Přejít na obsah

Tuhé řízení


Jaris

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám octavii II r.v. 2006, 1,9 TDI PD 77kw a jde mi ztuha řízení. Vyzkoušel jsem spousty jiných octavek a je to značný rozdíl. Profíci ze škodovky mě řekly, že na diagnostice nic není a nastavovat to nelze a řešit to nebudou... Když byla ještě v záruce, tak to byly samé výmluvy a teď se jen usmívají a řeší kraviny a prý je to v pořádku. Bohužel je to jen jejich názor. Každý kdo s tím autem jel, tak to potvrdil. Nemá s tím někdo prosím zkušenost? Lze to nějak nastavit ?Jsem docela zoufalý. Koly to není, je to stejné s 15" i 17"....Děkuji S.

Editováno: , autor: Jaris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u OII to jde máš na výběr 5 posilovacích účinků.:palec2:

Omlouvám se, ale jak to myslíš. To se dává do výbav či obsahů různé druhy posilovačů? A kde to seženu. Navíc nemůže to být v něčem jiném, nerad bych vlítnul hned do té nejdražší součástky....Ve škodovce mi tvrdí, že to nejde přenastavit. Mám 1,9 TDI PD 77/105 kupována jako Ambiente.

Editováno: , autor: Jaris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic měnit nemusíš jen se vagem dá změnit síla posilovacího účinku.

[/q

Fakt se omlouvám, jsem začátečník a postupně to auto předělávám a učím se. vysvětli mi to blíže (vago atd). jsem z čech, nevíš na koho bych se mohl obrátit?

Editováno: , autor: Jaris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u OII to jde máš na výběr 5 posilovacích účinků.:palec2:

a kde to najdu ve vagu? vyzkousel bych vsech tech 5 nastaveni, a pak bych si nechal to co se mi bude nejvic libit...skus napsat adresu ve vagu a nastaveni pro vsechny varianty at se s tim zbytecne nebabru...budu ti vdecnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde to najdu ve vagu? vyzkousel bych vsech tech 5 nastaveni, a pak bych si nechal to co se mi bude nejvic libit...skus napsat adresu ve vagu a nastaveni pro vsechny varianty at se s tim zbytecne nebabru...budu ti vdecnej

I Já, alespoň budu přesně vědět jak v budoucnu...... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adresa 44-posilovač řízení - O7 přispůsobení - kanál 01 - 0 je nejmenší účinek ,1 trošku silnější ,2 je stědní, 3 svíc silnější, 4 nejsilnější pro tělěsně postižené. Ale už se to dá zkoušet jak moc to posiluje při změnách hodnot od 0 do 4. to co si vybereš tak dáš uložit potvrdíš změnu kódování a pak dáš číst zkoukneš jestli se to uložilo a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adresa 44-posilovač řízení - O7 přispůsobení - kanál 01 - 0 je nejmenší účinek ,1 trošku silnější ,2 je stědní, 3 svíc silnější, 4 nejsilnější pro tělěsně postižené. Ale už se to dá zkoušet jak moc to posiluje při změnách hodnot od 0 do 4. to co si vybereš tak dáš uložit potvrdíš změnu kódování a pak dáš číst zkoukneš jestli se to uložilo a hotovo.

Jen pro jistotu, jde to tedy i na OII? Veškodovce mi tvrdily něco ve stylu, že to lze upravovat pouze u fabie a že OII má elektricky posilovač na pevno nastavený.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží na tom jak jezdíš a taky kde a na tom co ti vyhovuje menší účinek jízda po dálnici a větší účinek spíš městský provoz.(záleží na tom jaký máš svaly,pak ti to může bejt jedno) :smich: :smich: :smich:

Jinak asi zlatej střed.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

U poslední generace serva je již vše jinak...lze sice provést tuto adaptaci, ale každé auto má svojí charakteristiku a ta se tam musí dohrát. Nelze vzít servo z jednoho a přendat do druhého aniž by se tohle nepřehrálo. Teda lze, ale pak se lidi diví, že jim auto táhne ke straně, či volant se chová jinak než by měl.

Příklad:

1K0 909 144 M

EPS_ZFLS Kl. 195 320

Charakteristiku udává(Superb krátký, sportovní podvozek, přední náhon):

Příklad:

2UC = sportovní provedení

G53 = tlumení přední

L10 = okruh pérování 10

tj. charakteristika 194

Tj. pokud chce opravdu změnu, která se projeví na řízení jedině zkoušet po přestavbě podvozku různé charakteristiky...z GTI nebo RS aut.

Kl. 195 - je ta charakteristika...nové servo bude psát chybu než ji tam dohrajete.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zdravím, neporadil by mi někdo - mám octavia 2 rok výroby 2008, posilovač tam je 3. generace. Tj. u něj nejde postup na změnu tuhosti 0 - 5 jak bylo napsáno výše.

Auto je po nehodě a po ní mám pocit, že jde ztěžka točit volantem. Po ní bylo vyměněno rameno, těhlice, konzole ramene, poloosa. Ale určitě to jde lépe jak např. s vypnutým klíčkem. Diagnostika žádnou chybu nehlásí. Netušíte, čím by to mohlo být? díky za radu

 

Editováno: , autor: stanislavdavid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...