Přejít na obsah

Hučí podvozek


bigboban

Doporučené příspěvky

Na podzim jsem dal přezout gumy z letních na zimní. Po přezutí začalo auto od podvozku hodně výrazně hučet, maximum hukotu je kolem 80km/h. Všichni říkali že to dělají zimní gumy. Přitom to byly stejný kola co jsem měl na OI a tam problém nebyl.. No čas ubíhal, každý koho jsem potkal říkal že jsou to zimáky, ale přišlo jaro já včera dal letní a hučí to dál i na letních.

Zkoušel jsem to na dobrém povrchu na volnoběh z kopce a opravdu to nejvíc hučí kolem 80 km/h ale především hukot se ještě výrazně zvýší při zatočení doprava!

Tedy otázka zní - co odešlo? Je to ložiško? A pokud to hučí při zatočení doprava je chyba v pravém nebo levém kole?

Doplňující dotazy:

Kolik stojí výměna/oprava ložiška? Mohli to zkurvit v tom pneuservisu na podzim? Pamatuji si že nemohli zaboha povolit pravý přední kolo.

P.S. Asi to nemá význam uvádět, ale mám OII 1.6 FSI, letní elektrony 205/55/16, zimní plech 195/65/15.

Editováno: , autor: bigboban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim..mám momentálně podobný problém ...

auto hodně hučí, někdy už mi z toho bolí hlava .... při otáčce doprava se zvuk mění ...

Včera jsem byl u mechanika, protože jsem si myslel, že je to zadní pravé ložisko...

Zvedl auto na zvedák a pravé kolo bylo v pořádku, tak vzal za zadní levé kolo a mělo hroznou vůli (šlo s ním kvedlat :) ) a když se s ním točilo, tak to bylo také slyšet.

Takže mi čeká výměna levého zadního ložiska...... Zadní ložisko stojí cca 2200,-Kč + výměna pár stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to hučí v pravé zatáčce, je to na 99% levé přední ložisko... Ale když to budeš mít zvednutý, tak prověřit všechna kola...

Výměna ložiska od 2000 do 4000kč

Pokud to hučí jen při 70-80 jsou to spíš gumy. Ložisko hučí ve všech rychlostech...

Gumy časem zporovatí a v těch porech je vzduch. V okamžiku doteku s vozovkou je guma stlačena a tento vzduch je vytlačován a při odvalení zase následně nasáván. Toto nasávání a zejména vytlačování vzduchu způsobuje ono hučení gum, které je často přikládáno vzorku gumy. Rychlost kolem 80 je ten správný interval stlačení a uvolnění kdy je nasávání a vypuzování vzduchu největší a proto nejhlučnější...

Tuto informaci se příliš nikde nedočtete, protože ji výrobci gum nezveřejňují aby po nich lidi nechtěli reklammace... není z mé hlavy, kdysi byla krátce na stránkách Barumu v nějaké sekci Rady a dotazy.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera bylo fáro v servisu a opravu do bylo ložisko - levá přední strana. Až teď když to opravili tak jsem si uvědomil co to bylo předtím za šílenej randál.

Říkali že ložisko bylo špatný - bouchnytý, orezlý..

Hlavně že už to zase maká jak má. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Omlouvm se ze zakladam opet tema, ale nevim uz si rady.

mam problem zacalo mi hucet zadni levy kolo. Je to zvuk jako od pneu ale daleko vyssi. Zacinalo to od vyssi rychlosti 70km/h

Pokud jedu rovne nebo do leva huci to stale pokud zahnu do prava zvuk ustane. puvodne jsem si tedy myslel ze jde o pravy zadni kolo (zvuk se line od kufru). zavrel jsem kamose do kufru a ten rikal ze huci zadni levy :-(. koupil jsem lozisko vymenil ale zvuk pretrvava. Vymenil jsem i pneu s rafkem ale zvuk pretrvava.

Nemate nekdo prosim nejaky napad? Nejak mi nejde do hlavy ze by se to treba prenaselo od predniho kola. Uz nevim co delat....

diks alli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co to pravé ložisko? Nejjednodušší způsob zjištění vadného ložiska je že zvedneš kolo do vzduchu(hever)a zatočíš s ním a v tom chytneš pružinu prsty a pokud ucítíš vibrace tak je ložisko vadné! Pokud vibrace necítíš je o.k. Tímto lze poznat i začínající vadné ložisko,které za jízdy ještě nehučí!No a další je to tvoje zjištění.Dle mého mínění je ta pravá strana špatná stejně jak jsi to slyšel i ty. A kámoš ti seděl v kufru obráceně tak se spletl co? :) Protože do pravotočivé zatáčky se ti pravá strana odlehčí a ím přestane hučet.

Držím palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj, začalo mi hučet ložisko na OII combi. Objednal jsem si tedy nové značkové FAG.

Na krabičce je však napsáno měnit v páru! Co si o tom myslíte? Já myslím, že stačí vyměnit to hučící ne?

Musí se pak dělat geometrie?

To druhý ložisko může klidně vydržet ještě 10 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě nevím, který hučí, ale mám 4x4 takže tam je asi GEO povinná i vzadu.

Navíc, na to zatím nemůžou přijít který to je..... Hučí to při rychlosti jenom nad 100km/h a bez záteže (noha z plynu, nebo vyřazeno) jakmile se na to sebemíň šlápne tak je klid....... To ložisko je asi dosti na začátku........konce........

Jenže mám jet na dovolenou do řecka a itálie cca 6000km takže ho asi povezu sebou nebo co........

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tě nějak nahlodávat,ale ložisko to být nemusí-tedy ložisko kola.

Mě když odcházely do věčných lovišť tak jsem je slyšel v mnohem nižších ryhlostech a v podstatě stále-nezávisle na rychlosti.

U mě to bylo slyšet jako když jde ložisko na sucho-takové jako šustění-tření. Hučení ve vysokých rychlostech slyšet nebylo.

A vloni na podzim mě odešlo levé zadní a na jaře pravé zadní. Tedy životnost skoro stejná-proto doporučují je vyměňovat v páru.

Stačí když u stojícího auta vezmeš za kolo a zacloumáš s ním (k sobě a do karoserie). Když je ložisko KO tak to kolo má docela velký výkyv.

Stejně tak i na zvedáku by to měli poznat.

Co to dělá do zatáčky? Když jedeš do zatáčky tak při zatížení to ložisko by mělo být taky slyšet.

Ale spíš předek. Vzadu to je nejasný.

Zkus třeba i jiný servis.

BTW.: Kolik máš najeto? Mě to odešlo když jsem měl přes cca. 250tis.km.

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám najeto 139 tis. málo, ale jedno mi už odešlo, pak to bylo OK. Teď začalo další, zvuk podobný stejně jako u toho minulýho ložiska.

Při zatáčení to reaguje lepší-horší, reagovalo i to první a byl to zadek........

Možná to hučí stále a já to už nevnímám, a vnímám jenom ten zvýšený hukot při té větší rychlosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To je asi trochu problém,mě to hučí také a vypadalo to na lévý náboj.Ten jsem vyměnil FAG/SNR 1700 Kč.Jenže to hučí stále.Když si někdo sedne dozadu,tak tvrdí že jeto ve dveřích.Tak jsem je zvenku přelepil i s oknem a nic.Stále hučí.Jsem přesvědčen že to nejsou ložiska. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...