Přejít na obsah

Xenony zustavaji svitit do zeme


PetrKV

Doporučené příspěvky

Uz nejakou dobu se mi po rozsviceni xenony nenastavi a sviti kousek pred auto.Stava se to tak 50/50.Cidla naklonu u naprav mam v poradku.Vypada ze zlobi motorek na nastavovani.Nasel jsem nejaky pod cislem 3U0 941 295.Nevim jestli je to to spravne a jestli patri ke xenonum.A hlavne bych se chtel zeptat,zda jsou tam dva,nebo jen jeden?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš asi stejnou závadu jakou jsem měl já.

Světla se mě neštelovaly a na maxidotu mě pípalo: SVĚTLA ZÁVADA.

Napíchni to na VAG a jestli ti to napíše závadu,buzení pravého/levého servomotoru,tak kup toto:

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3u0941295-motorek-nastaveni-sklonu-svetel-superb.html

V jednom světlometu je jeden kus.

Pasuje do levýho i pravýho světla a výměnu zvládneš sám,taky sem to dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš asi stejnou závadu jakou jsem měl já.

Světla se mě neštelovaly a na maxidotu mě pípalo: SVĚTLA ZÁVADA.

Napíchni to na VAG a jestli ti to napíše závadu,buzení pravého/levého servomotoru,tak kup toto:

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3u0941295-motorek-nastaveni-sklonu-svetel-superb.html

V jednom světlometu je jeden kus.

Pasuje do levýho i pravýho světla a výměnu zvládneš sám,taky sem to dal.

Tak ted jsi nejsem vubec jisty,na maxidotu zadna hlaska nikdy neni.A Vag take nic.Nevim zda to je tim,ze to je jen nekdy..Zatim jsem zkousel menit jen ty cidla u naprav a beze zmen..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

delaji to motorky na nastaveni vysky xenonu u me to delalo taky.cena cca 1200kč za kus

Taky si to myslim,jen to nechci koupit zbytecne.Vcera,kdyz jsem vecer parkoval cumakem ke zdi,bylo po zapnuti svetel zrovna videt,ze se vyska nastavovala jen u jednoho.Tak koupim asi jeden a zkusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak byl to ten motorek,vymenil jsem zatim jeden u svetla,ktere zustavalo svitit obcas do zeme.Ted je to ok.Jinak zadnou zavadu na Vagu ani v autena maxidotu to nehlasilo.

Jínak jsem tam dal i jednu novou vybojku D2S zkusil jsem nejakou levnou na Xenon cz a zatim sviti super tak uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte aj ja mam problem so svetlami [xenony, superb 2002], svieti mi kontrolka chyba svetiel ... prejav chyby: nastartujem zapnu sa svetla vidim ze sa snazia sklonit 2 sekundy je pocut taky hrubsi zvuk ako by sa motorceky trapili a svetla sa vratia spat a na maxidote mi vypise chybu svetiel ... po napojeni na diagnostiku mi vyhodi chybu ze svetla neboli kalibrovane a pri vymazani tejto chyby sa opakuje situacia po nastartovani a chyba sa objavi opat... avsak ked pomoocu diagnostiky dam otestovat sklony tak sa aj sklonia aj zdvihnu aj daju do roviny ale to je vsetko chyba ostava ...

neviete mi poradit ako by sa dali nakalibrovat ?

Vopred velmi pekne dakujem :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Mam taku otazku. Mam automaticke rozsvecovanie a pri kupe mi po zapnuti svetiel zacali svietit do zeme a potom sa nastavili na normalnu polohu. Po vymeneni motorceka mi to uz nerobi. Vo VAGU mi nepise ziadny problem aj akcne cleny motorceka mi pekne naklopia dole aj hore iba problem jeden v zadnom cidle napravy ma asi okolo 1,63 V a ma mat od 1,80 ci jako proste ma menet ako ma mat? Viete mi poradit v com bude problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

zdarec mam xenony a automatické naklapění světel.po nastartování se světla ani nehnou ...svítím do země :kol-44: na vagu to píše vnitřní řídící modul chyba paměti..... to jsem faaakt mimo prosím o radu...

Nejspíše mas zhrouceny soft v jednotce lwr která řídí dynamické naklápění.

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravím nechci zakládat nové téma jelikož je to stejná závada akorát jsem jsem nenašel jak ji vyřešit. 

Jak je známo světla svíti do země napojil jsem to na VAG hodilo mi to chyby: 

 

2 závad nalezeno.

01539 - svetlomety nejsou serizeny             35-00 - -65535 - ridici jednotka: chyba v pameti             00-00 - -

Když chybu smažu tak se mi tam v momentě ukáže znovu.

 

Pak jsem zkoušel další měření:

 

12.04 V napajeci napeti (svorka 15)

         0   spinac svetel stav  0.0 km/h   rychlost vozu   0.00   akcelerace   2.44 V   Napeti uroven snimac predni  1.54 V   Napeti uroven snimac zadni  105.2 %   ovladac Motor aktivovani  61.44 s   cas konstanta 

Dle toho jsem usoudil, že je špatný zadní snímač koupil jsem vyměnil a chyba ani tak nezmizela. 

Má otázka zni zda už se s tím někdo setkal. 

Připomínám, že když rozsvítím světla hodí to ještě chybu něco s motorkem světla, ale ta jde smazat a už se neukáže. 

Takže teď nevím co mám shánět dál zda novou jednotku nebo motorky do světel či úplně něco jiného. 

Momentálně mam jednotku na řízeni sklonu světel odpojenou. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned pod kaslikem spolujezdce na strane jak jsou panty vidis plastovej kryt drzi na jednom sroubku je pod kulatou zaslepkou a pak jen vytrhnout ven.Uvidis drzak s plno svorkovnicemi a mela by to byt cerna svorkovnice

Odkaz kdyz jsem to resil ja

http://forum.skodahome.cz/topic/129126-vag-nelze-spojit-s-%C5%99j-%C4%8D-55-regulace-sklonu-sv%C4%9Btel/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak svorkovnici jsem našel lehce zoxidovana byla prostrikl jsem jaj tu černou tak i tu v kufru hodil jsem to na VAG a chyba stále stejný. Jak budu mit čas tak to proměřim a ještě si pročtu to tvé vlákno. Akorát teď budu cca týden jezdit jiným autem takže to chvilku potrvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím tak vyřešeno odkaz jsem si pročetl vše ok, ale nakonec jsem vytáhl řidici jednotku a ta je špatná už se mi podařilo sehnat zánovní tak doufám, že to vydrží.

Jinak nová co jsem se ptal stojí cca 7 tisíc což je docela ranec.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdrvíčko :) 

Mam dotaz :) Xenony se mi ani nehnou, ani jeden. Píchnul jsem to na diagnostiku a ta vyplivla tohle:

 

VAG-COM verze: Release 409.1-S
 
          Číslo dílu: 4Z7 907 357 
    Díl a/nebo verze: dynamische LWR       D09
            Kódování: 00005
         Číslo dílny: WSC 73430
Nalezena 1 chyba:
01539 - Headlights Not Adjusted
        35-00 - -
 
 
VIS píše že to je čidlo sklonu světel.
Bohužel nemam ponětí co to je a kde to je ? 
Byl by někdo ochoten mi poradit co s tím ?? :(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec řídící jednotka je v kufru pod tapecem v levo to najdeš raz dva :-)

 

a čidla jsou: přední je u levého kola když jej sundaš tak ho najdeš podle plastovych táhel možná jde vidět i když vytočíš kola 

a zadní je pod plastem co kryje zadní nápravu a je umístěny v levo tež uvidíš dle plastového táhla to poznáš jak nic 

 

tež jsem měl podobny problém a bohužel to byla řidící jednotka. Tak hodně štěstí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm To je pěkný :) Ale jak poznám co je v háji ??? Nebo prostě musím vyměňovat a zkoušet co to je ?? 

Ještě takový hloupý dotaz. ten snímač jak je na přední nápravě tak jsem ho jen tak vymontoval abych zjistil jak je na tom a otáčí se jenom ta umělohmotná packa na té hřídelce co z něj vede. takže ta tyčka která vede dovnitř stojí. 

To nebude asi úplně dobře co ? 

Nebo jestli to funguje na principu kapacitního snímače který snímá polohu té umělé packy ? Ale o tom pochybuji.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...