Přejít na obsah

Fólie na oknech - jak na policajty


marsiano

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, nevím jestli máte také tak špatnou zkušenost s policií ohledně tmavých folií, mám zafoliované všechny okna (samozřejmě mimo čelního) na oknech mám nalepené atesty, ale to je stejně k ničemu, jelikož jak všichni víme tak naše zákony nám nedovolujou mít folie na předních bočních oknech, leda nějaké hodně slabé s 70% propustností, což je k ničemu.

Příjde mi to jako buzerace, dnes vyrábí takové folie přes které jde krásně vidět ven a dovnitř nejde skoro vubec vidě, silniční provoz nijak neomezují ani v noci, tudíž nechápu proč je takovej zákon. Když člověk chce mít soukromí ve voze, tak proč tomu naše zákony brání?

Dnes jsem zase dostal pokutu za folie, tak jsem chvíli přemýšlel zda by nešla udělat nějaká klička na policajty, no a napadlo mě. Udělat si tajnej vypínač na okénka, tudíž když uvidíte že vás staví hlídka, tak rychle stáhnete přední okénka, zapnete vypínač, který zamezí přísun elektriky do okének a tím tedy nebude fungovat stahování okének. No a když vás policie vyzve at vytáhnete okénka, tak jim jednoduše předvedete že to nejde, že máte poruchu. Myslím že vám tedy nemohou dát pokutu, ale nevim to jistě. Proto se ptám, jestli tu mezi vámi není někdo, kdo by mi to potvrdil zda tomu tak je a nebo ne. Případně poradil jinej fígl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Arabských Emirátech zkoušeli na oknech výškových budov novou technologii zatmavování oken, podle přísunu el. energie a to podstatně malé se okna zatmavily a nebo obraceně, takže i takto se to dá, vzhledem k tomu, že jsem tuto technologii viděl v pořadu natočeném před 5 lety, tak by to mohlo být už v oběhu nevím jak je to s cenou. Co se týče klasických fólií je potřeba si uvědomit, že zákony neděláme my, ale naši slavní poslanci. S tím se přináší i další skutečnosti a v tvém případě i blokové pokuty. Máš však možnost jako každý, dát návrh pro svého poslance ať udělají v zákonech dodatek co se týče fólií na auta. Možná tím pomůžeš i ostatním. Jakpak jsi prošel na technické? Taky budeš stahovat okna? Konec konců si myslím, že nějaký "tajný" vypínač na přerušení el. energie je jen krátkomyslné řešení. Možná ti to pomůže u nás, ale nevím jak v Německu či Rakousku. Prostě se musíš smířit s tím, jak to je a jak je nastaven zákon, který vytvořili naši poslanci.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně jak píše blizard.Stk jsem udělal tak že jsem měl stáhlá okna a jelikož mi vychází stk na léto tak nebyl problém.Co se týče poldů tak nevím z jakého důvodu by po mě chtěl polda až vytáhnu okna?nemá důvod mi kontrolovat okna.Prostě řeknu že nefungují a tudíž hotovo.Neřeknu když by mi nefachalo osvětlení na autě ale co se týče oken tak ikdybych jezdil celou zima s otevřenými okny tak je to má věc.

Je zajímavé že taxíci jsou v pohodě.O vládních autech ani nemluvě.Je to pakárna.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Arabských Emirátech zkoušeli na oknech výškových budov novou technologii zatmavování oken, podle přísunu el. energie a to podstatně malé se okna zatmavily a nebo obraceně, takže i takto se to dá, vzhledem k tomu, že jsem tuto technologii viděl v pořadu natočeném před 5 lety, tak by to mohlo být už v oběhu nevím jak je to s cenou. Co se týče klasických fólií je potřeba si uvědomit, že zákony neděláme my, ale naši slavní poslanci. S tím se přináší i další skutečnosti a v tvém případě i blokové pokuty. Máš však možnost jako každý, dát návrh pro svého poslance ať udělají v zákonech dodatek co se týče fólií na auta. Možná tím pomůžeš i ostatním. Jakpak jsi prošel na technické? Taky budeš stahovat okna? Konec konců si myslím, že nějaký "tajný" vypínač na přerušení el. energie je jen krátkomyslné řešení. Možná ti to pomůže u nás, ale nevím jak v Německu či Rakousku. Prostě se musíš smířit s tím, jak to je a jak je nastaven zákon, který vytvořili naši poslanci.

No s ta technologie jak píšeš by byla hezká, ale je to asi dosti neálné. Vím že zákony neděláme my, ale když už tu máme takovej zákon, tak proč nevymyslet nějakou kličku, přeci češi jsou na kličky v zákonech experti.

Technickou neřeším, tam se to dá vždy udělat přes známého a nebo někoho podmáznout, mě jde jen o ty policaity. To že mě napadl tajný vypínač, je z vlastní zkušenosti, protože když jsem okna stáhhnul, tak mě skoro pokaždé policie vyzvala at okénko vytáhnu, no a nevim co by se dělo kdybych řekl že nefunguje, jestli má právo to vyzkoušet? Jinak do ciziny nejezdim, nevím jak je to v ostatních zemích, zajímalo by mě jestli jsou nějaké země kde jsou folie povoleny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Superbu teda folie nemám, ale na autě předtím jsem měl a nikdy jsem pokutu nedostal. Jednou se pokusili vysírat, že to tam nemůžu mít, tak tmavý... Tak jsem je poprosil o nějakou tabulku, nebo vzorníček na srovnání, co můžu a nemůžu mít...

Samozřejmě nic neměli a já jel dál, jedinej problém vždy byl na technické... Nedal bych jim za folie ani korunu, na základě čeho ti tu pokutu dali ??? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když se podíváš do zákoníku, tak tam je jasně psáno že na předních oknech mužou být folie s 70% propustností, policie má na to měřáky a ještě to i fotí. Byl jsem stejnýho názoru jako ty, říkal jsem si že jim za folie nedám ani korunu, tak jsem jednou odmítl zaplatit a šel jsem ke správnímu řízení a tam jsem dostal 6000,- Kč pokutu, tak jsem se tedy informoval u právníka a bohužel zákon byl vážně na jejich straně. Jinak policie není poviná mít nějaké tabulky, nebo vzorníčky. No a my jsme povini znát zákony, jak se říká neznalost zákonu neomlouvá. Já na technické neměl nikdy problém, ale to proto že tam mám známého.

Najdou se i policaiti co folie neřeší, ale poslední dobou se přímo na folie nějak zaměřili, prostě buzerace!! Přitom oni sami je mají na svojich civilních autech a když je zastaví hlídka tak jen ukážou placku a jedou dál.

Jak všichni víme, pro ně zákony neplatí jako pro nás civilní osoby!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znám zákony dobře a co se týče toho, že maj nějaký měřáky, to slyším poprvé. Pokud by ti dali pokutu jen na základě toho, že se jim to zdá tmavé, nemaj na to právo, musí ti to dokázat... A i když si to vyfotí, stejně je jim to k hovnu, vyhodnocovat propustnost na základě fotek, pochybuju ........

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle zákona na předních bočních oknech nesmí být žádná protisluneční fólie! Propustnost světla musí být 70% a to už má každé okno z výroby, protože je mírně zatmavené do zelena. Smí tam být maximálně čirá bezpečnostní. Jinak každá jiná fólie je na pokutu a to bych se raději nedohadoval. Ale když narazíte na vola který o tom nic neví tak mu můžete nakecat cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jiné zkušenosti se správním řízení jako ty.. To bych pak taky mohl dostat pokutu na základě třeba zdání policisty, že jsem jel rychle a že neměl radar by nebylo důležité... Ne skutečně ti to musí prokázat věř mi.. Na místě bych s přestupkem nesouhlasil a oni by mi museli dokázat opak a to už bych ty folie taky na autě nemusel mít že.. Naposled jsem byl, že se jednomu pochůzkáři zdálo, že jsem nedal přednost v jízdě a dopadlo to v můj prospěch, stál odemně asi 100 metrů a snažil se tvrdit, že dostatečně viděl co se stalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jiné zkušenosti se správním řízení jako ty.. To bych pak taky mohl dostat pokutu na základě třeba zdání policisty, že jsem jel rychle a že neměl radar by nebylo důležité... Ne skutečně ti to musí prokázat věř mi.. Na místě bych s přestupkem nesouhlasil a oni by mi museli dokázat opak a to už bych ty folie taky na autě nemusel mít že.. Naposled jsem byl, že se jednomu pochůzkáři zdálo, že jsem nedal přednost v jízdě a dopadlo to v můj prospěch, stál odemně asi 100 metrů a snažil se tvrdit, že dostatečně viděl co se stalo..

S foliema je to ale jinak, protože i když nemají měřák, tak si okno vyfotí a to jim slouží jako důkaz, jelokož na fotce jde vidět že je na autě nalepená folie a oni ví že od výrobce má auto zatonované okna na maximum co je povoleno. Spíš by mě zajímalo co se bude dít když jim řeknu že nemužu vytáhnout okénka, chtěo by to radu nějakéh odborníka, zda by se nad nimi dalo takhle vyzrát a nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V brně mají měřáky, ověřují to tak, že ti prosvítí okno a na stupnici se ukáže procento propustnosti. Na to se nevykecáš. A to, že jsi prošel STK s otevřenýma oknama a nikdo je nezkoušel vytáhnout klidně kvůli jejich funkci, to se me¨ě zdá, jako z Kocourkova. Osobně mám na předních oknech 50% propustnost, vzadu 5% atd. Když budeš mít 50% vepředu, nikdo tě zastavovat nebude, pokud si prase a dáš tam dopředu 10% pak je to tvůj problém, asi máš spoustu peněz. Zákony mluví jasně a pokud je nedodržuješ, pak se nediv tomu, že budeš mít problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To seler: Nevím odkud jsi, ale u nás se s tebou na správním párat nebudou dostaneš akorát tak maximum. Co se týče rychlosti tam je to trošku jiné. No a pokud bys přeci jen remcal, dostaneš stejně maximum, vždy záleží na úředníkovi, který tě bude řešit. Pokud vím, ale i u nich se slušností obvykle nejdál dojdeš.

V každém případě placka tě vždy neochrání a policista bývá řešen ve správním, za čož jsou pálky daleko větší, než když se dá flastr civilovi na ulici, to mi věr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To blizard : Nejsem remcací typ, ale když vím, co si můžu a nemůžu dovolit, ozvu se a nenechám ze sebe dělat osla a srát si na hlavu. Žádnej 20letej kluk z obvodního oddělení, bez vybavení mi pokutu prostě nedá, dokud mi to neprokáže a i foták v policejním autě není běžná záležitost. Pokud vystupuješ slušně a nejseš vysírač, není problém a jedeš dál i s fólií.. V Brně jezdí víc než dost policejních aut s nepovolenou fólií a žádnou vyjímku nemají, takže pokud by do toho někdo štáral, pro policii platí zákony stejně jako pro ostatní...

Co se týče placky, víš asi dobře že pokud nespácháš závažný dopravní přestupek jedeš dál, bez další kontroly..

Je ale pravda, že pokud něco jako policista uděláš, postih je tvrdší.

Takže znovu: Psal jsem to tu, momentálně na autě nepovolené fólie nemám a na autě předtím jsem měl x-let tmavé jak bota a nikdy žádný problém. Znovu se budu citovat "Jednou se pokusili vysírat, že to tam nemůžu mít, tak tmavý... Tak jsem je poprosil o nějakou tabulku, nebo vzorníček na srovnání, co můžu a nemůžu mít... Samozřejmě nic neměli a já jel dál.."

Řeknu to asi takto, pokud bude policejní akce zaměřená na folie, neproklouznu, jenže vybavenost luxmetrem v Brně je dle informací co mám spíš něco jako malý zázrak. Nejsou k dispozici důležitější technické prostředky, než nějaký posraný luxmetr... Dle zákona, od nového roku musí absolvovat každý řidič dechovou zkoušku, jelikož jezdím v noci víc než často, můžu potvrdit, že se tak neděje. Ano šetří se i náustky na alkohol testerech, test na drogy taky dostaneš jen když ti svítí oči, nebo máš dredy :D A vůbec co se stresuju, mě se to netýká lol

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj lidi, nevím jestli máte také tak špatnou zkušenost s policií ohledně tmavých folií, mám zafoliované všechny okna (samozřejmě mimo čelního) na oknech mám nalepené atesty, ale to je stejně k ničemu, jelikož jak všichni víme tak naše zákony nám nedovolujou mít folie na předních bočních oknech, leda nějaké hodně slabé s 70% propustností, což je k ničemu.

Příjde mi to jako buzerace, dnes vyrábí takové folie přes které jde krásně vidět ven a dovnitř nejde skoro vubec vidě, silniční provoz nijak neomezují ani v noci, tudíž nechápu proč je takovej zákon. Když člověk chce mít soukromí ve voze, tak proč tomu naše zákony brání?

Dnes jsem zase dostal pokutu za folie, tak jsem chvíli přemýšlel zda by nešla udělat nějaká klička na policajty, no a napadlo mě. Udělat si tajnej vypínač na okénka, tudíž když uvidíte že vás staví hlídka, tak rychle stáhnete přední okénka, zapnete vypínač, který zamezí přísun elektriky do okének a tím tedy nebude fungovat stahování okének. No a když vás policie vyzve at vytáhnete okénka, tak jim jednoduše předvedete že to nejde, že máte poruchu. Myslím že vám tedy nemohou dát pokutu, ale nevim to jistě. Proto se ptám, jestli tu mezi vámi není někdo, kdo by mi to potvrdil zda tomu tak je a nebo ne. Případně poradil jinej fígl.

Tak dnes mě zastavili ve směru na Ostravu a za 500,-Kč. Původně chtěl 1000,-Kč, potom za slušnou argumentaci naštěstí přihlédl ke skutečnostem a "smiloval se". Byl to starší strážník, rozzlobený muž.com jak se patří:D

Takže Cobra 11 na nás všude číhá, aby nás dobře ochránila a pomohla nám od peněz. Při koupi auta jsem si pročítal tuto diskuzi. Měl jsem od dubna 2010 celkem 3 kontroly. Vždy jsem stáhl obě přední okna. Bohužel teď jsem byl vyzván, abych okna zatáhl. Věděl jsem, že je zle a nechtěl jsem vyšší pokutu. Paradox je, že kdyby měli radar postavený, tak vyberou min.2000,-Kč + body dolů.

Vážně uvažuji o tom spínači, aby to nešlo vytáhnout. Ještě to ověřím, jak je to z právního hlediska. Co se týká těch argumentů PČR tak se musím smát.

Zbraň? Hm, tak kdyby nějaký gangsta seděl vzadu, tak ho sapíkem prošpikuje, ani by nehmitnul okem.

"Musí vidět dovnitř". To jim neberu, ale u mě s 20% průnikem světla jde vidět volat, středová konzole, sedačky naprosto "v pohodě". Vyzval mě, abych vyšel ven a koukal s ním. Ale já sem dovintř na rozdíl od něj viděl, tak mě vzal k policejnímu vozu, kde bylo to maximální zatmavení z fabriky=čiré sklo. Hádat jsem se nechtěl. Argumentoval jsem pouze tím, že jsem to auto takto opravdu koupil a dokonce prošlo STK, a to jsem nelhal. Takto mi jej opravdu předali ze Škoda salonu jako zabavený leasing.

To je typem fízla. Tento začal rýpat do origo xenonů, jestli tak asi jsou originální. Tak mu můžu posvítit do očí jestli chce:D Evidentně měl za úkol od šéfa udělit bloček za cokoli.

Editováno: , autor: csw*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S foliema je to ale jinak, protože i když nemají měřák, tak si okno vyfotí a to jim slouží jako důkaz, jelokož na fotce jde vidět že je na autě nalepená folie a oni ví že od výrobce má auto zatonované okna na maximum co je povoleno. Spíš by mě zajímalo co se bude dít když jim řeknu že nemužu vytáhnout okénka, chtěo by to radu nějakéh odborníka, zda by se nad nimi dalo takhle vyzrát a nebo ne.

Maximalně můžeš dostat do 2000,- za spatny technicky stav § 5/1a zákon o silničním provozu..ale na druhou stranu zase můžeš říct, že se ti to stalo teď a oni by ti měli umožnit nouzové dojetí domů, kde si to "opravíš"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

V tom případě nesmí mít fólie na předních bočních sklech ani vozidla kriminální policie a auta poslanců. Až začnou řešit věci tam kde mají tak s tím budu souhlasit.

Ale jinak jsem proti tmavé fólii na předních bočních sklech přes které není ani vidět dovnitř. Mám je tam také ale jen světlé a mám světlý interiér a do auta je vidět krásně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, myslím, že v tomto ohledu bude hůř. Minulý týden jsem byl na STK ohledně přihlášení tažného a bavil jsem se s technikem o fóliich, které mám i na předních oknech. Říkal, že to v minulosti na STK tolerovali, ale od letošního května je musí při prohlídkách měřit, měřák si musí koupit za svý a happy z toho rozhodně nejsou. Berou to tak, že si zbytečně rozhádají zákazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase jenom nesmysli. Na to nepotřebuješ žádnej měřák. Na předním bočním skle nesmí být ŽÁDNÁ fólie. A na čelním skle kromě zrcátka a platné dálniční známky nesmí být také nic.

Když budu slepej tak ti po hmatu zjistím jestli tam máš fólii a měřák nepotřebuji.

S tím měřákem to jen zase někdo vymyslel a uzákonil jen aby jeho příbuzný na prodeji a výrobě měřáků vydělal. Je to jen o úplatcích a podobným věcech.

Ale je to jen o tom, že nokdo nic nečte. Pak by to věděl každý o těch fóliích. A sere mě, že spousta firem co se tím zabývá tak jen aby prodali tak dávají klamavé informace. Za to bych jim dal pokutu jak prase a zakázal činnost.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...