Přejít na obsah

Hučí podvozek


bigboban

Doporučené příspěvky

No, tak hučí to, občas jako prasátko. Zatim neví, teď budou laborovat. (můžu to tam chvilu nechat) Ložisko kola to prý 100% není.

Napadlo mě:

diferák

převodovka

spojka? - setrvák

haldex

Napadá vás něco, zvuk typický ložiskový na popis hukotu. A hučí to jen když je zařazeno a jede to z kopce (brzí to motorem) jinak ne. Zkoušen převodový stupeň 5,6 hučí u obou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak klidně ještě kardan.

Může i hučet volnoběžka alternátoru. Ale ta by spíš jako řechtala i za volnoběhu.

Blbě se to identifikuje.

Mě hučí (kolem 90-100km/h) rozvodovka (i po výměně oleje). Prostě už má dost neběháno-jsou tam vůle.

Někde jsem četl, že tam dávají o trošku hustší olej-prý to ty vůle vymezí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě asi dneska indentifikovali závadu. Ještě si s tím trochu pohrajou, aby to bylo 100%, ale hučí v převodovce. Dělá to 5,6. Takže vymontit převodovku, najít příčinu, který ložisko, vyměnit nastavit složit... to bude asi ranec....

Krám. Měl jsem si koupit Renolta je o 400 000,-Kč levnější a kvalita stejně příšerná za 2 roky ho vyhodit a koupit dalšího vyšlo by to nastejno. Jako hučíčí převodovka ve 140 000km mazec. Takovej krám snad nedávají ani do zahradního traktůrku. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už mám rok za sebou toto, dělá to uvolněné ložisko v obalu, vydloubni záslepku na převodovce a mužeš si zkusit točit ložiskem ale je to na 100% jak říkám , vyndej si převodovky připrav si cca 8000,- a nech to opravit, kdyžtak ti hodím fotky at víš o co go!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všechno jinak, po důkladné analýze to nedělá převodovka, nýbrž buď haldex nebo zadní diferenciál (ten spíš), (věměnili oleje v obojím, je to lepší, ale jen dokud je to studený) jj o tom vymačkávacím ložisku u toho šestikvaltu vím, nicméně převodovka je OK.

Je to vzadu. Dle mích informací škodovka ani jedno neopravuje takže výměna. (nebo jsem našel firmu co to opravuje). Asi to tedy nechám zpravit.

Ještě uvidíme jak to všechno dopadne, servisku mám 100%, třeba kulance??

Budu se tím dál zaobírat po svátcích (asi ten další týden) každopádně pak písnu jak to dopadlo a kolik to stálo......

Křáp....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak všechno jinak, po důkladné analýze to nedělá převodovka, nýbrž buď haldex nebo zadní diferenciál (ten spíš), (věměnili oleje v obojím, je to lepší, ale jen dokud je to studený) jj o tom vymačkávacím ložisku u toho šestikvaltu vím, nicméně převodovka je OK.

Je to vzadu. Dle mích informací škodovka ani jedno neopravuje takže výměna. (nebo jsem našel firmu co to opravuje). Asi to tedy nechám zpravit.

Ještě uvidíme jak to všechno dopadne, servisku mám 100%, třeba kulance??

Budu se tím dál zaobírat po svátcích (asi ten další týden) každopádně pak písnu jak to dopadlo a kolik to stálo......

Křáp....

Nazdar, zaujima ma ako si dopadol s tym hucanim, bol to ten haldex respektive diferak a ako so to vyriesil dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dopadl jsem blbě.

Vyměnili olej v haldexu a zadním diferenciálu je to o 99% lepší.

Občas si to houkne, dle mého názoru ložiska v haldexu (škodovka dává nový haldex s diferákem cca 50000,-Kč) našel jsem firmu co to opravuje (přeložiskovává), ale není to teď slyšet takže to asi nebudu řešit. To přeložiskování je cca 10000,-Kč

Chtělo by to udělat ještě pár testů, ale teď není čas. Jakmile se vrátím z dovolené budu to ještě ladit a zkoušet. Ještě by to mohlo dělat čerpadlo HALDEXU.

Taky to může dělat kardan? Nevybruje ti to? Pak by to byl zadní kotouč.

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak nakonec dořešeno do zdárného konce.

Po několika dalších symptomech jako lupající homokineťák, bylo zjištěno, že bylo natrhnuto uložení motoru (převodovky).

Po výměně vše OK, už ani diferák nehučí, motor se pohnul a tlačíl na poloosu, diferenciál vzadu atd atd.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj,

 

měl bych dotaz, jestli se někdo z vás nesetkal s podobným problémem. Poslední dobou se mi u Octavie děje následující věc.

Při vyšší rychlosti, někdy 120 někdy 150, nejmíň to bylo v 90, tak se odněkud z auta začne ozývat zvuk jako bych přejížděl krajní čáru na dálnici.

Ale při nižší rychlosti to nedělá a i když se stáhne okno tak se ten zvuk sníží..

 

Nesetkal se s tím někdo ? Jen upozorním, že to dělá i při jízdě rovně ..

 

Děkuju za pomoc a za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, prosím o každou radu. Vidím to na stejný problém. Mám OII RS TDi CR, rv. 2011 (cca 50 tis. km). Letos jsem po cirka 4 letech ježdění na 17" dal origo 18". Vše je ok, dokavaď nejedete 120 - 140 km/h. Pak začne něco hučet, jako když jedete po bíle čáře na silnici. Pneu nové (Continental Sportcontact 5), vyvážené, atd. Nevíte, kde hledat příčinu? Děkuji všem za radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...