Přejít na obsah

Motor 1,2 TSI (63 a 77 kW)


JanBilek

Doporučené příspěvky

Pan Vaculík sice rozdává rady, kde může, ale jak jsem ho slyšel mluvit na témata, o kterých vím dost, tak měl velké mezery ve znalostech a i jeho závěry byly velice špatné. Takže ho beru jako redaktora, který se živí psaním, ale odborník to rozhodně není. Spíš mluvčí škoda auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Vaculík sice rozdává rady, kde může, ale jak jsem ho slyšel mluvit na témata, o kterých vím dost, tak měl velké mezery ve znalostech a i jeho závěry byly velice špatné. Takže ho beru jako redaktora, který se živí psaním, ale odborník to rozhodně není. Spíš mluvčí škoda auto :)

vaculík jako jeden z mála redaktorů víc co píše a má zkušenosti.... tak napiš něco ty, rádi si to přečteme.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když referoval o věcech, ve kterých se vyznám, tak neměl pravdu a spíš hájil zájmy ŠA. Pro neznalého čtenáře to pak může vypadat, že ví o čem píše a má zkušenosti. Konkrétně se jednalo o článek o benzínu v oleji v TSi a jedno technické vyjádření na toto téma. Ani v jednom neměl pravdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co na něm udělal špatně, jezdili s tím autem delší trasy, tak je nesmysl aby tam byla tuna benzínu apod. to že lidi sou tupý a jezdí s naftákama a TSI po městě a pak se diví je věc druhá.

 

@froggy tak se víc rozepiš, at vidíme že tomu rozumíš a zajímá mě to.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co na něm udělal špatně, jezdili s tím autem delší trasy, tak je nesmysl aby tam byla tuna benzínu. to že lidi sou tupý a jezdí s naftákama a TSI po městě a pak se diví je věc druhá.

 

A přesně tady se pleteš. TDi vynechme, to motáš hrušky a jabka. Ale TSi nevhodný do města?? Proč? Pokud není vadný kus, benzín se do oleje nemá jak dostat. Úvahy o kondenzaci paliva jsou zcela liché, pokud nejezdíš trasy do 500 metrů. 

 

Uživatelsky nekomfortní je subjektivně pomalé zahřívání. Ale tady jde o to, že prioritou je prohřátí motoru a až pak pustí přebytečné teplo do kabiny. Což je technicky správně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že froggy toho na tomhle fóru napsal už dost ;-) Jinak tvoje konstatování, že lidi co jezdí s TSI po městě jsou tupci a pak se diví, je fakt k smíchu. Nejlépe si to auto zarámovat a vystavit v obejváku, to pak možná přežije i válku :-D

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co na něm udělal špatně, jezdili s tím autem delší trasy, tak je nesmysl aby tam byla tuna benzínu

Udělal špatně to, že v článku tvrdí, že když je benzín v oleji, zobrazí se tmavý pruh! Když je benzín v oleji zobrazí se na okraji kapky světlý pruh viditelný proti světlu!!! A ten na fotce neuvidiš, takže vlastně víme prd :-) Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda jen částečně, po 1400km by měl být test OK, pokud by nebyl , vypadalo by to takto.post-8354-0-89499800-1444079912.png.

S bílým velkým okrajem by to po těchto km už byla katastrofa. Tak to dle olejové tabulky chápu já.

A tak to asi myslel i pan Vaculík.

Jednou jsem to však testoval kvůli DPF filtru u diesela, oleje přibylo až vytékal měrkou a na měřicím štítku toho moc poznat nebylo. Prostě flek. Ale možná to bylo tím , že právě nejsem olejář.

 

 

_ps_932Motor_checkup-CZ.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak niekto dlhodobo sleduje toto fórum, tak dospeje presne k tým istým záverom aké sú napísané v článku. Dokonca niekedy som mal pocit, ako keby autor ten článok napísal na základe čítania tohto fóra. To zvlášť keď začal riešiť palivo v oleji, čo je vec ktorú sleduje naozaj malé promile už aj tak malej skupiny fanatických majiteľov.
Bude to ale skôr tak, že článok je na objednávku od AAA. Tam sa predajcovia sťažovali, že autá s tým motorom sa ťažko predávajú, lebo majú zlú povesť, tak ich šéf s tým zašiel za majiteľom a ten hodil reč pri pivku s niekym z redakcie, aby s tou zlou povesťou spravili niečo. A hneď tu máme článok ktorý všetko vysvetľuje.  :-)

Čo sa týka jazdenia s 1.2 TSI v meste, tak tiež neviem, že kde inde by sa malo s takýmto motorom jazdiť, ak nie v meste. To, že mkaba s tým motorom mal problém je dané tým, že on jazdil na vzdialenosti na ktoré bežný človek nevytiahne ani bicykel. Inak sa ale tento motor vynikajúco hodí do mesta (a na okresky), lebo je živý a pritom sa s ním dá jazdiť s rozumnou spotrebou (samozrejme to neplatí pre režim brzda-plyn).

A ešte ku kvalite článku. Je tam veta o tom, že tento motor sa nedoporučuje kúpiť v kombinácii s prevodovkou DSG. Zaujímavé, ale nejak mi uniklo, že prečo. Žiadne oddôvodnenie, alebo vysvetlenie, nič. Konštatovanie vhodné na úrovni bulváru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1. možno v tom že 7DSG v niečom väčšom ako je fábia je celkom nič moc vec na životnosť , kto tú prevodovku aj trošku videl rozobratú tak si o tom myslí svoje ... ale jazdí ich málo takže nič moc skúsenosti od niekoho nečakaj ... 

 

Vaculík sa určite vyzná , ale z jeho škodováckych článkov niekedy nemám dobrý pocit , býva tam kopec poloprávd a blbostí , a kto sleduje tie články aj v "ojetiny" a pod. priebežne tak vidí ako sa vyvíja stav znalostí redaktora , raz je 1,8TSI skvela volba , potom o pol roka už nie a takto dookola ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zvlášť keď začal riešiť palivo v oleji, čo je vec ktorú sleduje naozaj malé promile už aj tak malej skupiny fanatických majiteľov.

 

To, že mkaba s tým motorom mal problém je dané tým, že on jazdil na vzdialenosti na ktoré bežný človek nevytiahne ani bicykel.

 

Dík za poklonu, dneska ráno to už na kolo nebylo tak jsem šel pěšky, 4km do školy z prckem a pak do práce, výživná věc :D :D no, ale aspoň je snad jasný, že když jsem takovej fanatik a mluvím o kapkovém testu tak nekecám :D

 

Ale k věci...sám víš, že tady nejsem sám kdo auto pro neodstranitelnou závadu vrátil nebo mu vyměnili motor ;-) Ano, oproti problému s řetězem je to možná zanedbatelné procento, ale je tam. A kdo s autem jezdí couračky a prodejce mu při prodeji tvrdil jak je to super auto do města a na krátký trasy úplně vynikající (protože je to přece benzíňák) tak by měl bejt určitě ve střehu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mkaba ty jsi typický případ chytače za slovo, co všemu rozumí.  Každý motorista by měl občas kouknout na měrku oleje a pokud tvrdíš že ti po pětistech km přibylo přes půl litru paliva v oleji, tak je to asi poznat. Tudíž jsi to vyřešil, což je dobře. Ale ne za každou cenu na autě hledat co je špatně. Když už něco je, tak se to přihlásí poměrně rychle samo i za pomoci kontrolek.

Jeden klubák si ode mě koupil diagnostiku jen proto, aby každý den dvakrát zkontroloval auto zda je v pořádku. Přijde ti to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď tě asi bohužel za slovo chytnu, ale nedáváš mě jinou šanci :) Můžeš mě říct, která kontrolka ti na tsi ukáže vysokou hladinu oleje? Jinak na měrce to samozřejmě poznat je, ale přesvědčit o tom servis, že do oleje prosakuje benzín už je trochu jiný oříšek.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, a tohle měl přesně napsat autor toho článku "vymáchat nos v oleji" protože ten benzín (pokud by tam byl) by tam cítil i můj pes :D :D

Jinak HTP co mám v podpisu je služební v práci, to jezdí v pohodě. Ale měl jsem doma TSI a přibejval benzín v oleji, proto o tom tady píšu :) Váhová zkouška prokázala půllitr paliva v oleji. Vyměnili snad vše co se dalo a nakonec po dlouhých tahanicích škodovka navrhla vyměnit auto za 1,4.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít opakovaně půl kila paliva v oleji po 500km a jezdit a neřešit. Dík za radu, no já jsem rád, že jsem řešil a vyřešil. A přiznám, že to svojí vrásku na čele udělalo :-D

 

šak do teďka sleduješ olej, jestli ti nepřibývá.. to je nemoc z TSi :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem, že ako si dopadol s tvojim autom, ale priznajme si, že u teba by malo rovnaký problém každý motor. 

 

Tady nesouhlasím, problém se vyskytoval i na jaře při +20°C, kdy se s autem jezdilo 20 km. I delší. A přibývalo víc než 0,5 l /1000 km. A to vidím jako hodně velký problém. Mám doma favorita se který jezdím občas i 2 km trasy a olej se nehne. To samé 1,4 16V, s kterým jezdím stejně jak s TSi a olej drží kde má. 

 

Ale to už nechci rozebírat, případně ve vlákně kam to patří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...