Přejít na obsah

Kufr a jeho komplet otvirani na dalku (pružiny)


Cizap

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdarek a Jakou velikost jsi zvolil ? mohl bys mi poslat odkaz kde jsi je objednal. Dikes moc

Objednal jsem to na adrese www.penta-edm.cz , kde jsem napsal na email snesvadbova@penta-edm.cz a ihned jsem dostal odpověď, že lidi objednávají tyto pružiny do vozů O2 do vzpěr k otvírání dveří. Hned věděla co chci :D...Objednával jsem si SZ 8020.16X051. Dnes mi je poslala, dal jsem za ně 180,- pružiny a poštovné balné 125,- pač jsem z Ovy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, uvedený odkaz na firmu http://penta-edm.cz/ neexistuje - stránky nefungují. Tak už fungují - ale na jiný sortiment

Prosím nemáte někdo funkční odkaz na jiného prodejce. Po přečtení všech příspěvků mě dává logicky sestavu na OII lift r.v. 2008 (NE FL) bez stěrače - modré pružiny a vzpěry z RS, jelikož uváděný p.Gorčák již pružiny neupravuje. Napadlo mě jestli by někdo neměl kontakt na jiného šikovného úpravce.

Podle mě, a je to jen můj názor, nikoho se tím nechci dotknout, jakákoliv defomace karoserie, byť jen nepatrně je špatně. Pokud změna, tak by neměla být nikde na obtíž. Tedy neměla by negativně zasahovat do konstrukce auta.

Nevíte náhodou, kde by se daly koupit ty vzpěry na RS.

Rád bych se zařadil mezi šťastné majitele vozidla s touto moc pěknou vychytávkou.

Díky všem za pomoc Motofanda :palec2:

Editováno: , autor: Motofanda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tome neboj ukážu ti to...zatím bojuji s montáží...:D hledám někde nějaký návod na demontáž vzpěr. Podařilo se mi je odmontovat, ale to je tak vše co se mi podařilo...:D

Pokud máš pružiny, které chceš na auto, tak v Praze nebo okolí není problém je tam přehodit - je to fakt na chvilku. Pokud jsi poblíž nebo kdokoliv jiný, tak písni a někde se zastavíme, samozřejmě, že ne za $$$ .. je to fakt minutka.

Já mám na OII combi MR06 modré, ale makají jen za tepla, když na to pere sluníčko, ale už mám unavené vzpěry, tak se asi pustím do předělání vzpěr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak musím napsat celkem předpokládanou věc a to je ta, že se po netu prodává mraky velmi levných vzpěr jak na combi, tak na krátkou O2 atd, ale mnusím říct, že zlaté moje vyběhané a staré na autě od výroby vzpěry ...

Nevím, jak vy, ale co jsme zkoušeli několik vzpěr za 115 - 199 Kč/Ks, tak to bylo opravdu nic moc, občas byla nějaké zdařilá, ale vesměs horší než standard. Na otevírání kufru to stačilo (myslím bez pružin), ale někdy neudržely ani kufr v otevřeném stavu a měly tendencu padat s kufrem nebo v teple začaly děsně vrzat nebo naopak hrozně těžce otevírat. takže asi budu muset na originál nebo něco opravdu odzkoušeného. Sice byly za "pár kaček", ale kvalita opravdu děs.

Máte s tím podobné zkušenotsti a nějaký opravdu prověřený a drobý zdroj na vzpěry? Samozřejmě už někým odzkoušené?

Díky

Editováno: , autor: Nekrisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud máš pružiny, které chceš na auto, tak v Praze nebo okolí není problém je tam přehodit - je to fakt na chvilku. Pokud jsi poblíž nebo kdokoliv jiný, tak písni a někde se zastavíme, samozřejmě, že ne za $$$ .. je to fakt minutka.

Já mám na OII combi MR06 modré, ale makají jen za tepla, když na to pere sluníčko, ale už mám unavené vzpěry, tak se asi pustím do předělání vzpěr.

Ahoj prosim te muzes mi vysvetlit postup kdyz vyndam zpery jak do cilit toho abych tam nasidili tu pruzinu? Jelikoz nechci neco podelat

Dik za odpoved myslim ze vice si s tim lame hlavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alduch: Myslim, ze to tady je uz nekolikrat, ale tak jeste jednou :-)

Kolem ty "tycky" omotas hadr a upnes to do sveraku, nebo pokud jsi dost silnej tak pevne chytis do klesti a ten konec vzpery z tycky vysroubujes... jde to i rukou kdyz trochu zaberes.

Pak uz jen na tu tycku nasunes pruzinu a opet zasroubujes ten umelej konec vzpery.

post-51548-0-82899900-1313507633_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, stala sa mi taka neprijemnost. mal so namontovane zelene pruziny...ale zacali sa olupovat a hrdzaviet tak som ich chcel demontovat. Lava zpera prebehla ok, ale ked som odsrobovaval pravu vzperu z karoserie dole tak som zapocul take kovove cinknutie ako ked padne srob na plech. Demontoval som pruzinu a ked som isiel nahodit vzperu spat vsimol som si ze v spodnej diere mi chyba zavit. Pravdepodobne mi odpadlo daco ako matka z vnutornej strany...takze pruziny isli von a dalsie tam uz nepojdu...ono to asi fakt neni konstruovane na take pnutie a skor ci neskor sa to niekde prejavi...

Editováno: , autor: pajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, mám už na svém rsu trošku unavený vzpěry, takže se mi to otevře jen do čtvrtky a potom konec. Pár lidí tu píše o origo RS, já našel zatím jen tyhle http://www.cc-autodily.cz/podpera-plynova-5-dver-1. Jsou to ony, nebo existují ještě lepší? :kol-44:

Edit: Kdyby někdo v budoucnu hledal, tak číslo dílu je

1Z9827550

Editováno: , autor: djac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pánové našel by se tu nekdo, kdo by srozumitelně napsal jeké pružiny na KOMBÍKA a jake na LIFTA? :)

+ kde je na netu koupit?

Celé jsem to tu přelouskal a mám v tom totální bordel :))

A ještě mě zajíma, jak to vypadá po delším používaní? Nedělá to s autem neplechu?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli se to píše zde, nebo na druhém fóru(nehodlám to celé číst znovu), ale neplechu to rozhodně dělá. U lifta se po čase zvětšuje spára mezi dveřmi a kastlí. S pružinami se dveře špatně zavírají. To co zde píši jsou v kostce shrnuté informace co jsem přečetl, néé má vlastní zkušenost. Většinou to lidi zase vyhodili pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem koupil MODRÝ, to zavírání je uplně v pohodě. je to jen o tom že předtím se víko zacvaklo už tak ze 5cm, po montáži to musím pouštět z neuvěřitlných 10cm.

to snad nemyslíte vážně s těma hláškama typu špatně se mi zavírá víko.

v létě to funguje naprosto super, ale teď jak jdou teploty k nule, tak už to vzpěry neutáhnou. mám tam obyč liftback a k tomu RS spoiler.

mám to tam asi 3měsíce a mezeru mezi dveřma nepozoruji.

Editováno: , autor: malyhonza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, min. tejden sem si udela to co sem nasel zde na foru fabia....., dle rady jakou pouzit pruzinu BJirky (timto mu diky) jsem si koupil tyto pruziny, dle navodu z nemeckyho webu, kterej sem nasel na foru sem si je namontoval a vysledek je suprovej, funguje to a dalkacem otevru kufr a ten se mi otevre az nahoru. Proste bomba na octave II za 350kc smile.gif.

Nasel jsem pro vas odkaz na video na octavu II jak to pekne funguje:

A na foru pro fabiu ..... najdete po zadani Automaticke otevirani kufru vice info.

Preji hodne uspechu, je to fakt luxusni, jen nesnite otvirat kufr v nizke garazi smile.gif ale jinak boma.

Zdarec muzu se zeptat kde jsi pružiny obednaval diky za radu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...