Přejít na obsah

Klimatizace fabia - vadné motorky


Ruďas

Doporučené příspěvky

Díky milanovi46, jak přesně odhadnul, našel jsem doma lahvičku Diavy - politůry na nábytok, což je vlastně jen směs jemných olejů a tím jsem potenciometr od klapky recirkulace promáznul. Jak je vidět na obrázku od Duly, potenciometr je ten modrý kruk s výsečí. Samotná dráha potenciometru je ovšem celkem subtilní a nachází se pod tou černou krytkou uprostřed té modré hrůzy. Já jsem kvůli vyčištění asi 1/4 té krytky odstranil pomocí modelářské vrtačky a jemných ostrých nůžek (ano, ty z manželčiny manikůry). Pod krytkou bylo dost bordelu, který je zřejmě příčinou potíží - byl to otěr z odporové dráhy. Takže jsem to nejprve štětečkem vyčistil, projel jsem několikrát celou dráhu kolem dokola a promáznul to diavou. Jezdec se mi zdál napružený až dost, problém byl asi v tom otěru. Klapka zatím fachčí jako nová, ta od té recirkulace je opravdu dost lehce přístupná, není opravdu nutné demontovat motor ventilátoru, jak píšou v DP, takže v případě potřeby budu opakovat. Jinak po otevření krytky serva stačí lehce vypáčit motorek a potenciometr se pak lehce vytáhne i s celým konektorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Zdravím,

tak mě taky zlobí motorek vnitřní recilkulace vzduchu, vymontoval jsem ho, oddělal deklík a vůbec mi nění jasný kde je nějaký potenciometr. Poraďte někdo jak to dál rozebrat.

Já bych to rozebral to mi problém nečiní ale vetšinou mi potom činí obrovký problém to pak dát dohromady :D:D Tak jestli by někdo poradil byl bych rád ať to nedopadne jako vždy, že to budu muset koupit nový

Roman

Zdrawim, prosim Tě, mohl bys mi popsat, jaxi demontoval ten motorek vnitřní recilkulace vzduchu? Případně přidat nějaký fotky? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymontuješ schránku spolujezdce a dostaneš se k ventilátoru. Po jeho pravé straně je ten motorek. Jeho opětovná montáž je podstatně snažší, pokud máš VAG - lépe se nastavuje motorek proti ozubeným kolům. Vagem pak také jednoduše vyzkoušíš, jestli to nejde přes zuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte...

mam ten isty problem... blbnu obidva motorceky a este k tomu preblikava kontrolka cirkulacie vzduchu vnutorneho okruhu...

je to urcite problem s motorcekom? VAG mi napisal vadny servomotor na klapke vnutorneho okruhu + kostra, alebo nieco s kostrou...

prosim niekoho o potvrdenie tohto problemu... dik...

tu davam odkaz na jednu stranku, kde predavaju tieto motorceky...

servomotorcek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak jsem včera řešil problém se servomotorkem klim/topení , kdy mi nešlo dobře regulovat topení nebo v létě mi začlo při sepnutí klimy samo topit a pomohlo až vypnutí zapalování . Tak ten servomotorek jsem vyndal, nejhorší bylo vycvaknou servomotorek zpoza rámu palubovky, rozebral jsem ho potenciometr jsem po odchlípnutí černé krytky prostříknul injekcí s jehlou ( vek teré jsem měl zmíněnou DIAVU ) , protočil potenciometrem. Opravdu servomotorek po smontování a vrácení zpátky funguje. Je ale potřeba smazat chyby, které mí klimatizace dříve házela a pomocí vagu udělat základní nastavení. Nyní již to pracuje , doufám, že to vydrží. Vag již žádnou chybu nenašel. Je to piplačka, ale když jsem to opravil, tak to potěší.
:palec2::)

Skoda Fabia combi , 1,4, 16V, 55KW

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera řešil problém se servomotorkem klim/topení , kdy mi nešlo dobře regulovat topení nebo v létě mi začlo při sepnutí klimy samo topit a pomohlo až vypnutí zapalování . Tak ten servomotorek jsem vyndal, nejhorší bylo vycvaknou servomotorek zpoza rámu palubovky, rozebral jsem ho potenciometr jsem po odchlípnutí černé krytky prostříknul injekcí s jehlou ( vek teré jsem měl zmíněnou DIAVU ) , protočil potenciometrem. Opravdu servomotorek po smontování a vrácení zpátky funguje. Je ale potřeba smazat chyby, které mí klimatizace dříve házela a pomocí vagu udělat základní nastavení. Nyní již to pracuje , doufám, že to vydrží. Vag již žádnou chybu nenašel. Je to piplačka, ale když jsem to opravil, tak to potěší.
:palec2::)

Skoda Fabia combi , 1,4, 16V, 55KW

Dneska jsem to zase rozebral, protože mi to zase furt topilo a znovu prostříknul potenciometr,ale již contactoilem, vyzkoušel jsem to párkrát mimo uložení v palubce, zase to fachá, snad to bude už dobrý, je možný, že jsem servomotorek nenacvaknul do původního uložení tak jak měl být. ;) ROzebral jsem palubku pod řidičem, demontoval část foukacího potrubí na nohy řidiče a se včerejší praxí byla rozborka , prostříknutí a sborka za 1,5 hodiny hotová, odmáznul jsem chyby , radši udělal zákl. nastavení a nyní se ukáže. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to chtel vytahnout, ale nepodarilo se mi prave oddelat tu cast vydechu ventilace na nohy ridice. Jak je to tam pridelany?

Zespodu pod volantem je ten ofuk přidělaný jedním šroubem k rámu palubky, pak stačí ofukem hýbnout a on se uvolní. Pak stačí pouze namáčknout zpět a zase přišroubovat. :aggressive:;)

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj Škodovkáří - vyměnil jsem motor u Fábie RS a vypustil klimu a pak ji nechal naplnit normální plničkou od ,,Delpfi,, jenže klima nechladí... Před vyndáním motoru klima fungovalo ale když jsem jel rychle... ted to nefacha za žádné rychlosti, byl jsem jakoby u machra na klima a prý, že to je kompresorem, jenže nechci kupovat kompresor jenom na zakoušku jestli se to zlepší... Nemůže to být teplotní čidlo nebo tyhle motůrky u kterých je tu cela škála debat? už jsem docela z toho auta na prášky. v autorizovaném servisu si myslím že mi nechají taky zaplatit komplet kompresor. díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam motorek k topeni na prodej. Novy. Tisic vcetne posty. Kdyztak SZ.

Vsechny tyhle opravy co tu zkousite sice zaberou, ale za par dnu, v lepsim pripade tydnu je to zase v haji a za tu praci pri vytahovani motorku topeni to urcite nestoji. Ten druhy motorek na vnitrni cirkulaci je dostupny dobre, s tim bych si klidne hral a strikal to kontaktolem treba kazdy tyden...pokud to teda nekoho bavi ;)

EDIT: kvuli opakovanym dotazum zduraznuju, ze se jedna o motorek V68 k topeni! ;)

Editováno: , autor: guam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam motorek k topeni na prodej. Novy. Tisic vcetne posty. Kdyztak SZ.

Vsechny tyhle opravy co tu zkousite sice zaberou, ale za par dnu, v lepsim pripade tydnu je to zase v haji a za tu praci pri vytahovani motorku topeni to urcite nestoji. Ten druhy motorek na vnitrni cirkulaci je dostupny dobre, s tim bych si klidne hral a strikal to kontaktolem treba kazdy tyden...pokud to teda nekoho bavi ;)

EDIT: kvuli opakovanym dotazum zduraznuju, ze se jedna o motorek V68 k topeni! ;)

Po opravě mi šlape už měsíc, jestli to vydrží přes léto, tak mi to stačí, a po opakovaným vyndání sevomotorku klimy mi zabere vyndání a nandání již pouze 30min. a těší mne, že si to opravým, koupíš novej a za 2 roky ti stejně kiksne. Mám prostříknutý oba servmomotory( potenciometry), dřív blbli a nyní šlapou. Ale to je každýho věc. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

zdravím,není tady někdo z Bruntálska(třeba až po Olomouc) ,kdo by mi pomohl vyměnit motorek topení viz .odkaz http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/univerzalni-dily-skoda/9968-motorek-do-topeni.html

zatím jsem sám měnil jen čidlo výparníku.Předem díky :kol-47:

Editováno: , autor: rokane
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Prosímvás, motorek co je na fotech na str.1 je na jakou fábii? Je to na předface nebo jakou?  

Odešel mi právě tento servomotorek, na netu jsou pouze tyhle,co máš na foto, který mají mezi zuby "velký zub" ale já tam mám tři zuby z poloviny zalité. bude mi ten nový pasovat?  Eventuelně, dá se pouze prohodit potenciometr ?  Mám škodu Fabii Combi R.V.02 

Díky za odpovědi, sem to hledal ale nenašel.

Editováno: , autor: mmazalek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám staženou DP tam je to blbě popsané. To servo nasadím na značku horní klapky a tu dolní klapku na značku nenasadím protože tam není šance vidět. A když to projedu Vagem tak napíše chybná adaptace. Jinak servomotorek když nemám nasazený,tak v pohodě základní nastavení udělám. Jestly budu muset demontit topení,tak mě trefí šlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

nazdar pani pred 14 dnami mi mechanik vymenil motorceky a vsetko ok teplota sa miesa ako ma aj cirkulacia ide ale vyskitol sa problem s klimou vobec nechladi zaniesol som mu auto borec odcerpal plyn je ho tam 570g co je ok ale vraj nejde kopresor ze nema tlak ci co  vraj treba menit kompresor ale som sa pital ineho mechanika a ten mi povedal zas nieco ine vraj to treba dat na vag a nastavit to tak ja uz neviem komu comu verit viete mi prosim pomoct pri rieseni problemu lebo za kompresor ak ho neni treba naozaj menit sa mi grcat 250€ nechce. ps.pred vymenou servo motorcekou klima chladila bez problemou a zrazu nejde  

 

dakujem za vase nazori a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...