Přejít na obsah

Motor 1,2 TSI (63 a 77 kW)


JanBilek

Doporučené příspěvky

 

Jeden klubák si ode mě koupil diagnostiku jen proto, aby každý den dvakrát zkontroloval auto zda je v pořádku. Přijde ti to normální?

 

Takový přístup určitě není normální, ale pokud víš, že je na autě závada, tak to začneš sledovat... preventivně pokud se nic neděje, tak třeba co 2000 km zkontrolovat tlak v gumách, olej a dolík vodu do ostřikovačů a přitom zkontrolovat, jestli je v motoru vše ok... což je u mě jednou za dva měsíce.. to vidím jako rozumný interval. 

Taky jsem vracel TSi, protože neuměli vyřešit přibývání oleje a taky mě to poznamenalo na nějakou dobu :) Takže mkabovi rozumím. Ale TSi syndrom se dá léčit ... přechodem na atmosféru MPi :) A pak už neřešíš a jezdíš (pokud nastartuješ :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslední TSI už asi budou celkem vychytané ne? Teď jsou pěkné FII v programu roční vozy za celkem přijatelné ceny tak jsem zauvažoval, protože můj vozový park začíná značně skanzovatět (O1 1.6 MPI 220 tkm + renault megane 300 tkm) Subdodavatelé mého zaměstnavatele k nám dojíždějí s TSI v rapidech a posledních FII a po mém dotazu si nestěžoval nikdo na nějaké problémy, jen v rapidu odešlo turbo kolem 130 tkm nicméně ten šofér je tipický uživatel služebního vozu. Servis samozřejme po 30 tisících.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvědom si, že 1,2TSI jsou 2 odlišný generace a to ještě ta první má asi 6 různejch verzí podle období výroby. První je EA-111 a má rozvod hnanej ozubeným řeťázkem, kterej se stal hlavním prvkem ojebanosti týhle konstrukce - takže ho ve Škodifce měnili a měnili, až ho vyměnili. Motory vyrobený po červnu 2011 už by měly bejt i přes občasný ječivý a řehtavý zvuky těsně po startu bez problémů s rozvodem (tvrdí výrobce) - u těch starších je potřeba se podívat, jestli už mají za sebou výměnu rozvodovýho řetězu za nejnovější verzi i s výměnou hnacího kola na klice (hodně lidí si myslí, že to už jsou snad všecky - ale vono hovno, zrovna když jsem byl nedávno u mechoše kvůli předním brzdám, stála mu tam na dílně jedna fábule II ročník 2010 s "potkaným motorem" - majitel neřešil řehtání po startu a jen jezdil. Sice to byl důchodce a motor měl najeto necelejch 25 000km, ale záruka už byla samozřejmě v prdeli...).

 

No a pokud bys bral fábuli III, tak ta už má TSI s řemenovým pohonem vaček = EA-211 a je v podstatě ve stejný pohodě, jako starší 1,4 nebo 1,6 "empéíčka" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže odpověď hodná našich politických zástupců, plno keců kolem a konkrétní odpověď na konkrétní otázku nikde. poslední verze EA111 od MR2013 se dá s velikou pravděpodobností označit za bezproblémový, pokud se pravidelně a správně servisuje. takže koupit roční auto s tímhle motorem je běžná záležitost a záleží jenom na kusu. kdo chce starší TSi koupit a něco si zjistí a přečte, tak určitě nebude vybírat roky 2009-2011, jistota je pak 2013. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vormen, keď už konkrétna odpoveď, tak to upresni: nedoporučuje sa kupovať model s motorom vyrobeným do 18. 6. 2011. 
Všeobecne ale nie problém kúpiť ani prvé kusy, s tým, že sa autom následne pôjde rovno do servisu a za nejakých 9 tisícok sa hneď vymení reťaz aj s ozubený kolesom a všetkým naokolo za nový typ.

P.s.: Kto chce mať istotu na dnešnom trhu jazdeniek, ten po kúpe aj tak preventívne mení okrem oleja a všetkých filtrov aj rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí si pořádně projít tohle fórum o všech modelech s tímhle motorem. nikdo s MR2013 a novějším, nemá s motorem problém. z vlastní zkušenosti zase neznám nikoho, kdo by s motorem do roku 2011 problém neměl. sám mám rok 2013, najeto 43 a problém, stejně jako ostatní, nemám žádnej. vždycky je lepší koupit poslední generaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vlastním 1,2 TSI 08/11, motor vyroben po 18.6. Takže už by měl mít zesílené rozvody. První měření v 08/2014, technik naměřil 71 mm. Druhé měření v 08/2015, naměřeno 71,8 mm. K nějakému opotřebení stejně dochází a rozvody raději příští rok vyměním za své. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problémy z reťazom tuším nemajú tí, ktorý sa neboja ten motor vytočiť. Ja keď chodím na TSIčku čo máme doma, tak využívam všetky otáčky či už nizke na udržanie 50ky v dedine/meste alebo aj vysoke aj cez 5tisic pri objehaní. Pri poslednej prehliadke merali reťaz a po 120tkm mala dĺžku tuším 72mm. Po štarte to zarapoce iba keď auto stojí cez víkend a aj to len občas.

 

 

Uvědom si, že 1,2TSI jsou 2 odlišný generace a to ještě ta první má asi 6 různejch verzí podle období výroby. První je EA-111 a má rozvod hnanej ozubeným řeťázkem, kterej se stal hlavním prvkem ojebanosti týhle konstrukce - takže ho ve Škodifce měnili a měnili, až ho vyměnili. Motory vyrobený po červnu 2011 už by měly bejt i přes občasný ječivý a řehtavý zvuky těsně po startu bez problémů s rozvodem (tvrdí výrobce) - u těch starších je potřeba se podívat, jestli už mají za sebou výměnu rozvodovýho řetězu za nejnovější verzi i s výměnou hnacího kola na klice (hodně lidí si myslí, že to už jsou snad všecky - ale vono hovno, zrovna když jsem byl nedávno u mechoše kvůli předním brzdám, stála mu tam na dílně jedna fábule II ročník 2010 s "potkaným motorem" - majitel neřešil řehtání po startu a jen jezdil. Sice to byl důchodce a motor měl najeto necelejch 25 000km, ale záruka už byla samozřejmě v prdeli...).

 

No a pokud bys bral fábuli III, tak ta už má TSI s řemenovým pohonem vaček = EA-211 a je v podstatě ve stejný pohodě, jako starší 1,4 nebo 1,6 "empéíčka" ...

Ty tu miešaš hrušky z jablkámi, pretože motor EA111 sa dával len do Fabie/Roomstra po FL a do rapida prvé ročníky. Ten mal reťaz a 8ventilov, tento typ mal problémy až kým nevychytali tú reťaz.

Motor EA211 sa začala dávať do Octavie 3 a rapidu od niektorého ročníka, vo fabii/roomstrovi nikdy nebol. Tento motor má už 16ventilov a má remeň plus ma premenlive časovanie ventilov ako 1.4TSI.

 

Mám taký pocit, že ten dôchodca čo mu to skočilo pri 25tkm asi zrovna vo vysokých otáčkach nechodil a možno v tom je aj problém.

E1 podľa niektorých príspevkov naopak nechodí zasa v nízkych otáčkach.

 

Za mňa by som sa nebal auta s týmto motorom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1 podľa niektorých príspevkov naopak nechodí zasa v nízkych otáčkach.

 

:kol-46: Ty si pako. :D :D :D 

Je pravda, že ak sa ponáhľam niekam, tak sa s tým neseriem a mimo mesta sa ručička otáčkomera dosť často pozrie aj za 5-ku, ale zase stále tak nejazdím. Ak mám čas, tak idem viacmenej predpisovo a na spotrebu, a vtedy tám DSG hádže jeden kvalt za druhým tak rýchlo, že tá ručika sa pre zmenu nedostane ani cez 2-ku. Výnimkou je ak chcem brzdiť motorom a zasiahnem do radenia sám. Vtedy sa môže stať, že zo 7 radím na 2.  :kol-31:

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto by ti nevedeli pravdepodobne ani autorizované servisi povedať, keďže tých fabii s DSG tu veľa nejazdí.

 

 

:kol-46: Ty si pako. :D :D :D 

Je pravda, že ak sa ponáhľam niekam, tak sa s tým neseriem a mimo mesta sa ručička otáčkomera dosť často pozrie aj za 5-ku, ale zase stále tak nejazdím. Ak mám čas, tak idem viacmenej predpisovo a na spotrebu, a vtedy tám DSG hádže jeden kvalt za druhým tak rýchlo, že tá ručika sa pre zmenu nedostane ani cez 2-ku. Výnimkou je ak chcem brzdiť motorom a zasiahnem do radenia sám. Vtedy sa môže stať, že zo 7 radím na 2.  :kol-31:

Ja som to aj trocha zo srandy napísal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvědom si, že 1,2TSI jsou 2 odlišný generace a to ještě ta první má asi 6 různejch verzí podle období výroby. První je EA-111 a má rozvod hnanej ozubeným řeťázkem, kterej se stal hlavním prvkem ojebanosti týhle konstrukce - takže ho ve Škodifce měnili a měnili, až ho vyměnili. Motory vyrobený po červnu 2011 už by měly bejt i přes občasný ječivý a řehtavý zvuky těsně po startu bez problémů s rozvodem (tvrdí výrobce) - u těch starších je potřeba se podívat, jestli už mají za sebou výměnu rozvodovýho řetězu za nejnovější verzi i s výměnou hnacího kola na klice (hodně lidí si myslí, že to už jsou snad všecky - ale vono hovno, zrovna když jsem byl nedávno u mechoše kvůli předním brzdám, stála mu tam na dílně jedna fábule II ročník 2010 s "potkaným motorem" - majitel neřešil řehtání po startu a jen jezdil. Sice to byl důchodce a motor měl najeto necelejch 25 000km, ale záruka už byla samozřejmě v prdeli...).

 

No a pokud bys bral fábuli III, tak ta už má TSI s řemenovým pohonem vaček = EA-211 a je v podstatě ve stejný pohodě, jako starší 1,4 nebo 1,6 "empéíčka" ...

 

....

 

Ty tu miešaš hrušky z jablkámi, pretože motor EA111 sa dával len do Fabie/Roomstra po FL a do rapida prvé ročníky. Ten mal reťaz a 8ventilov, tento typ mal problémy až kým nevychytali tú reťaz.

Motor EA211 sa začala dávať do Octavie 3 a rapidu od niektorého ročníka, vo fabii/roomstrovi nikdy nebol. Tento motor má už 16ventilov a má remeň plus ma premenlive časovanie ventilov ako 1.4TSI.

 

Mám taký pocit, že ten dôchodca čo mu to skočilo pri 25tkm asi zrovna vo vysokých otáčkach nechodil a možno v tom je aj problém.

....

Ukaž mi KDE něco míchám - EA-111 popisuju jako první generaci s tím, že výroba od června 2011 je pokládaná za spolehlivou a ta starší se na její standart "dotahuje" pomocí výměny hnacího kola na klice spolu s novým, širším řetězem.

A u EA-211 píšu jasně, že byl a je montovanej až do fábule III - o oktávce jsem nemluvil, protože na ni nesměřoval prvotní dotaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zajímala poruchovost motoru ve vztahu k manuálu/dsg.

 

Motor je ten istý, takže tam by som žiaden problém nevidel. Možno sa DSG chová k reťazi viac šetrne (o čom ale niekedy dosť pochybujem), ale inak je to ten istý motor ako pri manálnej prevodovke. Nejaký rozdiel je akurát v softvéri, ale neviem ti povedať, že aký. Len registrujem, že má iné číslovanie ako napr. Fabie s manuálom.

Čo sa týka samotného DSG, registroval som pár problémov prevodovky hlavne na anglickom fóre pri prvých ročníkoch Fabie RS, ale to bola hneď zo začiatku, tj. servisy to vyriešili ešte v záruke. Potom to utíchlo.

Čo sa týka môjho auta, mám najazdených 80 tisíc a zatiaľ bez vážnych problémov, a rovnako to bolo u kamoša do nejakých 50 tisíc (nemám novšie info o jeho aute). Akurát nám obom v záruke menili pískajúcu vodnú pumpu, ale to je vada aj u áut s manuálnym radením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ten automat nechává motor běžet běžně kolem 1500 ot., což právě pro motor moc dobrý není, ikdyž marketing tvrdí opak. u manuálu záleží na řidiči, jakej režim si zvolí. pokud by tedy vadily ty nízký otáčky, tak by auta s DSG měla být poruchovější. jenomže jich je tak málo oproti manuálům, že se to stejně nedá srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, stále tam je možnosť jazdiť v režime S. Kým sa nezapne tempomat, dovtedy drží nižší prevod a vyššie otáčky. Ale treba počítať s tým, že to ide do spotreby. :)
Ale je tu jedna vec ktorú si treba tiež uvedomiť. Síce DSG v režime D drží nízke otáčky, ale v prípade že je auto viac naložené, ide do kopca, alebo len treba výraznejšie akcelerovať, vždy si podradí. Bez podradenia dovolí akcelerovať iba veľmi jemne. Oproti tomu veľa vodičov s manuálom predbieha napr. auto idúce 70-80 so zaradenou 5-kou bez podradenia a ešte do mierného stúpania. Takže to DSG tu má zase navrch, lebo nedovolí robiť blbosti.
A keď čítam tie spotreby ktoré tu ľudia píšu na fóre, verím, že je tu veľa takých majiteľov ktorí svoje motory "dusia" ešte viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...