Přejít na obsah

Motor 1,2 TSI (63 a 77 kW)


JanBilek

Doporučené příspěvky

Bohužel není pravda co tady ohledně bloku motoru píšeš. Blok motoru 1.416v je vyrobený ze slitiny hliníku, zatímco 1.4TSI má blok litinový, je tam i jinak řešeno chlazení bloku. Nepočítám další odlišnosti, jako je kovaná kliková hřídel, písty, hlava s variabilním nastavováním sacích ventilů. Ty motory mají podobný jen obsah válců a je mylné se domnívat, že ten novější vychází z toho staršího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám taky čerstvě (2.500km) Roomstera 1.2TSI 63kW. Maximální spokojenost, většina km najeta po dálnici, po cca 1500km. Jezdím normálně tj. trochu ostřeji (dálnice 150-170km/h, okresky + Praha), spotřeba 6.5-7.5l. Motor řekl bych má trochu dieselovou charakteristiku, tahá tak od 1.800ot/min a končí okolo 4.000ot/min. Na 170km/h točí okolo 4.000ot/min. Auto moc necítí když je naložené či prázdné. Tak do 130km/h má motor stále dost sil, po překročení této hranice je to slabší (samozřejmě). Se 77kW verzí jsem neměl možnost jet, takže nemohu porovnat. Jinak spokojenost, jen jsem měl problém s ventilátorem topení, běžel stalé i bez klíčku, ale problém se již vyřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepac, ale neverim tomu, ze pri 150-170km/h mas spotrebu ako pises + v kombinacii s Prahou ked vacsinu casu tam clovek skor stoji ako ide. mne to pri 160km/h bere 9. Pri 130km/h 7. a este ked mas slabsie TSI. Mam auto zabehnute, ale spotreba je teda extremne zavisla na style jazdy. Ked sa vleciem ako dedo 100km/h tak mam 5.3. potom to uz ide iba hore. A pri 160 som pod 7 nesiel ani s 1.9 TDI PD. Takze pokial "Jezdím normálně tj. trochu ostřeji " tak mam minimalne 6.5. - a to dodrzujem rychlostne limity. Je to nenazrany motor a kazda sviznejsia jazda sa hned prejavi. a to hlavne na dialnici

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepac, ale neverim tomu, ze pri 150-170km/h mas spotrebu ako pises + v kombinacii s Prahou ked vacsinu casu tam clovek skor stoji ako ide. mne to pri 160km/h bere 9. Pri 130km/h 7. a este ked mas slabsie TSI. Mam auto zabehnute, ale spotreba je teda extremne zavisla na style jazdy. Ked sa vleciem ako dedo 100km/h tak mam 5.3. potom to uz ide iba hore. A pri 160 som pod 7 nesiel ani s 1.9 TDI PD. Takze pokial "Jezdím normálně tj. trochu ostřeji " tak mam minimalne 6.5. - a to dodrzujem rychlostne limity. Je to nenazrany motor a kazda sviznejsia jazda sa hned prejavi. a to hlavne na dialnici

Myslím tím dlouhodobý průměr (2), samozřejmě, že když se podívám aktuální průměr (1) při jízdě po dálnici je tam cca 8,5. Nyní mám najeto 2.800km a na dlouhodobém průměru (2) jsem se dostal nejvíš na 8,1l/100km, ale jak píši bežně se pohybuji v rozmezí 6.5 - 7.5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom je to ok. nezda sa ti ten Roomster na diskoch 205/45/16 tvrdy? Presne take disky co mas si chcem kupit aj ja. Tiez mozno aj tym ide spotreba o nejake to deci hore

Jojo, je to trochu tvrdší, ale ne nijak drasticky.Neměl jsem možnost jet s jinými typy kol, tak nemohu porovnat. Jsem zvědavý až tam nasadím zimáky (185/60R14). Řekl bych, že to zase příjemně sedí na silnici. Mě se žádná jiná kola moc nelibí, vybrali jsme tyto, protože tyto se nám líbí. I k té bílé, většina lidí mi říká, proč jsme si koupili bílé auto - jednoduše proto, že nám líbí. Prostě nedám na ostatní, koupím si to co se líbí mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abbi mam pocit ze na 1,2 tsi R14 neni povolene koly brzdam..minimalne R15 ..radsej si to over skor ako budes prezuvat..ja davam R15 185/60

No vidíš, děkuji za upozornění. Já jsem to bral dle TP, kde jsou uvedeny a podle toho jsem to kupoval.Hned zítra to vyzkouším, zda tam půjdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, děkuji za upozornění. Já jsem to bral dle TP, kde jsou uvedeny a podle toho jsem to kupoval.Hned zítra to vyzkouším, zda tam půjdou.

Zdar Páni!!!

Ja mám tak isto 1.2 63 kw letné 205/45/16 uplná spokojnosť-tiež som si myslel že auto bude na nich tvrdé ale je to o.k. a na zimu mám nachystané 185/55/15 Nordica MP 59 tak uvidím rozdiel keď prezujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Postřehy z firemní F II TSI 63 kW Ambiente + pakety Sport II a Ambiente Plus ...
Najeto : 10 500 km
Spotřeba : do příchodu mrazů se spotřeba ustálila na 7 l (vůz provozován jenom po Praze), jak se teploty začaly blížit nule nárůst na 7,5 l, no a teď jak mrzne tak je nárůst na 8 litrů...
Poruchy : 0
Závady : občasně zavrzání z prostoru PP dveří a sloupku, po obsazení zadního sedadla alespoň jednou osobou se ozývá někde z prostoru PZ kola "bouchání" (že by tlumič?), někdy se podaří zařadit jedničku, nebo zpátečku až na druhý pokus, účinnost předních stěračů Aero v mraze a sněžení mi přijde dost slabá oproti obyčejným co mám na soukromém voze.
Edit : Ještě jsem zapoměl uvést, že začal "hučet" ventilátor topení.

post-32075-043536700 1291449804_thumb.jp

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to nepatří do motorové sekce - ale mně bouchají vzadu do bočních plastových krytů vedle sedaček spony obou bočních bezpečnostních pásů - na samotném pásu je "plastový nýt", který nedovolí sponě sjet až dolů na dolní konec pásu, bohužel spona je zastavena v takové pozici, že po navinutí pásu do klidové polohy při jakémkoliv "drcnutí" vozu klepne do plastového krytu pod sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádrž je do kastle vlastně vsunutá zespodu, plnicí hrdlo je prostrčené do díry v pravém zadním blatníku a tam uložené v gumovém "lůžku". Pod nádrží jsou jakési "silentbloky", které mají tlumit vibrace, ale nejlepším tlumičem jsou dobře utažené úchyty - pokud je nádrž volná, ve svém prostoru hrká a hrdlo tluče do okolního plechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes proběhl na služební FII TSI 63 kW první servis po najetí 15 000 km. Skládá se to z výměny motor. olej a filtru, zkoušky brzd a načtení paměti závad. Alespoň toto jsem zahlédl na faktuře. Cena ovšem kolem 3200 Kč... Olej tam je Castrol SLX Professional 5W40.
Poruchy : 0
Závady : občasně zavrzání z prostoru PP dveří a sloupku, někde z prostoru PZ se někdy ozve bouchání, účinnost předních stěračů Aero v mraze a sněžení mi přijde dost slabá oproti obyčejným, občas zahučí ventilátor topení. Nic z toho se ovšem neřešilo, je to služebák. A navíc ty různé zvuky se ozývají nepravidelně. smile.gif

post-32075-0-32028200-1297441931_thumb.j

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to taky teď někdy čeká, mám to taky tak 400km do servisu, ale 3200,- mi přijde docela dost za to, že by tam prakticky neměli mít co dělat, ne? Nemůžeš tu vypsat kolik si za ty položky z tý faktury řeknou ať vím, co to stojí?

Editováno: , autor: MaVac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to bohužel viděl jenom letmo při podpisu faktury, je to firemní auto, akorát ta cena oleje mně zarazila,...
Takže zhruba materiál:
-motorový olej Castrol 5W-40 SLX 1700 Kč
-olejový filtr cca 250 Kč
Práce (přesně si ty částky nepamatuji):
-výměna oleje cca 250 Kč
-zkoušení brzd (tak nějak to tam bylo napsáno) cca 250 Kč
-načtení paměti diagnostiky cca 250 Kč
Včechny ceny bez DPH, součet pak byl něco málo přes 3200 Kč (to už včetně DPH).

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si stím olejovým filtrem dělaj prdel nee klasickej plnoprůtokovej filtr kterej běžně stojí cca 100kč :aggressive:

Jinak s tím olejem jak se tady už několikrát psalo je lepší si přinést vlastní olej a tím ušetřit.

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to bohužel viděl jenom letmo při podpisu faktury,je to firemní auto,akorát ta cena oleje mně zarazila,...

Takže zhruba materiál:

-motorový olej Castrol 5W-40 SLX 1700 Kč

-olejový filtr cca 250 Kč

Práce (přesně si ty částky nepamatuji):

-výměna oleje cca 250 Kč

-zkoušení brzd (tak nějak to tam bylo napsáno)cca 250 Kč

-načtení paměti diagnostiky cca 250 Kč

Včechny ceny bez DPH,součet pak byl něco málo přes 3200 Kč (to už včetně DPH).

BLABLABLA. NENAŽRANÝ ZMRDI A ZLODĚJI.

Ten olej je neskutečně předraženej - za Shell Helix Premium jsem zaplatil i s DPH o něco maličko víc než TŘETINU!!! U olejové plnoprůtokové filtrační patrony je cena vyšší než u obyč, protože konstruktér udělal k filtru přístup jak k penězům - takže ta patrona musí mít šestihran na vrcholku, což není zase až tak běžné provedení - proto je i dražší, ale chtít za něj 250,-, když stojí na krámě 130,- je taky předražení skoro o 100%. Ten zbytek je normálka při ceně 500,-/hodinu. Ovšem při svém oleji, filtru a své brzdovce by cena byla méně než poloviční...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda šílené. Zajímalo by mě, kolik si budou účtovat při prohlídce ve 30 tis. :076 Podobnou situaci jsem řešil před cca 2 měsíci. V Ostravě se ceny za 15 tis. prohlídku pohybovaly okolo 2100 kč, vč. oleje. Nakonec jsem si olej objednal přes internet a na stránkách škody auto našel autorizovaný servis ve vesnici cca 10 km od Ostravy a světe div se, cena kterou jsem nakonec za prohlídku zaplatil byla o hooodně měnší než v Ostravě a s tak slušným přístupem, že jsem si myslel, jestli jsem se náhodou nepropadl do jiného prostoru. Navíc mám špatnou zkušenost s autorizovanými servisy tady v Ostravě. Většinou se jedná o mizerně provedenou práci. Příklady: nezatažené víčko oleje, nedotažené kolo, kombinačky v motoru, umaštěný volant, neprovedená výměna brzdové kapaliny, tak jak vyměněná měla být apod. Hlavně, že všude chodí naškrobenci v bílých košilkách a tváří se, že sežrali celou moudrost světa a ještě z vás dělají blbce, když se ozvete s nějakou reklamací!!! :ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...