Přejít na obsah

tempomat svorkovnice T12d


johnk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Taky mě to čeká, chtěl bych se zeptat, zda se k tomu konektoru T12d mám teda dobývat zevniř auta, nebo musím jít do meziprostoru? Budu si muset před odpojením Akumulátoru zvednout stěrače?

Předpokládám, že konektor bude nějak přístupný zevnitř někde za jednotkou BSG. Ale jestli to dobře chápu, tak abych byl schopen konektor vytáhnout z držáku, budu muset jít do toho meziprostoru (pod stěračema). Je to tak?

díky předem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem se úspěšně pustil do tempomatu a pokud se použije origo pin, který by měl v konektoru opravdu držet, musí se nutně na to jít z meziprostoru. Pak to není až taková pakárna.

Tady stručně shrnu postup:

1. odmontovat stěrače a kývavým pohybem je sundat z ozubených kůželíků. Zdá se, že to drží jako přilepené ale jde to.

2. sundat pryžové těsnění ze strany motoru, vyjmout plastový horní kryt (rozpojit hadičku k ostřikovači) a mezistěnu ze strany od motoru, kterou drží dva šrouby.

3. odšroubovat dva šrouby které přes pryžové silenbločky drží sestavu motorku štěračů s táhly. Poté vyjmout sestavu ven. Je to tak trošku "Ježek v kleci", ale jde to :-). Samozřejmně také nejprve odpojte konektor k motorku stěračů.

4. odšroubovat tři matky držící plastový kryt konektoru, poté už je volný přístup k modrému konektoru T12d zajištěném červenou lištou. viz foto

5. uvolnit červenou lištu, rozpojit konektor a zatlačit jej dovnitř, uvolnit fialové zajištění pinů atd....

Mnoho zdaru a dík za informace autorům předchozích příspěvků.

post-22177-12716280210883_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...