Přejít na obsah

Fólie na oknech - jak na policajty


marsiano

Doporučené příspěvky

Jo to o těch STK jsem psal já. Jdu na STK za měsíc a bylo mi technikem STK řečeno, že známku ještě dostanu. Od května to musí povinně měřit, tak za dva roky budu muset folie sundat asi taky. Sundával jsem si vrchní pruh čelního skla, bo jsem ho cypatě nalepil a šlo to dolů tak, že se odlepil celý pruh a potom trošku pakárna s lepidlem. Boční okna jsou ale větší plocha, tak uvidíme za dva roky.

říkáš od května jo?...ty blaho...mám STK v dubnu...to by ještě mohlo projít :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepleť si normální tónování a Sunset. To je to, že zadní skla jsou oproti předním tmavě zelená.

Neučte psa štěkat.

Když řikam že tam neni žadne tonovani tak tam neni,skla jsou pěkně čira a za ten připlatek neni Sunset ale obyčejne tonovana skla.Ja nevim co je na tom nepochopitelneho.Mimochodem vim co je Sunset. Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo. Schválně si to ještě ověřím. Ale v nabídce na octavii tour nemám čiré skla a ani výrobce mi to nenabízí. Poslední čirá skla se dávali na Fabii Junior a ještě tu s tím plechem místo oken vzadu. Ty dokonce neměli ani zadní stěrač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu nevěřím. Co máš za auto. To si myslí spousta lidí. Dám ti jednoduchej test. Vezmi si čistý bílí papír. Pak stáhni boční okno jen napůl a ke sklu přilož ten papír. Půl papíru na sklo a půl bez skla. Uvidíš rozdíl.

Tak jsem to vyzkoušel, a jsou opravdu čirá. Je to roomster 2009/květen. 1,416v. Holé auto, ani klima ani okna a zrcátka v el. Favorita sem měl vybavenějšího.......není to romm praktik aby nedošlo k mýlce.Takže možné to opravdu je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic není nemožné.. dál to znáte :) Jisté je, že odteď budou mít STK i benga luxmetry a obvzlášť druhá jmenovaná složka jich bude hojně využívat.

Převzato z policie.cz:

Pokud je propustnost světla nižší než 70%, hrozí řidiči bloková pokuta do 5 tisíc korun. Řidič je upozorněn na to, že folie z oken musí odstranit. Pokud je propustnost pod 20% policie přestupek postoupí správnímu orgánu a řidiči je zakázána další jízda. Pokuta je v tomto případě od 5 do 10 tisíc korun nebo 6 měsíců až rok zákaz řízení...... Dodatečné úpravy provedené v souladu se schválením ministerstva musí pak být označeny na jednotlivých sklech nálepkou, kde vedle informací o výrobku je i schvalovací značka ATEST. Tato říká, že ztemnění čelního skla na propustnost nižší než 75 % nebo ztemnění předního bočního skla na propustnost nižší než 70 % je hodnoceno jako závada. Takové to vozidlo ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a vozidlo nesmí být, s výjimkou nouzového dojetí užito v provozu na pozemních komunikacích. U některých vozidel se objevují zrcadlové folie. Tyto fólie nesmí být také použity na čelním a na předních bočních sklech vozidel. V ostatních oknech mohou být použity pouze zrcadlové fólie schváleného typu, které mají v obou směrech částečnou propustnost, a jejich odrazová schopnost není zaměnitelná se světelnými zařízeními vozidel.

Na folie se výhledově chystám. Když si je nechám nalepit, očekávám, že mi (mimo jiné) firma atestem zaručí schopnost provozu dle vyhlášky. Tzn. pokud už mám okna zatmavená z výroby, folie odmítnou nainstalovat. Případně zvolí takový odstín, aby celková propustnost neklesla pod stanovenou hranici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marku, naprosto přesně , dnes sem se bavil s kamarádem z STK , a řekl mi to same, jen doplním že pokuty majiteli vozidla dávají 5000 kč, a jinému 2000. Takže nechci riskovat a ještě těm šmejdům cpát prachy do chřtánu :kol-44: tak tak sem je dnes dal dolů :kol-26: Zítra jedem do Zlína , aspoň můžu jet v klidu . Ještě musím koupit ňákou sračku na to lepidlo co tam zbylo. Vypadá to strašně , ale co se dá dělat, myslím že za chvilu nám zakážou jezdit úplně, šmejdi :kol-29: . Jdu si dát štamprlu , naty folie. Takový pěkný auto to bylo... :rip: . Kdo bude další kamarádi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kosak ještě jednou. O těch starších autech je to zde napsané taky. To už by se jen slovíčkařilo. Vyhláška je pro auta cca od roku výroby 2000 jasná. Na předních bočních sklech žádná fólie.

Nevím co děláš za práci ale já fólie lepím. Každého na to upozorňuji. Když to chce na přední skla tak mu to nalepím ale bez atestačního lístku na skle a s vyškrtnutým políčkem v atestační kartě.

Žraloku, co dělám za práci si nechám jen pro sebe, nicméně věř, že v rámci mého zaměstnání mám k foliím dost blízko. Jinak k tomu tonování, mám Fabii II Combi v klasiku r.v. 2008 a okna jsou tam tonována již z výroby. Folie jsem dával na auto asi měsíc po koupi a to jen proto, že nemám klimu, kdy se mi tolik neohřívá interiér na slunci a nejde vidět do vnitř, co by tam mohl někdo něco ukrást. Před čtyřmi roky se to tolik nežralo, jako teď. Nicméně se proto divím tomu Roomsteru s čírými okny, myslím, že současné Škodovky tonují všechy, ale může to být vyjímka.

Editováno: , autor: kosak 72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě nesmí mít fólie na předních bočních sklech ani vozidla kriminální policie a auta poslanců. Až začnou řešit věci tam kde mají tak s tím budu souhlasit.

Ale jinak jsem proti tmavé fólii na předních bočních sklech přes které není ani vidět dovnitř. Mám je tam také ale jen světlé a mám světlý interiér a do auta je vidět krásně.

Naprosto souhlasím!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marku, naprosto přesně , dnes sem se bavil s kamarádem z STK , a řekl mi to same, jen doplním že pokuty majiteli vozidla dávají 5000 kč, a jinému 2000. Takže nechci riskovat a ještě těm šmejdům cpát prachy do chřtánu :kol-44: tak tak sem je dnes dal dolů :kol-26: Zítra jedem do Zlína , aspoň můžu jet v klidu . Ještě musím koupit ňákou sračku na to lepidlo co tam zbylo. Vypadá to strašně , ale co se dá dělat, myslím že za chvilu nám zakážou jezdit úplně, šmejdi :kol-29: . Jdu si dát štamprlu , naty folie. Takový pěkný auto to bylo... :rip: . Kdo bude další kamarádi...

Marťas vyfoť to ať mám představu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic není nemožné.. dál to znáte :) Jisté je, že odteď budou mít STK i benga luxmetry a obvzlášť druhá jmenovaná složka jich bude hojně využívat.

Převzato z policie.cz:

Pokud je propustnost světla nižší než 70%, hrozí řidiči bloková pokuta do 5 tisíc korun. Řidič je upozorněn na to, že folie z oken musí odstranit. Pokud je propustnost pod 20% policie přestupek postoupí správnímu orgánu a řidiči je zakázána další jízda. Pokuta je v tomto případě od 5 do 10 tisíc korun nebo 6 měsíců až rok zákaz řízení...... Dodatečné úpravy provedené v souladu se schválením ministerstva musí pak být označeny na jednotlivých sklech nálepkou, kde vedle informací o výrobku je i schvalovací značka ATEST. Tato říká, že ztemnění čelního skla na propustnost nižší než 75 % nebo ztemnění předního bočního skla na propustnost nižší než 70 % je hodnoceno jako závada. Takové to vozidlo ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a vozidlo nesmí být, s výjimkou nouzového dojetí užito v provozu na pozemních komunikacích. U některých vozidel se objevují zrcadlové folie. Tyto fólie nesmí být také použity na čelním a na předních bočních sklech vozidel. V ostatních oknech mohou být použity pouze zrcadlové fólie schváleného typu, které mají v obou směrech částečnou propustnost, a jejich odrazová schopnost není zaměnitelná se světelnými zařízeními vozidel.

Na folie se výhledově chystám. Když si je nechám nalepit, očekávám, že mi (mimo jiné) firma atestem zaručí schopnost provozu dle vyhlášky. Tzn. pokud už mám okna zatmavená z výroby, folie odmítnou nainstalovat. Případně zvolí takový odstín, aby celková propustnost neklesla pod stanovenou hranici.

to se všechno tohle týká jen folií? a jak je to s pokovenýma sklama? Nebo je to jedno a to samé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám octu z Deutschlandu, kde tie fólie sú zaliate v okne (predné + zadné okná). Vysvetliť to "odborníkom od zákona" ma stojí docela hodne energie. Na Slovensku je zákon, že predná sklá musia byť 100% priehladné, tak mám konflikt s mužmi zákona dvakrát mesačne. Vždy sa vyhovorím, či mám vymeniť predné sklá:-)!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...