Přejít na obsah

Nefunkční tachometr


wascheck

Doporučené příspěvky

Ahoj minulý týden se mi asi dvakrát stalo že přestaly ukazovat rafičky otáčkoměru a tachometru. po zastavení a rozjetí zase začaly ukazovat. nevíte někdo čím by to mohlo bejt? Díky za rady.

Zdar. Měl jsem stejný problém a ve škodovce mi řekli že to chce novou palubovku (cca 25 000kč) ale dobrý elektrikář mi to opravil za 1 000kč. Prý nejaký studený spoj. Né vždy chtějí ve škodovce levně poradit. JW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim, trosku to tu obnovim, me vcera prestal fungovat taky, tak jsem hned zkoumal cosi kdesi, test akcnich clenu v poradku probehl, nasel jsem v popisu pojistek dve ruzne od budiku, tak jsem na ne kouknul a v poradku a pred chvili jsem parkoval a zjistil jsem, ze mi nesviti zpatecka, tak jsem kouknul a ona pojistka v pryc, vymenim pojistku a necekane funguje i tachometr, takze muze byt vic pricin, uz jsem se desil vymeny budiku a podobnych oprav...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, mam Octavii I, r.v. 2001, 1,9 TDI. Prestal mi fungovat tachometr, ukazuje mensi rychlost.....od 50km/h vyse ukazuje nizsi nez skutecnou rychlost. Zjisteno pres ABS....Tzn pokud tachometr ukazuje 70km/h, jedu ve skutecnosti cca 82 km/h atd. Odchylka se zvysuje s vyssi rychlosti. Stejne tak nepresne funguje pocitani vzdalenosti a palivomer (dojezd)

Cidlo/snimac na prevodovce jsem vymenil, ale nepomohlo to....tusite kde by mohla byt chyba??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím,mám problém s tachometrem,vůbec nefunguje ukazatel rychlosti a počítadlo km.a ručička paliva padá v zatáčkách i při mírném zahnutí na nulu i když je tam pod půlkou nádrže a rožíná se a píská kontrolka paliva.Nevíte kde je problém?Auto vyjelo ze servisu po výměně motoru,rozvodů,turba,spojky atd... Octavia 81kw ASV 02. díky za každou nužitečnou radu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

zdravim, pred asi rokom som mal "klasicky" problem s padajucimi rucickami, to som dal opravit, ale po oprave stale nesiel tachometer, nepocitalo mi to kilometre ani palubny nesiel, na vagu to vypisovalo SNIMAC RYCHLOSTI tak som kupil druhy ale po vymene to nefunguje, je mozne ze cidlo nefunguje kým sa nevymaze chyba z pamäte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, mám problem s nefunkčním tachometrem, Octa 1 1997, 1.6 74kw, automat. Nechal jsem si ho u Prahy opravit, ale stejně nefunguje a ten

opravář mi řekl, že to je snímač rychlost, že prý když je problém na tišťáku u tachometru, že to místo 5V napájí čidlo rychlosti 12V a to pak odejde.

Tak jsem hledal čidlo rychlosti, ale nevím kde je a když jsem si myslel, že jsem ho možná našel, tak je na převodovce pod uložením/konzolí převodovky

a není vlastně ani vidět, natož se k němu dostat. Prosím o radu, kde vlastně je a jak snímač rychlosti vyměnit. Předem moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím. Mám ŠO, 1,6MPi, motor BFQ.

Jako někteří tady řeším, že mi neukazuje tachometr ani palivo. Pojistky zkrontrolovány, na VAG hlásí, že není odezva od čidla rychlosti. Koupil jsem nové čidlo ujetých kilometrů, po dlouhé řadě nadávek jsem konečně našel, kde je umístěné a pak narazil na problém. To, co si myslím, že je ono má 2PIN konektor, nové čidlo je 3PIN. Je možné, že by to bylo jinak? Prohledal jsem na internetu všechny čidla a ty jsou 3PIN. Nebo to není to správné čidlo a pak bych poprosil, jestli by mi mohl někdo detailně popsat kde ho najdu? Za odpovědi děkuji :-) 

Editováno: , autor: Kodry21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den, omlouvám se pokud toto téma zakládám znova ale vyhledával jsem můj problém snad všude a nikde jsem nenašel řešení, moc Vás prosím dnes jsem vyměnil tachometr O1 r.v. 1999 1.9TDi 66kW s tím ze mi u starého padaly ručičky dal jsem to známému prepajet bohužel dopadlo to zřejmě špatně jelikož po zapojeni starého tachometr budiky nefunguji kontrolky se nerozsviti a hodiny včetně ukazatele kilometru neukazuji nic proto jsem raději koupil nový tachometr, kontroloval jsem veškeré pojistky a všechny byly v pořádku vyzkoušel jsem varovné světla zapnout a na tachometru kontrolky směrovek se rozsvítily takže tam nějaká šťáva jde, jsem z toho už zoufalý jelikož nemůžu kvůli tachometru nastartovat auto, našla by se nějaká hodna duše co by pomohla ? Případně okolí Frýdek Místek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj chlapi,

 

podle návodu jsem přistrojovku při odpojené baterii vyjmul,  studeňáky řádně propájel, propíal, zdali jsem neudělal mezi vývody zkrat, zpětně složil a připojil. Následně připojil baterii, otočil klíčkem a všude tma. Nastartoval a chcíplo. Nastartoval, chcíplo. Již před tím zlobil imobilizér tímto způsobem, stačilo vytáhnout klíček, zastrčit zpět, nastartovat a motor běžel už normálně. Nyní "všude tma" a úspěšně nastartovat nelze. Dokonce nelze napojit ani na wag, zkrátka neodpovídá.  Nejde tam gajst. Nevíte co je to za prevíta, ten šváb? Nějakej stabilizátor asi, mohl jsem jej tím propájením odpravit? Co to živí? Vždyť se jedná o povrchovku, to musí vydržet pájení na lince, projetí vlnou, osazuje to mašina. Je tam něco zle, máte nějaký nápady? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 20. 4. 2013 na 14:51, Mojo napsal:

Zdravím,mám problém s tachometrem,vůbec nefunguje ukazatel rychlosti a počítadlo km.a ručička paliva padá v zatáčkách i při mírném zahnutí na nulu i když je tam pod půlkou nádrže a rožíná se a píská kontrolka paliva.Nevíte kde je problém?Auto vyjelo ze servisu po výměně motoru,rozvodů,turba,spojky atd... Octavia 81kw ASV 02. díky za každou nužitečnou radu:-)

zdravým mám uplně ten samý problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...