Přejít na obsah

Krádeže Amundsen/Columbus - má smysl kupovat?


Doporučené příspěvky

Ahoj,

dělám si konfiguraci nového Roomstra a uvažuji, že bych do něj přidal i audio Amundsen nebo Columbus. Má to podle vás smysl, nebo se to krade tak rychle, že s tím budu mít jen starosti? Nebudou mít třeba verze ve FL lepší zabezpečení proti použití v jiném voze? Celkem dost nad tím uvažuji, pročetl jsem tady na fóru snad vše, ale neumím se rozhodnout. Na noc mám sice garáž, ale přes den se parkuje všude možně...

Přidám rovnou další dotaz - pokud bych si nechal u prodejce rovnou zaslepit zámky, má nějaký význam orig. autoalarm s hlídáním vnitřního prostoru?

Díky za vaše zkušenosti,

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takle - viděls někdy, že by se někdo zajímal o houkající auto? Moje teorie je taková, že Amundsen budou vyndávat míň - docela bych uvítal diskusi na téma jak třeba rádio zkusit zabezpečit nějakýma nestandardníma šroubama - tak jako kola. Pokud to vůbec jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový torx se středovým kolíkem by mohl být fajn. :) Taky jsem rádio nikdy nekradl, viděl jsem však Felicii po krádeži rádia a nebylo to nějakém šroubování - vrazili ze stran asi dva šroubováky a vypáčili ho tak ven. Ani konektor je netrápil, protože jsem pak nahrazoval 4 dráty ve svazku, které jaksi neměly izolaci, jak se to po zkratu speklo. No domnívám se, že šrouby jsou překážka jen malá. I když na druhou stranu narozdíl od Felicie nebo Fabie I nemá Room a FII plasty kolem rádia z jednoho kusu s přístrojovkou a dají se tedy v případě poškození zlodějem relativně levně vyměnit. Nemůžou to pak sebrat celé i s plastem kolem rádia? Já myslím, že by to mohlo jít urvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měš se jedná hlavně o to, aby ten zloděj do auta vůbec nelezl, aby věděl, že to nemá smysl krást...protože když už rozmlátí okno a půl palubky, tak to stejně půjde do servisu a na pojišťovnu a to rádio v tom už nehraje takovou roli.

Zmíněné torxy jsou dobrý a levný nápad a určitě bych je dal i k normálnímu rádiu. Já ale spíš pořád hledám nějaké mechanické zabezpečení, co by bylo zvenku vidět, a co by zakrývalo rádio, aby nešlo vůbec vyndat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím....No pokud bych na to šel tak jak vy tady popisujete v životě bych si nic nekoupil protože bych trnul hrůzou že mi to někdo nedej bože ukradne.Buď to chci a koupím si to i za cenu že je tam možnost že mi to někdo čmajzne a nebo mám strach z krádeže a vůbec bych to neřešil.Nikdy nic neni 100% zabezpečené proti krádeži,najde se i blbec kterej ti vybere auto jen proto že tam je autoradio za pár korun a v bazaru za něj dostane na cigára. Jedná se jen o můj osobní názor......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady někdo napíše, že mu ukradli Columba za tři roky 15x, tak je snad na místě se zeptat, jestli to jde nějak zabezpečit...A tím spíš, když člověka od nákupu odrazuje sám prodejce. Jasně, řešíme tady rádio a třeba nám místo něj ukradnou kola. Mě šlo jen o zjištění, jestli tomu jde nějak předejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš slyšet že je 100% ochrana ....neni...ale já reagoval na to zda koupit či nekoupit..no a pokud někomu ukradnou za tři roky 15 columbů tak to je buď blábol a nebo ten člověk je v balíku pokud si kupuje další pokud to nehradí pojišťovna........můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už vidím, jak někomu nepůjde vyndat, protože si tam dá jiné šroubky, tak jak se mu zloděj na lístečku omluví a zamkne auto za sebou. Co udělá, rozpáře mu sedačky a tapecy a dojebe palubku..a jestli tam někdo řeší nějakou páku k madlu, tím spíš to bude lákat. Madlo se ukopne nebo ulomí, je to jen plast. Zkrátka to chce dobrou pojistku.

A jestli to někomu kradou 15x za rok, už bych hledal, zda nemá krámek s rádii ;) ..to už normální není a určitě to normální nepřijde ani pojišťovně nebo PČR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec

optimální zabezpečení by byla nějaká odnímatelná i v noci dobře viditelná traverza přes navigaci , aby neměl zlodějíček chuť se s ní potýkat.

Pro ,,lovce,, zlodějů je asi nejlepší GSM pager který pošle SMS hned jak se něco pohne v interieru nebo se rozbije sklo ,ale chce to zároveň nějaký volnější pyžamo v kterym se dobře běhá. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ,,lovce,, zlodějů je asi nejlepší GSM pager který pošle SMS hned jak se něco pohne v interieru nebo se rozbije sklo ,ale chce to zároveň nějaký volnější pyžamo v kterym se dobře běhá. :)

S touto variantou souhlasím jen z části....sms ano volné pyžamo ano ale traverzu ne přes radio ale do ruky pro případ že by jsi zloděje dohnal .Je vždy lepší mít v ruce pádné argumenty. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAK KDYSI TADY NĚKDO NABÍZEL TAKOVEJ PLASTOVEJ PŘEKRYT RÁDIA...ALE NEMŮŽU TO NAJÍT.....

podívej se tady http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=kryt+na+columbus

a můžeš vybírat je to ale podle mne jen nesmyslná kravina která upozorní ty šmejdy na to že tam máš něco ceného

Editováno: , autor: jarin111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...