Přejít na obsah

Octavie II nejde centrál pravé přední dveře


trpaslik10

Doporučené příspěvky

Zdravím a prosím o radu co by to mohlo být , kabeláž skontrolovaná i zámek. Že by jednotka dveří?

Objednací číslo řídící jednoky: 1T0 959 702 D HW: 1T0 959 702 D

Systém a/nebo verze: Tuer-SG 006 1203

Kódování: 0000116

3 závad nalezeno.

01553 - motor centralniho zamykani: dvere spolujezdce: ZAMK. (V57)

012 - chyba v elektr. obvodu

00097 - motor centralniho zamykani prednich spolujezdcu (V162)

012 - chyba v elektr. obvodu

00929 - zamykaci jednotka centralniho zamykani: strana spolujezdce (F221)

008 - neverohodny signal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem se vrhl do důkladného prozkoumání a proměření motorku a podle schémy tam spínač F221 je , ale v samotném centrálu chybí .

Chtěl jsem se zeptat nemůže to být třeba špatně nakodované jen ty spolujezdcové dveře ? Protože pak mi nějak uniká proč mi v paměti závad vypsal F221 nevěrohodný signál a motorky oba dva chodí perfektně. Auto je koupené po havárce na zadek, ale v těhle dveřích bylo uvnitř sklo čert ví proč jestli to nebylo už před tím bourané. Jinak je vše v pořádku.

Pro jistotu ještě číslo jednotky ve dveřích 1K0 959 792 J

Číslo zámku 3D1837016

Editováno: , autor: trpaslik10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

AHoj.

Máme doma Š Oct. II rv. 2009.

Mám problémy ze zámkem přední pravých dveří spolujezdce.

Okno stahuje a zrcátka se dají nastavovat, (funguje i elektronické sklopení zrcátka)

Zámek ale blokuje, někdy se zamkne na několik dní a nejdou dveře otevřít.

když bylo auto připojené na VAG, nebo ... na PC, tak to ukázalo tyto závady.

nechci rozebírat a kupovat zbytečně zámek , a hlavně...   ani nevím, jak se k němu dostat neb to je zanýtované (nevím které nýty co drží uvnitř)

poradíte?

díky.

 

Závady přední dveře.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak mi začal také zlobit centrál a nezamykaly se dveře u řidiče. Dnes jsem to rozdělával a za vše může voda, které se dostala pod gumové těsnění mezi karosérí a dveřmi řidiče.
 Teklo to po horním konektoru, kde úplně urezl jeden z pinů, teď se to chystám vyčistit a přepinuji si to. Piny, nebo celý konektor,  zkusím sehnat asi na vrakáči. Taky to mohli kluci vyřešit trošku lépe. :(

 

Pokud to někomu pomůže, dávám sem pár fotek z mobilu.

IMG_20170102_131120.jpgIMG_20170102_131131.jpgIMG_20170102_131857.jpgIMG_20170102_133703.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHoj Pánové.

Takže opožděne píši.

Nakonec jsem to musel řešit výměnou zámku. (nedával jsem originál, ale i tak to vyšlo na  ranec i s prací)

Ten vadný zámek mám sice demontovaný a v krabici, a jednalo se originál Škoda, takže jestli máte zájem mohu Vám jej nabídnout na náhradní díly, (co mi říkal, ten opravář, - elektrikář, tak že prý by tam mokl být jen vadný kontykt, (očistit namazat), ale že si s tím hrát nebude. Jinak na zámku nebylo ani vidět, že by na něj zatékalo, a kontakty, jak se rozpojily, tak svorkovnice nebyla zatečená.

 

Takže, kdo má zájem, mohu po domluvě zámek zadních pravých dvaří do škoda Octaviva II rv. 2009, za 1000kč, včetně poštovného zaslat zájemci. foto pouze zájemci v PM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to bylo jasné, ale jen jsem odpověděl, že já nic.  :) Ale třeba se někdo přihlásí, komu by to pomohlo. 

Jinak jsem přehodil piny ve svorkovnici, vyčistil kontakty, zakonzervoval sprejem na kontakty, který odpuzuje vodu, očistil všechny gumové těsnění a vše již funguje jak má.

Projel jsem to diagnostikou, smazal chyby a znovu projel a ještě tam na ŘJ jednotkách dvěří vykazuje nějaké sporadické chyby, takže až bude tepleji, tak rozdělám celé dveře u řidiče, zda to neodnesl kabelový svazek, nebo se voda nedostala po kabelu až k ŘJ centrálu u řidiče.

A_IMG_20170107_154520.jpgA_IMG_20170107_161023.jpg

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám problém se zámkem pravých předních dveří. Občas nešlo odemknout. Byla tam a je stále chyba zámku v chybové paměti. Dnes jsem nechal zámek v servisu vyměnit, ale chyba je tam stále. Nemáte někdo nějakou zkušenost?

Když odemknu nebo zamknu, tak je slyšet, že ten zámek pracuje, ale s tak 0,5 vteřinovým zpožděním. Dané zpoždění bylo u starého zámku a je taktéž u nového. 

Už si nevím rady.

Díky

Výstřižek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dveční zámek funguje ve všech stavech.
Odemčeno, zamčeno a Safe (zamčeno-lze otevřít zevnitř; Safe-nelze otevřít zevnitř, zamčení klíčkem).

Ze zámku vede vodič do dveřní jednotky na Pinu 6. Je to PIN pro stav zámku. V tom je ten problém. Zámek ve stavu zamčeno má na výstupu nekonečno, což je špatně.

Má mít 180 Ohmů. Zbylé 2 stavy jsou OK. Chyba se projeví jen při zamčení tlačítkem uvnitř vozu. Klíčkem je to OK.

 

Odemčeno - 0 Ohm

Zamčeno - 180 Ohm

Safe - nekonečno 

dverjednot.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

ahoj

 Mám problém se zamykaní  všech dveří současně manualně  klíčem u řidiče dveři.   Po uzamčení na dálku funguje    zámek  manualně do doby než zhasne maxidot , pak  jde otevřít mechanicky  klíčem jenom dveře řidiče. vag bez chyb kabely  v pořádku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...