Přejít na obsah

Krádeže Amundsen/Columbus - má smysl kupovat?


Doporučené příspěvky

Jo levný to sice je,ale ta škoda až ti to vysápe i spalubkou a vzeky zničí další věci kolem sebe za to nestojí.Tyhle šmejdy žádná nálepka na skle a čtyři šroubky nezastaví ani nezastraší.Pořádně si dej pojistit auto.To bude rozumnější. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

je fakt že mít v autě spešl šroubky je vlastně kontraproduktivní neboť vleze-li mi do auta zloděj at to má uvnitř co nejsnažší..

a mít columbus v autě přidělaný jen rámečkem bez šroubů.. no napadlo tě, že by tě mohl pěkně klepnout při bouračce po hlavě.. lol

nosit si ho pak denně domu, to je fakt děsná píč... :smich:předpokládám, že jezdíš s autem jednou týdně..

asi ideální je mít přes středový panel černý pásek z textilu, přičemž jde zloděj do rizika, že narazí po rozbití okna, zámku na obyčejné rádio a nebo Columbus, či Bolero..

mjo a ten černej kryt, co nabízí ten zoufalec, to bych se snad poblil, bejt zloděj a vidět to v autě:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave taky resim lepsi zabezpeceni Columbuse proti kradezi, sroubky drzi v plastu ktery jde docela snadno urvat proto nema asi moc smysl jit touto cestou.

Zkusil jsem tedy protahnout pres krabici radia dve ocelova lanka (jsou tam otvory) a ty pripevnit pomoci zamku na kola k autu(je tam takovy hlinikovy preklad)

Zamek je na heslo pristup pres stredouve vydechy.

Editováno: , autor: vset
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Teď si na konci týdne jedu pro columbuse i já a zabezpečení mám v plánu řešit

1) parkováním přes den na co nejviditelnějším místě na parkovišti

2) už se mi šije šedá látka kterou budu překrývat celou palubovku ode dveří ke dveřím. Sice to není nic moc ale lepší "možná" tam něco je než "určitě" tam je :)

Chci se ale zeptat jak je to s pojištěním. Mám sice havarijko ale pojišťovna se mě na rádio neptala a zajímalo by mě když nákupní cena bude 15tis, ve škodovce se prodává řekněme za 50tis jak to pak mám hlásit pojišťovně a jestli nebude chtít vidět třeba papír o koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

S pojištovnou je to tak,že pokud tam navi nemáš v době sjednání pojištění nic nezaplatí,stejně je to i s alu kolama.Jediný způsob je po montáži do pojištovny,nahlásit a oni přepočítají pojistku.

Toto mi bylo řečeno když mi ukradli navi z Fabie.

Jinak po této zkušenosti jsem vyhodil šroubky co drží navi a každý večer ji nosím domů.Není to moc praktické,ale nechci kupovat novou a k tomu půlku auta.

Editováno: , autor: Majk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

koukal jsem na fotky krytu a do díry, která mi zůstala v autě Columbovi a mám pocit, že ty čudle co tam pak trčí jsou zároveň i šrouby, které to celé drží. Pokud by někdo měl zkušenost a doplnil detaily, budu určitě velmi rád.

Spíše se více bojí toho jejich zámku, který mi přijde vemi jednoduchý.

Osobně asi vyzkouším nákup a instalaci do vozu. Nyní mám auto 5. týden a již týden jsem bez Columba, něco vyzkoušet musím.

doufám, že pak si zloděj vybere spíše auto vedle s nezabezpečeným Columbem než auto s krytem, který by musel složitě páčit s nejistým výsledkem.

nejhorší jsou ti co pak kradené věci kupujou. Navíc jim ani nic extra nehrozí, protože jsem viděl na netu i osvobozující rozsudek člověka, který koupil kradeného Columbuse za 10 000kč. Policie je všechny nějak chytila a kupujícího obvinila ze spolupodílnictví. Dle nějakého celkem vysokého soudu v ČR je to však ok, podobně drahé věci se po nějaké době užívání klidně můžou prodávat za 10 000kč.

fakt paráda.

Editováno: , autor: Mařek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mě dneska ráno ukradli SWINGa.. Rozmlátily středový panel a zničily komplet plasty na dvouzónové klimatizaci. Auto pojištěný samozřejmě nemám, takže vše jde z mé kapsy. Pojistit to nemám, ale nechci zase každý týden jezdit do škodovky a volat PČR. Minulý týden mi ukradli poklice a anténu. Někdo si mě vytipoval a napadlo mě ohledně těch navigací mám pocit, že Colombus se dá přes GPS vyhledat tak bych si koupil colombuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...