se to občas, zařezením nebo vyřazením se to buď objeví nebo to zmizí. Tak si myslím vnější homokineťák. Ale mám problém, nevím jakej rozměr kloubu objednat, je jich víc velikostí. Nemyslím, že jsem úplnej lajk, spoustu věcí si měním sám, ale tohle nedokážu prostě nikde vyčíst :D Mám 1.9 sdi 2004. Poradíte? Nebo mám vlézt pod auto a něco zkoušet měřit? Dík.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale aj nespravne ideš nato najprv zisti čo je konkretne volne takto len vyhodiš peniaze. Napriklad pri viac km začina mať volu samotna prevodovka a tiež podobne sa prejavuje. Radšej by bolo dobre ukazať dvom trom mechanikom aky budu mať nazor. Reakčna spera je ok.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď :) Zvuk se projevuje periodickým cvakáním při nízkých rychlostech. Někdy při záběru, někdy i při jízdě na volnoběh. Tak si myslím, že převodovka to není. A reakční vzpěra by to dělala spíš při zrychlování/zpomalování řekl bych. Tohle jakmile se to objeví, cvaká to periodicky s otáčkama kola i při naprosto plynulý jízdě třeba 5 km/h. Auto má 300 tisíc.

 

Budu dělat velkej servis podvozku (tlmiče, silentbloky, atd.) Takže mě tisícovka za homokineťák nezabije, vzhledem k nájezdu. 

 

Doplnění: Tak myslím, že pro ASY je to celkem jednoznačné. Tzn. větší kloub s 36 zuby :) 

blob.thumb.png.4874c4f0bd7665287f96d003cb19aadd.png

Editováno: , autor: Honza K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som posledne menil klb a nakoniec to bolo loziska naboja, je to dost problem urcit co sposobuje pukanie pri zatacani do zakrut. Teraz po 10mesiacoch ako som menil tlmice pruziny lozisko ulozenia klby a capi sa zacal ozivat pri ostrom zatoceni zase dake pukanie mam dojem ze jedno lozisko ulozenia tlmica nebolo kvalitne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem vyměnil oba homokineťáky a rachtání ustalo. Nicméně teď se mi od leva ozývá mezi 50 - 90 km/h jemné hučení, mám pocit že je to nová manžeta :/ A navíc jsem zjistil, že jsem na homokineťáky na obou stranách zapomněl dát ty drátěné pojistné kroužky. Může se stát něco fatálního? Fakt je reálný že poloosa seskočí? Asi to budu muset zas vymontovat, sklepnout a vrátit správně :) Achjo.. 

Editováno: , autor: Honza K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, docela jsi mě uklidnil, já si totiž uvědomil, že na starých kloubech ty kroužky taky nebyly! Po sundání těch starých jsem kroužek nenašel v zářezu na poloose, ani uvnitř kloubu. Auto takhle teda bylo, co ho mám a nalítal jsem s tím 150k. Snad to nadále bude ok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...