Přejít na obsah

Divný zvuk od napínací kladky drážkového řemenu


Ondrero

Doporučené příspěvky

Ahoj,máme Felicii 1.6 s posilovačem řízení a motor vydáva divný hluk.Jakoby silně hučel ventilátor.Když jsem byl s autem na rampě,tak jsem zjistil že to dělá nejspíš napínací kladka drážkového řemenu.Kmitá přesně podle frekvence vydávaného hluku.Navíc při natočení plného rejdu vlevo i vpravo se z kladky ozývá velmi silné pískání.To jsem zjišťoval při zvednutém a nezatíženém předku.Strejda dal plnej rejd a kladka kmitala ještě silněji a vydávala pískání.

Bude stačit kladku tím jedním šroubem rozebrat a třeba jen promazat?Má někdo zkušenosti s touto záležitostí?

Auto má zvuk jak komár a doufám že to je jen tou kladkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámošovi to dělalo něco podobného, dělalo to právě ložisko té kladky, vyměnil ji za novou a bylo po problému. Pokud kmitá a má vůli je v ní ložisko pomalu kaput. To taky zjistíš ručně pohybem kladky při vypnutém motoru. Ale nezaručuju, že to bude přímo ten případ. Zkus ji vyměnit a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kladka vyměněná a hluk přetrvává....Zjistil jsem ale velkou vůli na řemenici u čerpadla posilovače.Asi bude problém tam.Nevíte jak ta řemenice drží na hřídeli čerpadla?Je to naražené na kužel nebo je tam závit?A je možnost čepadlo rozdělat a ložiska vyměnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...