Přejít na obsah

poškození jednotky airbagu Vagem


Benik

Doporučené příspěvky

zdravím všechny, bohužel jsem nicpodobného zde nenašel, nebo neumím hledat. Jedná se o to že jsem si napíchnul svojí Fabii Vag-Comem a tam pisou ta: viz priloha . No a já vůl jsem dal pokracovan ANO. Nacetl jsem si to. Vymazal nejake ty chybičky a vypnul PC. Pak ráno jedu do práce a svítí kontrolka airbagu. respektive na maxidotu závadu bagu. No a dnes po práci, že to vymažu a hle: jednotka airbagu vadná a chyba nejde vymazat. Je to možné že bych pouhým načtením zničil jednotku. Musím vyměnit za novou? Děkuji Vám

Mam 2001, VAG-COM IHR304, jo a číslo dle ETKY 1C0 909 605H 008, tak kdyby někdo měl :-)

post-4121-1269884079,9109_thumb.jpg

Editováno: , autor: Benik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

No uvidíme, zítra odpoledne to tam vezu. Prý shodí volant a podívá se na to. docela hodně jezdim a nerad bych něco pokoušel. Zjistil jsem, že nereaguje ESP, vůbec při smyku nezasáhne do brzd, takže by to tomu kroužku mohlo odpovídat. Jeho kontrolka ale nesvítí. Jen je mi dost divný, že vyndání pojistky způsobí tohle. Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Můžu se podělit o svoji zkušenost. Mám fabii MR2001 a 4 airbagy. Po výměně volantu se mi rozsvítila kontrolka airbagu. Po připojení na Vag jsem taky odkliknul tu tabulku. U mě to ovšem mělo trochu horší průběh. Vystřelila mě pyropatrona v pásu a ř.j. airbagů se hlásila jako trvale poškozená. Původně byla v autě ř.j. 6q0909605H index 004. Podle Etky jsem zjistil, že jako náhrada je právě ř.j. 1c0909605H index 008. Po čtvrthodině provozu mě vystřelil druhej pás. To už jsem toho měl vážně dost a radši odpojil konektory všech 4 airbagů, aby to nepokračovalo. Jak jsem vypátral, výrobce o vadných ř.j. ví, žádnou svolávací akci nedělal a vůbec to neřeší. Závada se totiž projevuje pouze při oslovení počítačem , jinak do tý doby to na funkci nemá vliv. Proto ř.j. nahradili novou s novým číslem. Navštívil jsem dokonce dva autorizovaný servisy, kde na mě koukali, jako že tohle nikdy neslyšeli. Až teprv co jsem jim tu tabulku s varovným textem vytiskl a přinesl. Původní jednotku jsem nechal znovu přehrát a vrátili mi ji, že už je K.O. úplně a nic s ní nejde dělat. Nezbývalo mě, než koupit radši úplně novou 1c0909605H, důležitej je tam dodržet i ten index. Na autě si leccos udělám, ale tohle jsem radši dal do servisu. I s pásama mě to celkem vyšlo na asi 19 tisíc. Myslel jsem, že mě omejou. Nikdy víc.

Editováno: , autor: pavlas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...
V 29. 3. 2010 na 19:37, Benik napsal:

zdravím všechny, bohužel jsem nicpodobného zde nenašel, nebo neumím hledat. Jedná se o to že jsem si napíchnul svojí Fabii Vag-Comem a tam pisou ta: viz priloha . No a já vůl jsem dal pokracovan ANO. Nacetl jsem si to. Vymazal nejake ty chybičky a vypnul PC. Pak ráno jedu do práce a svítí kontrolka airbagu. respektive na maxidotu závadu bagu. No a dnes po práci, že to vymažu a hle: jednotka airbagu vadná a chyba nejde vymazat. Je to možné že bych pouhým načtením zničil jednotku. Musím vyměnit za novou? Děkuji Vám

Mam 2001, VAG-COM IHR304, jo a číslo dle ETKY 1C0 909 605H 008, tak kdyby někdo měl :-)

post-4121-1269884079,9109_thumb.jpg

 

Zdravím, stalo se mi něco podobného. Mám Fábii s jednotkou 6Q0909605H. O tom, že se tato jednotka airbagů nedoporučuje skenovat programem VAG-COM ver. 304, 409 apod. jsem věděl a vždycky jsem se tomu raději vyhýbal. Když se ve VAG-COMu zadalo automatické skenování vypsaných jednotek pro daný model auta, tak tam dokonce z bezpečnostních důvodů bylo vždy nutné skenování airbagů vysloveně povolit (viz příloha). Bohužel u novějšího programu VCDS 1.2 při automatickém skenování tato možnost není (viz příloha) a program bezmyšlenkovitě začne skenovat všechny jednotky včetně airbagů. Toho jsem si nevšiml a stalo se přesně to co popisují ve Vag Info Systému (viz příloha) tj. chyba 65535. (také viz. http://www.ross-tech.com/vag-com/vw_issues.html)

 

Mám dotaz na Beníka. Pochopil jsem správně, že se ti skenováním poškodila jednotka typu 1C0909605H? Je to tak? Protože já myslel, že se to stane jen s jednotkami 6Q0909605H.

 

Díky

vagcom4091autoscan.jpg

vscd12autoscan.jpg

vaginfosystem48airbagvarovani.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Nakonec mi pomohl specializovaný autoelektrikář z Plzně. Vymontoval jsem ŘJ airbagů z auta a poslal mu jí poštou. Za týden mi přišla zpět a po namontování do auta už kontrolka airbagů po nastartování nesvítí. Musel jsem ještě vymazat chyby v ostatních ŘJ, které za ten týden začali hlásit výpadek komunikace s ŘJ airbagů. Ještě mě ten autoelektrikář ujistil, že teď už můžu VCDS klidně používat protože po přeprogramování ŘJ se tato chyba již neobjeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

 Kdyby nekdo mel problem, prehraju nebo smazu crash data na pockani. Jen potrebuju jednotku vymontovat ven pro napinovani. Okres Nachod

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

V programu VIS se píše, že od března 2001 se do Fabii montovaly jiné ŘJ airbagu, ktere chybou netrpí. Screenshot z VIS je o pár příspěvků výše. Nové verze VCDS by si s problémem měly poradit resp. tě v případě potřeby vyzvou abys na chvíli vypnul zapalování. Pokud se bojíš, tak prostě airbagy neskenuj a adresu 15 přeskoč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...