Přejít na obsah

Motor 1,2 TSI (63 a 77 kW)


JanBilek

Doporučené příspěvky

netuší někdo jaký je zpřevodování u 51kW HTP a právě nového 63kW TSI nebo kolik tobude točit na 130,100 ? Podle toho už by se dala spotřeba docela ohodnotit :) Určitě to půjdu někam zkusit naž to objednám ale rozohodně HTP už nechci - né z důvodu že by bylo špatný!post-23-1156182784.gif

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec jsem to objednal konec konců praxe ověří jak to ve skutečnosti bude smile.gif

Dodání 6-12týdnů sad.gif tak pak sem napíší nějaké moje poznatky smile.gif

Mikesh: někde už někdo psal že je pouze jinak kódovaná jednotka ale tomu se mi zase nějak nechce veřit smile.gif

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec jsem to objednal konec konců praxe ověří jak to ve skutečnosti bude smile.gif

Dodání 6-12týdnů sad.gif tak pak sem napíší nějaké moje poznatky smile.gif

Mikesh: někde už někdo psal že je pouze jinak kódovaná jednotka ale tomu se mi zase nějak nechce veřit smile.gif

...take jsem to cetl. Psali to ve Svetu motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zamerne tam je jina RJ jednotka a kombi pristroj (to aby nesla vymenit snadno jen RJ jednotka motoru kvuli sparovani),

dalsi rozdil je v mirne jinych prevodech (Fabia) a pro tu silnejsi 77kW/175Nm je jina skrin spojky - masivnejsi zebrovani.

Editováno: , autor: DEFIANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím pánové,

zkušenosti z týdenního testování ŠF III 1,2 TSI 63 kW - ambient ; combi ; TZ jsou naprosto a ve všech směrech pozitivní.

Porovnávali jsme s 1,2 HTP 51 kW - comfort , combi a musím ( a to rád ) konstatovat, že tento motor se Škodovce potažmo VW povedl.

Dynamika je dostatečná ( s plným naložením vozu - 4 urostlí jedinci :) a vozidlo stále drželo slušnou pružnost i se zařazeným vyšším rychlostním stupněm ) , dalším plusem je snížení hlučnosti díky "opětovnému" přidání 4. válce .

Osobní postřeh - celou dobu testu jsem jezdil s vypnutým rádiem - zvuk motoru je něco úplně jiného než u HTP.

Spotřebou jsme se pohybovali někde kolem 6,5 litrů ale přiznám se že s takovým autem se moc klidně jezdit nedá i přesto je dá konstatovat, že spotřebou je TSI někde mírně pod HTP ( podle našich průměrných provozních nákladů ).

Rozdíly mezi 77 kW a 63 kW se nepodařilo zjistit ( 77 kw na test nedorazila ) ale slyšel jsem a na tomto foru to také padlo, tak 63 kW byla vyvynuta kvůli D - trhu, kde se pojistka platí z výkonu motoru a ne obsahu jak je tomu u nás. Rozdíly by neměly být žádné - kromě nakódování motoru - tato informace se ale ještě ověřuje přímo u výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa chcem spytat...:o) kto ma tento motor alebo 77kw verziu.....ja mam tu 77kw verziu...ked pridem rano ku autu..alebo je motor vychladnuty cize aj po nejakych 5toich hodinach a nastartujem tak mi otacky vyletia na 1200/min...ale len na 5-6sekund a potom padnu na tych 750-800...to tak ma robit??.ked je motor ohriaty tak to nerobi.....a velmi rychlo je zohriaty motor na 90stupnov..:o)) a este dalsi poznatok-...prvy krat som tankoval ked som mal najazdenych 30km....a ukazovalo mi dojazd 530km....teraz mam 150km odjazdenych a stale ukazuje 530:o) je pravda ze uz bolo aj 520.510.500..ale zas je to na 530..a co je sranda este sa mi rucicka palivomera este ani nepohla ..stale ako keby to bolo plne-.......diky za info ..:o))inac super vozenicko super auticko :o))

Editováno: , autor: chillike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to chillike: já mám v práci čerstvě 1.2 TSI 63 kW a všimnul jsem si, že ty otáčky u studeného motoru taky vydrží na zvýšené hodnotě jenom pár vteřin a pak rychle spadnou někam k 800/min. S tím palivoměrem to mám to samé, když pak ujedeš víc kilometrů, tak ta ručička spadne rychle dolu. K teplotě motoru: jestli máš Maxi dot, tak si v něm najdi ukazatel teploty oleje, pak uvidíš kdy je motor skutečně na provozní teplotě. Ten ručičkový teploměr na palubní desce ukazuje 90 st. hodně rychle, je to spíš taková orientační hodnota, u mojí FI to taky naběhne rychle (samozřejmě, že v zimě to trvá déle).

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


netuší někdo jaký je zpřevodování u 51kW HTP a právě nového 63kW TSI nebo kolik tobude točit na 130,100 ? :palec2:

Fabia 1.2 TSI 63 kW - otáčky motoru:
50 km/h (III rychlostní stupeň) - 2000 ot./min
50 km/h (IV) - 1500 ot./min
50 km/h (V) - 1200 ot./min
90 km/h (V) - 2100 ot./min
100 km/h (V) - 2350 ot./min
130 km/h (V) - 3050 ot./min
150 km/h (V) - 3500 ot./min
Rychlosti jsou podle tachometru. Ty otáčky jsou dost zajímavé, hlavně ve vyšších rychlostech. Moje FI 74 kW ve 130 točí 4000. S TSI to snad bude ve 170... :scooter:
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to chillike: já mám v práci čerstvě 1.2 TSI 63 kW a všimnul jsem si,že ty otáčky u studeného motoru taky vydrží na zvýšené hodnotě jenom pár vteřin a pak rychle spadnou někam k 800/min.S tím palivoměrem to mám to samé,když pak ujedeš víc kilometrů,tak ta ručička spadne rychle dolu.K teplotě motoru:jestli máš Maxi dot,tak si v něm najdi ukazatel teploty oleje,pak uvidíš kdy je motor skutečně na provozní teplotě.Ten ručičkový teploměr na palubní desce ukazuje 90 st. hodně rychle,je to spíš taková orientační hodnota,u mojí FI to taky naběhne rychle (samozřejmě,že v zimě to trvá déle).

Dakujem za reakciu.vyzera to tak ze to su vlastnosti toho auta ked registrujes presne to iste spravanie motora.mam maxidot a je tam aj teplota oleja :) som zvedavy jak zacne padat rucicka palivomera:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde několik postřehů z Fabie 1.2 TSI 63 kW:
Klimatizace Climatic - při nastavení ofuku na přední sklo se automaticky zapne klimatizace, po přenastavení na jakoukoli jinou polohu se zase sama vypne, hledal jsem v návodu k obsluze a o tomto jevu se tam nic nepíše. :w00t1:
Centrální zamykání - při odemykání klíčem se odemknou pouze dveře řidiče a nefunguje otevírání, nebo zavírání předních okýnek, to lze jenom podržením tlačítka na dálkovém ovladači.V návodu je uvedeno, že by to mělo fungovat.
Maxi Dot - na displeji jde zobrazit buď údaj PP nebo rádia, oba současně nelze, jako tomu je u předface modelu FII. Ovšem při nastavení zobrazení údajů z rádia, jdou přepínat stanice tlačítkem na páčce od stěračů.
Ukazatel řazení - funkci tohoto se snažím pochopit. Přijde mi, že to funguje jenom při jízdě kterou bych nazval "lážo plážo". Stačí trošku víc šlapat na plyn a šipky se už neukážou. wacko.gif
No jinak jsem velice zvědavý co tento motor vydrží. Předchozí firemní vůz byla Felicia 1.3 40 kW r.v. 1996 na které bylo najeto přes 281 000 km a to pouze ve městě (okrajové části Prahy). Za tu dobu byla provedena výměna nějakého zkorodovaného blatníku, měnil se alternátor, startér, chladič, snímač otáček, nastavování sklonu předních světel (samozřejmě nepočítám olej, svíčky, brzdové kotouče atd.) a v poslední době začal motor dost žrát olej.To je veškerý výčet závad. Proto jsem velice zvědavý, jak TSI obstojí.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


mne otvaranie okien cez klucik ide...ako myslim ked dam kluce do zamku...otocim..drzim..idu dole vsetky okna.....ked necham stiahnute...a zamykam s centralom ..podrzim zamknutie a vsetky..resp tie ktr su otvorene sa zatvoria...len co je divne ze cez central sa mi raz podarilo aj stiahnut tie okna ..ale len raz ...hm..neviem...

a este postreh...ked vyradim neutral nespadne hned spotreba na 0,7/h ale ste sa par sekund drzi na poslednej hodnote spotreby a potm padne...na focuse mi hned hadzalo do 0,7 ....inac mam 200km ..ohmy.gif)) spotreba priemerka 6,3..chodim normalne..nenahôlim ale nejdem ako slimak ..na limitoch...v meste aj nad..isto nie 50tkou ohmy.gif)...zatial velka spokojnost..dnes som dal este folie a pajada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba 6.3, tak o tom se nám v práci bude jenom zdát :feve: .Zatím najeto přes 500 km při průměrné spotřebě 8.3 a průměrné rychlosti 29 km/h. Jezdíme totiž jen a pouze po okrajových částech Prahy a to ještě někdy úseky po několika stovkách metrů... Jinak popojíždění pár kilometrů sem, pár kilometrů tam. Dnes jsem taky přišel na to, že ta Fabia má asistent rozjíždění do kopce. smile.gif On nám jaksi šéfík přes dopravu při předání vozu neřekl co všechno v tom je. :kuk:

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsi postreh...pri nastartovani..ked sa pohnem a peradim z jednotky na dvojku ako keby sa v motore este nieco preplo..je to pocut take cvaknutie....ale mam pocit len ked je motor vychladnuty....neviem..asi to ma nieco spolocne s tym ze su najprv tie otacky par sekund okolo 1200 a potom klesnu na 800...alebo neviem..ako nevadi mi to..len je to take nezvycajne..nikdy som sa s tymnestretol...ma niekto podobnu skusenost???...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...