Přejít na obsah

Motor 1,2 TSI (63 a 77 kW)


JanBilek

Doporučené příspěvky

Dnes padlo na služebáčku 20 000 km.
Postřehy z firemní F II TSI 63 kW Ambiente + pakety Sport II a Ambiente Plus ...
Spotřeba : za poslední měsíc najeto skoro 2000 km, dle PP 6,9 l, podle tankování 7.2 l (vůz provozován jenom po Praze)
Poruchy : kromě výměny turba v 16 000 km, žere motor olej, po 5000 km od výměny oleje byl ve středu doplněn litr oleje...Při pohledu na motor jsou vidět drobné netěsnosti - mastné fleky, ale tam určitě nezmizel litr oleje.
Závady : občasné zavrzání plastů v interiéru, ventilátor topení přestal s oteplením hučet. smile.gif

post-32075-0-22995500-1304087140_thumb.j

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Poruchy : kromě výměny turba v 16 000 km,žere motor olej,po 5000 km od výměny oleje byl ve středu doplněn litr oleje...Při pohledu na motor jsou vidět drobné netěsnosti - mastné fleky,ale tam určitě nezmizel litr oleje.

To je dost, Škodofka sice píše, že spotřeba může být až 0,5 litru na 1000km, ale pokud jiný motory mají za celý výměnný interval spotřebu 2-3 deci je litr za 5000km docela dost... Chtělo by to i další zkušenosti jiných majitelů - jestli se na tom třeba nepodílí to zpropadený mini-pidi-turbo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono už to sežralo olej ještě před výměnou při servisní prohlídce. Za stavu tacho 12 000 km tam servis doléval olej, ale i chladící kapalinu (psal jsem o tom ZDE ), ale to prý je normální při záběhu motoru a městském provozu. Ovšem teď už to tedy žere víc oleje než moje FI 1.4 16V, které jsou známé svou žravostí oleje. Žeby to měl na svědomí ten městský provoz z množstvím studených startů a popojížděček pár kilometrů, nebo turbo? Hm, čas možná ukáže. Budu to sledovat a informovat.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože je to podle mínění výrobce "v normě", reklamoval bych to a nedal bych se odbýt nějakými kecy o normálním stavu - v porovnání s jinými motorizacemi i dalšími kusy stejného typu je to PODSTATNĚ VÍCE - a jako takové už to vede k podezření, že jest cosi prohnilého v motůrku autí Tvého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšu, je to služebák, takže mě to až tak nepálí. On ten provoz je dost na to auto náročný. Další servisní prohlídka bude v 30 000 km a to počítám vyjde někdy v listopadu, kdyby se ta spotřeba oleje nezmenšovala, nebo dokonce narostla, tak by se to muselo řešit. Ovšem doprava v naší firmě to je kapitola sama pro sebe... :feve:

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf 1.2TSI 77KW , za 3000km to sežralo cca 0.5litru oleje. Samé delší trasy (30 až 600km), žádné město, klidná jízda, nevytáčení ani nepodtáčení. Volal jsem do servisu, řekli "pokud je spotřeba pod 1l/1000kn, je to v NORMĚ" :aggressive:

z ktery fabriky je ten motor toho Golfa (lze to poznat ze stitku caroveho kodu co je vylepenej na motoru) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si dělaj srandu nee to bych chtěl vydět výfukové vedení jak by vypadalo. Takhle mi žral forman 1l oil na 1000km ale ten měl najeto přes 300tis.km a ten smrat co z něj vycházelo ani nemluvit. Já mám 8000km a ani kapka je tada pravda že jsem si měnil preventivně olej na 5000km ale ani kapku mi to nesežralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde byl vyrobený motor, to netuším. Zítra se podívám na ten čárový kod (pokud ho najdu). Auto je v podzemních garážích, už se mi tam nechce... Tak doplnění. Našel jsem fotku motoru, nějaký čárový kod je na sacím portubí, stojí tam: *CBZ 019 043* vyrobeno 4.1.2010.

Editováno: , autor: Martin747
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsi postreh...pri nastartovani..ked sa pohnem a peradim z jednotky na dvojku ako keby sa v motore este nieco preplo..je to pocut take cvaknutie....ale mam pocit len ked je motor vychladnuty....neviem..asi to ma nieco spolocne s tym ze su najprv tie otacky par sekund okolo 1200 a potom klesnu na 800...alebo neviem..ako nevadi mi to..len je to take nezvycajne..nikdy som sa s tymnestretol...ma niekto podobnu skusenost???...

To cvaknutí by mohlo být zamčení dveří po rozjedu, mě se taky zdá že to jde z motoru. Je to popsáno někde v palubní literatuře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KoNG - bude Ti to tvrdit každý prodejce i servisák, že klidně litr na 1000km - ale písemně Ti to nikdo nedá. Prostě je to jen jejich výmysl, kterým chlácholí nespokojeného zákoše, aby dal pokoj s něčím, co nenese velký peníze a přijel až s totálně posraným motorem, za což samozřejmě ho sedřou z kůže - protože mu naopak řeknou, že to způsobil sám, že to měl reklamovat - a protože nebude mít žádný doklady a jeho dovolávání se na předchozí stížnosti oni postaví jako tvrzení proti tvrzení, že od nich nikdy nic nechtěl, že se jen dotazoval, kolik oleje může ubývat atd - ale že si sám na žádné ubývání nestěžoval, tak ho natáhnou jak traky o záruku. Napsal bych si o vyjádření přímo do fabriky, ať to dají jako dobrozdání výrobce, kolik oleje může během 1 servisního intervalu ubýt, aniž by bylo nutno hledat nějakou závadu - a s tím vyjádřením pak vlítnout na servis jak Attila bič Boží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Max. tolerovaná spotřeba je 0,5 litru na 1000 km... tymto sa vyrobca chrani.... taka spotreba bude ak bude motor vybehany tj vhodny na generalku (po novom do šrotu). Dalsia vec uvedena... napr tlaky u noveho motora su 15atm. Vyrobca povzuje za nevyhovujucu hranicu 7atm (co sa mi zda hodnota dost nizka... za socika ked mal novy motor 13atm po čase 9atm už nebolo ktovie čo) No ale treba zaorobit.... ak by sa niekto stazoval ze to zere olej nevadi v manuale je uvedene zze je to ok, ze to netaha nevadi tlaky su podla vyrobcu OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já sem z motorem spokojen zatím supr včera sem zajel do vedlejší vesnice 21km při spotřebě 4,6l . pokud vydrží tak nemá chybu výkon dostatečný aspon pro mě akorat 6kvalt mohl bejt delší a pátý jako nynější 6 . Ted ještě dorešit piskatko na kuny ,diky nim už mam nove kabliky a to sem si myslel že mě se to netyká parkuji v garaži a auto přes noc není venku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta spotřeba byla trošku extrem normalně tu trasu jezdim něco přes 5l . 6 kvalt neni slabý chtěl bych ho akorat řadit pozdějc do rychlosti 80km mam tam všech šest kvaltu a už nemám co řadit . tak je to asi jedno jestli pětikvalt nebo šestikvalt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...