Přejít na obsah

Xenony zustavaji svitit do zeme


PetrKV

Doporučené příspěvky

No formou vymeny nevím to by bylo docela drahe já bych to zkusil připojit na VAG a tady na foru jsou někde hodnoty 

ktere by melo mit každe čidlo nevim myslim že 2,5V ale nejsem si jist nekde to jsem to tu našel...

 

pak bych zkusil zkontrolovat zda nemaš zoxidovane kontakty jak na řidíci jednotce v kufru tak na pojistkach na A sloupku u spolujezdce

plus ty čidla 

 

Ale já to zkoušel a nakonec jsem stejne na nic nedošel tak jsem to dal do servisu pac neumím s tou diagnostikou...

jinak je tu o par řadku vejš i odkaz co daval Pavska a tam jsem se taky dost dočel...

 

A to čidlo by melo fungovat tak když otočíš tím tahlem co vede k naprave tak by se mela otáčet i ta kovová tycka co vede do toho čidla 

a když jsem to měl připojene na VAGU tak jen v určitem rozpetí pohybu te pačky mi to ukazovalo ty spravne hodnoty co má to čidlo mít

když jsem to přetočil tak to ukazovalo blbosti !!! takže ta kovova tyčinka v tom čidle se musí otačet kdyby náhodou jedno čidlo doma mam ( nove náhradní ) 

 

Tak snad jsem aspon trochu poradil..

 

 

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zkusim jednu otazku na tohle tema. Mam Superb I po facelift 2007 a posledni dobou mne zacinaji haprovat xenony. Sviti velmi malo a jizda s temito svetly v noci na silnicich 3. tridy bez dalkovych je doslova o zivot. Jak postupovat? Svetla mne prijdou celkove najake nemocne.

 

Poznatky: sviti malo, sviti do zeme a obcas na palubovce blikne symbol zarovky a prave predni svetlo se nerozsviti. Musim rucne otocit knoflikem ovladajicim svetla vyp/zap v levo a potom svetlo naskoci zpet.

 

Asi tezke neco poradit takhle na dalku, ale jaky postup zvolit? Mel by byt videt automaticky pohyb / nastaveni svetla po nastartovani? Uvedomuju si, ze driv jsem mel v garazi proti stene viditelny pohyb svetla dolu a nahoru a nahore to nakonec zustalo. Nyni  neni pohyb zadny.

 

Dekuji moc za rady. Pres svatky bych to nejak rad za co nejmensi penize poresil.

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 1. že se ti nenaklápí tak máš v háji bud motorek nebo nejvíce pravděpodobné jedno z čidel na nápravě přerušené. Nebo máš zoxidovanou jednotku v kufru nebo také zoxidovanou svorku u spolujezdce dole na A sloupku.

za 2. světla už máš vysvícené chce to udělat repas. Pokud jsi trochu zručný tak to dokážeš sám si udělat. Bud sehnat samotné nové projektory nebo si nechat ty staré nově vakuově pokovit.

Za 3. že se ti občas nerozsvítí jedno světlo může dělat více věcí . Buď xenonová výbojka, nebo startér nebo řídící jednotka. Nejlépe prohodit věci z druhého světla na zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc za info, trosku jsem se tomu venoval a myslim, ze 1. to funguje, svetla se naklapi, myslel jsem ze ne, ale funguje to

 

takze je spravne bod 2 a bod 3. Zrucny jestli jsem nevim, ale auto potrebuju kazdy den a nemuzu si dovolit hrat se svetlama abych je treba nejak uplne rozsteloval a pak se s nima nemohl domluvit. Nasel jsem firmu v Brne jmenem "dobresvitime" kde by mne se mne na to podivali a rekli, presne co je spatne.

 

Nezna tuto firmu nahodou nekdo? Pokud ano, prosim o reference.

 

Dekuji Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 21. 12. 2018 na 9:32, Jiří Dostál napsal:

diky moc za info, trosku jsem se tomu venoval a myslim, ze 1. to funguje, svetla se naklapi, myslel jsem ze ne, ale funguje to

 

takze je spravne bod 2 a bod 3. Zrucny jestli jsem nevim, ale auto potrebuju kazdy den a nemuzu si dovolit hrat se svetlama abych je treba nejak uplne rozsteloval a pak se s nima nemohl domluvit. Nasel jsem firmu v Brne jmenem "dobresvitime" kde by mne se mne na to podivali a rekli, presne co je spatne.

 

Nezna tuto firmu nahodou nekdo? Pokud ano, prosim o reference.

 

Dekuji Jirka

 

Ahoj ahoj tady tuto firmu osobně neznám, ale už jsem o ni hodně četl nebo viděl příspěvky na fb ( Superb Club CZ&SK ) tady tak se jmenuje skupina tam když se zeptáš budeš vědět více 

a nebo pak porovnat ceny jak vychází repas a nové světla u nových vím jen, že jsou dva výrobci jedni máji světla OK a druhý děla světla na nic že do nich teče atd atd :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ve stredu prijel z dobresvitime a myslim, ze velka spokojenost. Jeste jsem vysledek nevidel, protoze mi auto do Brna vezl svagr, ale podle toho co mi ukazoval je to nebe a dudy. Samozrejme, ze nic neni zadarmo. Celkova cena 8200,- ale z toho 1400,- 2x Osarm vybojka - ty by se musely vymenit stejne, dal nove plexi predky a komplet precisteni a repas vnitrku svetel. Za 3hodinky bylo hotovo.

 

Pokud by mel nekdo dotaz klidne zodpovim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco takoveho rikali, ze s plexi je problem, rekl bych ze tam dali znovu pokovene nebo aspon si to myslim, ze kdyby tam dali nove, tak by cena byla trosku jinde a do stareho auta cpat horentni sumy nema smysl, uz tak jsem se kroutil, doufam ze je to na dalsi cca 100tisic v cajku. Aspon mi to tvrdili, ze to vydrzi cca 100tisic. Tak uvidim, Bez tohoto zakroku bylo o hubu jezdit v noci. Nechapu jak se to nesviceni mohlo dostat tak daleko. Vzdyt to bylo uz o zivot a kdyz si predstavim kolik lidi takto v republice jezdi ve starych kramech jako ja, jen s tim rozdilem, ze si repas nenechaji udelat a tim ohrozuji sebe i ostatni, tak je lepsi nad tim ani nepremyslet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
V 10. 7. 2014 na 8:29, Satas napsal:

Nejspíše mas zhrouceny soft v jednotce lwr která řídí dynamické naklápění.

Ahoj ,prosím o radu když vymenim světla xenony za nové ,budu je muset znova nakodovat ??

Nebi stačí pouze vyměnit ,mám automaticky takže když nastartuji .

svetla mám jen potřebuji vědět jestli to stačí pouze vyměnit ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj kluci,

pri startovani mi sviti (a pipa) chyba svetel na pristrojovce ... at jsem hledal jak jsem hledal, vse funguje super.. .byl jsem s tim i u mechanika a ten nevidel nic kdyz to napich na diagnostiku .. smazal to ale po case se to objevilo znovu - zase zadnej report ... tak se to smazalo zase ... ale uz je to tam zase (pipa - blika chyba svetel) ..

 

ale uz jsem si asi vsiml cim to je, vzdy pri startu se automaticky balancovaly svetla - dolu a znovu nahoru (kvuli zatezi v kufru abych neoslnoval kdyz je plnej tezkych veci) ... nicmene to se ted nedeje -tak mam adepta cim by to mohlo byt .. otazka je ted: jak to spravit?? Pujde tam jen vymenit ten motorek treba? nemate s tim nekdo zkusenosti? na novy svetla urcite kaslu protoze chci ted doopravit par bolistek co Sup ma a posilam ho dal ... nicmene bych ho rad pustil do sveta s cistym svedomim a tim ze vse o cem vim funguje dobre

Editováno: , autor: mr.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...