Přejít na obsah

Kufr a jeho komplet otvirani na dalku (pružiny)


Cizap

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

chlapy meřešil jste někdo eletrické otevírání kufru když uš frajeřit tak ať se to zavře taky samo že jo :kol-28: u tech pružin se mi nelíbí to pnutí na dveře aspoň u kombi tlumič tlačí dveře od auta a pak až nahoru podle mě by to nevidržel pant nebo tak a kroucení nebo pnutí dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tiež pátram po tých pružinách aby sa mi kufor otváral automaticky na diaľkové ovládanie kľúčom, ale neviem aké pružiny a kde by som mohol kúpiť na Fabiu II Combi. Našiel som zaujímavé video ( prikladám You Tube link ) a zdá sa mi to byť najlepšie riešenie. Na tom videu je ukážka robená na Golfe, ale myslím si že na Fabii 2 by to malo fungovať.Je tam návod, aké komponenty sa majú použiť, atď. A vyzerá to akoby robené z výroby.

Keď však s tým niekto máte skúsenosti že to nefunguje, napíšte mi prosím aby som zbytočne nepreplatil.

Editováno: , autor: zozzy69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybych to shrnul: nejlepší volbou jsou asi modré pružiny..?

Kolik z vás je má?

Zajímá mě:

1) jak dlouho je máte (abych znal životnost pístů po namontování)

2) sedí spáry, nebo jsou 5. dveře vytlačené?

3) neteče do auta ani při lijáku?

4) jak náročné je zase zavřít kufr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Tak zkusím štěstí dnes, když mám konečně funkční DO:

jaká je zkušenost majitelů pružin po delší době? Sedí spáry, neteče do auta, nekroutí se nic? Samotný odskok kufru je dobrý leda na zabouchnutí klíčů, jinak není k ničemu, proto pokud fungují ty pružiny dobře, koupil bych si je také.

Předem díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam jiz docela dlouho (modre pruziny, liftback a vzpery z RSa - maji vetsi odskok kvuli hmotnosti kridla), myslim nekdy od zac. roku 2010, v soucasnosti se me to zcela otevre jiz jen pri vyssi venkovni teplote nez je cca 30C :-(

Spary sedi, do auta samozrejme netece, nic se nekrouti. Obecne jsou lepsi vysledky u kombi verze.Netusim, zda-li unavily pruziny (odskok se zda dobry), nebo se snizila ucinnost vzper.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam bohuzel dost tezke zadni dvere, maji orig. sterac s ostrikovacem, v sitcce pod polici velky destnik, na polici mam obvykle plato s vajicky od babicky, kyvacího pejska a dalsi kramy :-)

Takze proto jsem tam daval ty silnejsi z RS s kridlem na dverich, obycejne dvere bez dalsi pridavne zateze to urcite zvedne i po delsi dobe. Asi budu muset ty pisty zrepasovat a pruziny vymenit. Ackoliv, jak jsem psal, v letosnim vysokych letnich teplotach u nas i v zahranici do slapalo dokonale.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

V tomto vlákně je toho na podobné téma hodně ;)

Jednoznačně každý zkoušel červené. Nakonec snad všichni došli k závěru, že je kufr natolik těžký, že červené mají efekt pouze v letních měsících, na novém autě (či v případě repase pístů, aby byly zase 100% silné) a s krátkodobým efektem (dokud se zase písty neunaví, neboť je to více zatěžuje).. Čili se na to vykašli ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby se ti kufr lépe otevíral, resp. aby jak píšeš vůbec nepadal, tak stačí koupit nové písty. Doporučuju koupit origo, ikdyž jsou drahý, stejně tak uděláš až zkusíš koupit 2-3 náhražky, který fungujou, ale buď vydrží měsíc, nebo ti zase rvou kufr (nemají koncový dojezd) prostě řacha v pantech - vlastní zkušenost na combi. Pružiny nedávej, spoustu lidí tu psalo, že dostávalo víko zabrat v pantech, nebo že to fungovalo akorát v létě.

Ale pokud by nědo věděl jak udělat to co je na videu kousek výše, tak to bych se nebál zkusit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim, minuly tyden jsem si v Brne v Alcomexu koupil zelene (slabsi) pruziny ST11580. Na combi pasuji skvele, v pohode se zmacknou a s prehledem otevrou kufr (presto ze mam uz celkem jete vzpery). Zjistil jsem ale, ze mi tahle vychytavka nevyhovuje, takze pruziny prodavam. Na aute byly 10 min, takze jako nove. Staly 350, prodavam za 250, koupene minuly tyden. V Alcomexu je domluvene, ze je lze vymenit za modre (kdyby to nekomu nestacilo). Vymena by byla bez doplatku, cena je totiz stejna. Fakturu samozrejme mam. Predani idealne osobne v Brne, Zline, nebo nekde mezi temito mesty... Kdyby mel nekdo zajem, poslete mi zpravu.

 

PRODÁNO

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...