Přejít na obsah

Kufr a jeho komplet otvirani na dalku (pružiny)


Cizap

Doporučené příspěvky

Ze by pacily viko se mi nezda. Kdyz se pri zavirani divam jak se postupne stlaci, vidim, ze kdyz se prestanou stlacet (takze by zacaly pacit viko), uz mam kufr temer zavreny a vzpery jsou v podstate zasunute. Takze tohle ten duvod neni.. Duvody jsou dva. Jeden je ten, ze jde viko hur zavirat (ke konci klade odpor, ale zase se s tim da bouchat, takze je to z casti i vyhoda). Druhym je otevirani rucne spinacem nad SPZkou. Je mi neprijemne, ze musim s rukou rychle pryc... Za tu machrovinu to mne osobne nestoji. Ale nekomu urcite ano, proto to prodavam.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na combi od Penta - modré pružiny SZ8030 - sedí dobře, v zavřeném stavu mají ještě cca 0,5mm mezery mezi spirálama, ale dveře mi neotevřou pokud je méně jak 15°C možná je to únavou vzpěr, ale mám cca rok staré, tak nevím... jo a mám křídlo na dveřích, ale to dle mého nemá vliv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj kluci, koupil jsem RS facelift liftbak se stěračem a hrozně se mi líbí tyhle pružiny. Auto je ale ještě v záruce. Nebude to problém? Pokud ne, tak které přesně koupit (vzpěry jsou staré dva roky a nájezd jen 30tis). 

 

Noholam - pokud máš řešení pro mě a jseš si jistej, že bude vše ok, rád je vezmu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noholam má jen pro combi (dle mého odhadu) je to tak Véno? Jinak když si pročteš tohle vlákno, je zde rozepsáno pro všechny typy co se osvědčilo... Pro každou verzi je třeba vybrat jiné pružiny. S těma vzpěrama je to různé, ale je zde možnost pokud po montáži pružin nejede vše jak má nechat posílit u Goršáka.

 

Na záruku to vliv nemá, pokud něco, pouze se pružiny ze vzpěr demontují a nikdo nic nepozná  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsem pročetl důkladně (aspoň doufám, ale noc to byla dlouhá, tu nastudovat celé fórum :)). Ale nepletu-li se, tak O2 RS stěrač tu byla jen jedna a nebyl dán výsledek? (pokud mě paměť nešálí). Navíc se bojím toho co bylo psáno a to, že se někomu hnul kufr. Tedy, mělo by to sednout tak jak kdyby to tam nebylo.. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám combi s křídlem, takže k RS krátké se vyjádřit nemůžu. I na comby bylo pár popisků ohledně hnutí kufru, já žádné posuny ani kroucení nepozoruji. Když zavřu kufr, pružina je stlačená tak, že má mezery, tudíž nemůže dojít k nějakému posunutí v pantech (má osobní zkušenost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň,

som tu nový a chcel by som sa spýtať, či existuje nejaký systém (napr. zo Superbu II), ktorý by dokázal pomocou tlačidla na DO kufor nielen otvoriť, ale aj zatvoriť. Potrebujem to, pretože som invalid a takéto niečo by mi veľmi uľahčilo život. Hľadal som, ale zatiaľ som sa k ničomu nedopátral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: TritonX

Bohužel musím zklamat, na Octavii II a Octavii II FaceLift nikdy nepůjde dodělat elektrické ovládání kufru jako má např.Superb nebo Audi A6. Chtěl jsem také dodělat, po elektrické stránce by to problém nebyl ale je problém ve velikosti vzpěr, které víko otevírají a zavírají a ty se musejí dělat na míru pro každé auto, navíc jsou hodně masivní a nevejdou se mezi rám a víko kufru. Jediná věc která lze udělat na Octavii II a Octavii II FaceLift jsou pružiny, které odskočí víko kufru po otevření a otevřou jej. Je to dobré když člověk jde např s nějakou krabicí, nebo taškami s nákupem a má ovladač v ruce a jenom si otevře a hned dává věci do kufru, žádná jiná výhoda v tom není. Navíc je třeba vyvíjet větší sílu při zavírání, tudíž pro invalidu je toto řešení spíše přítěž, než pomoc.

 

Octavia III již má příplatkovou volbu elektrického otevírání kufru jako má Superb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, koupil jsem RS facelift liftbak se stěračem a hrozně se mi líbí tyhle pružiny. Auto je ale ještě v záruce. Nebude to problém? Pokud ne, tak které přesně koupit (vzpěry jsou staré dva roky a nájezd jen 30tis). 

 

Noholam - pokud máš řešení pro mě a jseš si jistej, že bude vše ok, rád je vezmu. Díky

 

 

Stringo má pravdu mam pouze na combi :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já jsem taky váhal, někomu to zlobí, někomu ne... Já to nakonec dal a zkusil jsem modré , ty seděly, ale kolem +8°C už to nefungovalo, dal jsem zelené a ty taky sedí a fungují lépe. Na deřích po roce používání nepozoruji nějaké změny, takže za mě dobrý :kol-47: teď akorát vymýšlím jak je zajistit aby necestovaly po pístnici, do konce týdne bych to měl mát hotové, pak sem dám foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pružiny mám na liftbacku skoro 3 roky a až na první problém je vše v pořádku:

Zkoušel jsem zelené SZ8010 - slabé,

modré SZ8020.16x51, délka 27-51 mm, tuhost 26 N/mm - ujdou, ale i s upravenými vzpěrami od pana Gorčáka kufr plně otevřou až tak od 15 stupňů

i červenou SZ8030 (jen jednu) a tou jsem trochu zdeformoval pant a 5. dveře trvale zůstaly trochu odtažené.

Nechal jsem tam modré a žádný další problém se neobjevil, jen by to chtělo trochu silnější vzduchové vzpěry, ale pan Gorčák s tím myslím přestal...

Až mi odejdou, zkusím z RS, ty normálně ještě zvedají křídlo...

Podrobně jsem to probíral (vč. uložení katalogu pružin) na druhé straně diskuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto téma sleduju už delší dobu, ale zatím jsem nenašel odvahu to vyzkoušet. Názory na jednotlivé pružiny se liší a tak nevím, které bych měl zvolit, zase nechci kvůli těm pružinám zlikvidovat vzpěry a nebo ještě hůř páty dveře. Na vlastní oči jsem to ještě neviděl, takže jsem neměl možnost to posoudit jak to funguje a tlačí to na pátý dveře v reálu. A navíc teď jak jsem dal na kufr to křídlo, tak nevím, jestli by tam nějaké bezpečně fungovaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého to musí každý odzkoušet, to odtažení dveří se stalo výjimečně a investice do 450kč je dle mého zanedbatelná, pokud by se mělo něco stát, stanese během 1-2 dnů a i tak je deformace vratná po demontáži. Já osobně na combi měl jak modré pružiny PENTA, tak teď mám zelené pružiny od ALCOMEX, ty jsou stejně dlouhé, ale jsou silnější, takže zvedají kufr i při větší zimě (zatím zkoušeno v +5°C a zvedly), ale mají vnitřní průměr větší než modré od PENTA a tak nesedí tak dobře na pístnici, proto dělám pojistnou podložku, aby necestovala a pak sem hodím foto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...