Přejít na obsah

Motor 1,2 TSI (63 a 77 kW)


JanBilek

Doporučené příspěvky

Kluci, 

tak jelikož má moje TSI 77kW najeto přes 240.000km, poslední rozvody byly dělané při 50.000km, a jelikož se mi td asi 2x zdálo, že bylyl ráno už slyšet, tak chci vyměnit.

Samozřejmě že chci dát ten novější typ se zesíleným řetězem, máte někdo OEM číslo na celou sadu včetně lišt, atd. ? 

 

Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Už tak poslední půl rok, teď v zimě vůbec hrozný co říkal. Jezdí už jen trochu. Tak 10-30km max. On zastává názor, že jezdí pomalu a nemusí teda u auta co má najeto málo nic měnit. Já mu říkal ať vymění vzduchový filtr a koupí po 9 letech nové pneumatiky, ale tě by to udělalo 1-2 litry ? 

Jde mi o to jestli se vyloženě na něco nezamerit co by tu spotřebu mohlo zvednout. Provoz totiž brzdil i v době kdy to auto kupoval, stejně jako dnes 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Začal by som s tým, že by som zobral auto a poriadne ho prevetral na nejakých prázdnych okreskách. Po zohriatí motora otáčky cez 5000, a určite by som precvičil aj brzdy. To znamená viaceré prudké brzdenia a tiež nie je od veci spraviť pár brzdení z vyššej rýchlosti s ručnou brzdou (samozrejme nie trhnúť, len postupne zatiahnúť). A vzhľadom na to, že sa tým autom málo jazdí, začal by som tankovať 100 oktánový benzín, alebo aspoň benzín bez biozložky (Euroil?).
Čo sa týka sviečok a filtrov, tie treba meniť podľa opotrebenia. Motorový olej a jeho filter samozrejme max. každé dva roky. Pneumatiky by som menil podľa ich stavu. Ak auto stojí v garáži a je o neho starané, 9 ročné pneu môže byť v lepšom stave ako na niektorých autách ročné pneumatiky.


P.s.: Samozejme nezabudnite skontrolovať tlak v pneumatikách (vrátane rezervného kolesa)!

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...