Přejít na obsah

Oprava sedaček


tripleTTT

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Mám dotaz, zda lze nějak opravit (vyměnit) prosezený sedák sedačky u řidiče na O1 (látková, sport-komfortní sedadla, výhřev, bederka, barva tmavá bamboo asi). Jako jestli se dá nějak sehnat ta výplň sedáku a vyměnit nebo jaký minimální kus je třeba vyměnit. Zbytek sedačky je v pohodě.

Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednej si díl 1U0811375Q (výplň sedáku - stojí asi 2k). Jinak jak předělat čalounění máš tady http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/...laniSedacky.htm

je to poměrně snadné, snad malý problém bude s tím výhřevem, ale to se dá opatrně utrhnout, ale čím to pak nalepit?- to nemám zdání (ona je to samolepka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednej si díl 1U0811375Q (výplň sedáku - stojí asi 2k). Jinak jak předělat čalounění máš tady http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/...laniSedacky.htm

je to poměrně snadné, snad malý problém bude s tím výhřevem, ale to se dá opatrně utrhnout, ale čím to pak nalepit?- to nemám zdání (ona je to samolepka)

Tu vložku polštáře mi to píše 1U0 881 375 Q, asi překlep :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj!

Koupil jsem OI (kombi, ELEGANCE...sedačky maj výhřev a nemaj bagy) z roku 2002...problém mám v tom, že sedadlo je na bočním vedení řidiče roztržené a chybí mu i kousky molitanu nebo co to je:-(...díra je velká asi 15cm...navíc mi funguje jen vyhřívání na straně spolujezdce a přijde mi,že to vyhřívá jen naplno, takže asi regulace v řiti. S opravou vyhřívání si nějak snad poradím, kdyžtak pohledám tady, ale jde mi o to díru...NEZNÁTE NĚKOHO,KDO BY TAKOVÉ OPRAVY DĚLAL (myslím sedačku, ne výhřev)?

Dalším bodem je to, že jsem už přemýšlel nad tím, že bych koupil sedačky s výhřevem a bagy, protože jsem je tu viděl častěji, ale nevím, co bych musel ještě měnit, když tam jsou ty bagy navíc. Další možností je koupit sedačky bez výhřevu a ten bych zkusil dodělat nebo zase znáte někoho,kdo by to dělal?

Díky za názory !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozes si tam dat aj sedacky s bagom a bag nezapojit.

sedacky s vyhrevom su presne take iste ako bez vyhrevu, akurat tie z vyhrevom maju hore na molitane polozene tie vyhrievacie decky.

takze mas moznosti vzmenit iba operadlo a skontrolovat vyhrievacie decky, asi budu presedene alebo roztrhane, potom ich treba vymenit,

alebo vymenit cele sedadlo aj spodok aj vrch ale to budes zhanat rovnaky vzor, alebo vymenit vsetky sedadla, ci uz s vyhrevom alebo nie to je jedno.

bagy zapojit mozes a nemusis. ak by si ich zapajal, potrebujes kabelaz a novu rj airbagov, ktora podporuje 4 bagy. kabelaz od sedaciek k rj bagov.

ak by si bagy nezapajal tak nepotrebujes nic. ten vyhrev mozes kupit sedacky s bez vyhrevu a zhanat nove decky. alebo s vyhrevom a zo starych sedaciek si jednu sadu decky odlozit.

mas milion moznosti. ale urcite to robia aj firmy. dokazu ti vymenit aj iba molitan. alebo opravit potah. pogoogli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozes si tam dat aj sedacky s bagom a bag nezapojit.

sedacky s vyhrevom su presne take iste ako bez vyhrevu, akurat tie z vyhrevom maju hore na molitane polozene tie vyhrievacie decky.

takze mas moznosti vzmenit iba operadlo a skontrolovat vyhrievacie decky, asi budu presedene alebo roztrhane, potom ich treba vymenit,

alebo vymenit cele sedadlo aj spodok aj vrch ale to budes zhanat rovnaky vzor, alebo vymenit vsetky sedadla, ci uz s vyhrevom alebo nie to je jedno.

bagy zapojit mozes a nemusis. ak by si ich zapajal, potrebujes kabelaz a novu rj airbagov, ktora podporuje 4 bagy. kabelaz od sedaciek k rj bagov.

ak by si bagy nezapajal tak nepotrebujes nic. ten vyhrev mozes kupit sedacky s bez vyhrevu a zhanat nove decky. alebo s vyhrevom a zo starych sedaciek si jednu sadu decky odlozit.

mas milion moznosti. ale urcite to robia aj firmy. dokazu ti vymenit aj iba molitan. alebo opravit potah. pogoogli.

díkec za info :-)!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Oprava výměna sedačky podle vašeho návodu.......

postup : koupě další sedačky se stejným potahem. v mém případě se podařilo sehnat pouze sedačku spolujezdce

demontáž původní řidičovy sedačky z vozu

demontáž potahu i s pěnou z koupené sedačky

demontáž potahu i s pěnou z původní sedačky

montáž potahu i s pěnou z koupené sedačky spolujezdce na původní řidičovu

montáž celé sedačky zpět do vozu

Nikdy jsem to nedělal a celé to zabralo asi dvě hodiny.............

Cena kupované sedačky spolujezdce byla 200,- Kč

post-15096-0-00504100-1302892848_thumb.j

post-15096-0-24071500-1302892864_thumb.j

post-15096-0-42017000-1302892876_thumb.j

post-15096-0-16686800-1302892895_thumb.j

post-15096-0-02433600-1302892911_thumb.j

post-15096-0-03435300-1302892923_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Také jsem musel řešit roztrhaný bok na sedačce řidiče. Nový potah v servisu stojí 3.200,- Kč ... to se asi posr.li, ne? Nejsem socka, ale odmítl jsem tolik dát. Čalouníci v okolí chtěli 1.600 až 2.000,- Kč. Tak to bych si mohl rovnou koupit ten nový. Rozhodl jsem se pro koupi staršího nepoškozeného sedáku. Hned v prvním vrakovišti jsem uspěl. Chtěli 500,-Kč. Položil jsem ho tam na podlahu a řekl, že je křivý. Řekli, že není, ale pokud si ho vezmu hned, tak za cenu 150,-Kč, jako bych si bral jen samotný potah opěradla. Sedák jsem přivezl domů a s radostí jsem ho hned vyměnil. Kolečka do kolejnic sedla bez nejmenších problémů. Jenže rám byl trošku ohnutý, sedák byl až na dotek k loketní opěrce. Na vrakáči to ale vůbec nebylo poznat. Je to fakt risk si koupit někde sedačky, pokud s jistotou nevíte, že nejsou z bouraného auta. Podle návodu ze zdejšího fóra jsem přivezenou sedačku rozebral s tím, že si potah vyměním. Mezi fotky jsem tady dal i fotku samotné kostry, že nekecám. Potah jde dolů dobře, nejhorší je rozpojit tu černou lištu dole. Musí se fakt pořádně zabrat, jak už tady někdo psal, a pak to jde. Moje překvapení ale bylo, jak byl poškozený ten molitan opěradla. Dráty, na které se upíná potah a které jsou v tom molitanu zalité, byly místy vytrhané, protože molitan v těch místech popraskal. Nevím, kolik auto, ze kterého ten sedák byl, mělo najeto. Já mám na autě 170.000 km. Představa, že rozeberu můj sedák, molitan pod ním bude také poškozený a já budu muset měnit i molitan opěráku, mě dovedla k myšlence, že zdravý potah ze sedáku z vrakoviště natáhnu na opěrák mého sedadla jako potah např. od firmy MAD. Z potahu jsem jsem vyřezal ty vodící dráty, které se sponkami (někdo malými bindry) přitahují k drátům v molitanu opěradla. Potah šel natáhnout bez potíží a i spodní lišta šla spojit zcela bez problémů. Za max. 2 minuty bylo hotovo. Na fotkách posuďte sami. Potah se ani nehne, kdo neví, že je tam natažený potah, nic nepozná. Jen zezadu není potah tolik přitažený k rámu, jako ten spodní. Ono to přes něj ani nejde. Na druhou stranu mě to stálo jen 150,- Kč. post-2009-0-35945700-1394641239_thumb.jppost-2009-0-49989600-1394641266_thumb.jppost-2009-0-98325700-1394641288_thumb.jppost-2009-0-50671200-1394641305_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...