Přejít na obsah

OII Prosba o pomoc,nový panel klimatroniku nechladí


acek

Doporučené příspěvky

:help:Ahoj prosím o pomoc s novým panelem klimatroniku na OII 2.0TDI PD 103Kw 16V BKD ,r.v.06/2005. Po výměně starého (ten fungoval na100%,) za nový nastal problém nechladí klima a je tam jedna chyba, která nejde smazat.Mám tam gateway 1K0 907 530 S(na zkoušku byla použita i AD) ,Elektroinstalace je zapojená podle El schématu a nakodováno je taky správně,sací šachta je taktéž vyměněná za jednomotorkovou + čidlo kvality vzduchu.Základní nastavení a aktivace AC také OK.a přesto všechno nejde klima-nechladí,V bloku měřených hodnot(VCDS) je vydět že z panelu klimatroniku jde informace na spuštění klimakompresoru ten naběhne ale po dvou vteřinách vypne.Tak jsem se obrátil na odborníka v oboru p.Čermáka z Bakova nad Jizerou (dělá přímo na vývoji ve škodovce) ten chtěl abych přijel že na to koukne že to musí fungovat. Zkontroloval zapojení podle schématu. Napíchnul to na vas a hodinu a půl si stím nevěděl rady že prej je tam špatná gateway že mi to nemůže ukazovat na navi tak jsem ho vyvedl z omylu a že to jde.Tak mi tvrdil že tam musí být G-éčková aby to fungovalo.Původní tam byla F-kováza ta se měnila za S-kovou kvuli novým parkovákům.A jestli je nová AG tak to nevím. Chyba je podle vasu zkrat na plus u levého a pravého čidla výdechů v prostoru u nohou a vas je pomalejší než vag protože po stisknutí tlačítka AC ani nestačí zaznamenat informaci na spuštění klimakompresoru,kdežto vag ano. Budu rád za každé info jak tento problém vyřešit.Popřípadě zajedu kamkoliv kdo to bude umět odstranit. Děkuji předem za pomoc.

Čtvrtek,18,Březen,2010,07:48:23:41457

VCDS verze: SVO 908.1

Verze dat: 20080309

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Adresa 08: Klima/topení Labely: nevybrány

Objednací číslo řídící jednoky: 3T0 907 044 AS HW: 3T0 907 044 AS

Systém a/nebo verze: Climatronic H15 0401

Kódování: 0000000002

Číslo dílny: WSC 22675 401 00000

ASAM Dataset: EV_Climatronic A01006 ()

Závady byly smazány

Nalezena 1 chyba:

13701456 - ROD - Neznámý chybový kód

info o závadě:

Stav závad: 00000001

Priorita závad: 6

Frekvence závad: 1

Počítadlo resetů: 133

Kilometry: 98294 km

Datum: 2000.00.00

Čas: 07:46:52

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gateway mam AD a na p.Cermaka z Bakova se klidne obrat!!... byl mi tam delan face climatronic z dokonce predface climaticu (manual) + cidlo kvality vzduchu...

a samozdrejme vse chodi tak jak ma!! tomuhle panovi doopravdy verit muzes, co se elektriky tyce tak bez kompromisu... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem tam jak už jsem psal nahoře hodinuapůl koukal do nouťasu koukal po kabelech a nic nevymyslel.Nevěděl si stím rady. A tvrdil že tam musí bejt G-éčková gateway což je blbost.Mám tam S-ko a tam se vše zobrazuje a i v měřených hodnotách je vidět že informace na spuštění klimakompresoru jde ten se sepne ale po dvou vreřinách spadne a nic, a tak to je po každým pokusu o zapnutí.Opisoval si tu chybu co mu vyjela ve vasu a sliboval že zjistí co to je a dá vědět ale už se neozval.Jen je zajímavý že ten původní panel funguje v pohodě a chladí jak oživot.Tak fakt už nevím co dál dělat aby fungoval i ten face panel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojení si zkontroloval to je v pořádku podle vasu to hází chybu zkrat na plus na teplotních čidlech v prostoru u nohou na obou stranách ale s těma se nic nedělalo.Zapojoval to autoelektrikář podle schémat tam bych problém neviděl.AD-čko jsme zkoušely s ferdou ve strakonicích tomu věřím víc než komukoliv jinýmu a problém pořád stejný nejde,gateway je v pořádku vyděl bych to na to že to schazuje motorová jednotka,ale proč to je otázka? Pokud se to nepodaří tak holt dám tu starou a upravím nastavení na 5 servomotorků a odpojím čidlo kvality přepinuju napájení a bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak to je vazne divny-ja zase verim p.Cermakovi :) hele jeste znam jednoho silence s vyvoje co jsme to delali na tom mojim aute tak se ho muzu zeptat ale to ti vubec nevim kdy bude.. zeby treba problem v dilech? vedeni? fakt divny - kazdopadne si myslim ze to jit musi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panel klimatroniku uplně nový+čidlo kvality (odzkoušeno již 5 panelů a stejný problém i z auta ve kterým funguje) gateway 100% funkční bez chyb jedou parkováky na displeji navi,i věškeré ovládání klimatroniku se zobrazuje a funguje, klapka nová(na sací šachtě)správně zapojená elektroinstalace, klima zkontrolovaná(množství náplně) vpořádku, kompresor funkční.A už mě opravdu napadá jen že to nekomunikuje z motorovou jednotkou info z panelu odejde kompresor sepne a po dvou vteřinách vypne.Pokud se najde někdo kdo to rozjede klidně za ním dojedu to je to nejmenší,ale pouze o víkendu v týdnu to nestíhám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pánové....to je záhada.

Klimakompresor normálně začne statovat(je to slyšet i na motoru) někdě v 1/3 náběhu však pošle po CANu motorová jednotky povel vypnout kompresor a tím to končí. A tak furt dokola. Můžeš dělat co chceš. Prostě motorovka dá povel vypnout a konec. Motorovka jednotka climatronik vidí. To je proč říkám všem, že se musí jednotka nejdřív v autě zkusit. Tenhle problém je jen u nafty MR2005/2006 a opravdu přijít na to co to dělá by znamenalo to auto mít u sebe dýl něž hodinu....mít zapojený obě dvě jednotky a testovat. Co vlastně motové jednotce vadí(tohle dělá i při nízkém tlaku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dneska mi ty pitomci v práci rozbily hlavu tak že bych to odmarodil u tebe tak by jsi mě ve stanu nenechal ne? Alespoň by jsi měl větší motivaci to lousknout abych si mohl chladit hlavu.:smich::smich::smich:

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompresor klimatizace je nefunkční (klimatizace nechladí, ventilátory dochlazování se po zapnutí klimatizace nespustí).

Možné příčiny uvedené závady:

• destrukce pryžového tlumícího prvku na unášecí spojce kompresoru / povolení šroubu a uvolnění unášecí spojky vlivem silného kolísání točivého momentu u dieselových motorizací;

• přidření/zablokování vnitřních částí kompresoru (následkem toho dojde k destrukci ochranného prvku proti poškození řemene v unášecí spojce kompresoru);

• nefunkční regulační ventil N280 z důvodu:

- zaseklá regulační jehla vlivem nečistot v systému klimatizace;

- vadná svorkovnice pro přívod PWM signálu (koroze pinů / přerušené vedení).

Pozor:

Ve výpisu závad z řídicí jednotky klimatizace nemusí být v některých případech zapsána žádná chyba!!!

Zavedení v sérii

Od 4.6.2007 jsou v sériové výrobě montovány pouze kompresory od firem SANDEN a DENSO:

Výrobce Číslo dílu Typ motoru

SANDEN 1K0 820 859 F 2.0 147kW

1.9 TDI 77kW

2.0 TDI 100 – 125kW

DENSO 1K0 820 859 E 1.6 75kW

2.0 110kW

1.8 110 – 125kW

2.0 147kW

Tak u tebe možná ten kompresor je ve stavu kdy je ještě funkční ....zkusit tam dát odpory a omezit náběhové hodnoty. Zmenšit jak napětí tak proud.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové připojuji se dělá mi to přesně to samí

Address 08: Auto HVAC (J255) Labels: None

Part No SW: 3T0 907 044 AC HW: 3T0 907 044 AC

Component: Climatronic 122 0203

Revision: 00003001

Coding: 0100000000

Shop #: WSC 73430 790 00000

1 Fault Found

9479699 - ROD - Unknown Error Code

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 2

Reset counter: 99

Mileage: 118604 km

Date: 2000.00.00

Time: 06:43:37

Takže nikdo žádnou radu nemá?Je to hruza mam klimošku a ona nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 Fehler gefunden:

9479699 - Ansteuerung Sitzheizung links vorne

B10A6 13 [008] - Unterbrechung

Umgebungsbedingungen:

Fehlerstatus: 00000001

Fehlerpriorität: 3

Fehlerhäufigkeit: 1

Verlernzähler: 82

Kilometerstand: 20592 km

Datum: 2012.14.10

Zeit: 16:59:32

To nemá s chlazením nic společného drž Liborovi zítra palce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 Fehler gefunden:

9479699 - Ansteuerung Sitzheizung links vorne

B10A6 13 [008] - Unterbrechung

Umgebungsbedingungen:

Fehlerstatus: 00000001

Fehlerpriorität: 3

Fehlerhäufigkeit: 1

Verlernzähler: 82

Kilometerstand: 20592 km

Datum: 2012.14.10

Zeit: 16:59:32

To nemá s chlazením nic společného drž Liborovi zítra palce....

Copak to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...