Přejít na obsah

výměna brzd a odvzdušnění


marsiano

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, potřeboval bych radu, včera jsem si měnil kotouče a destičky na přední nápravě a zároveň jsem repasoval brzdové segmenty, musel jsem vyndat brzdové válečky jelikož jsem musel vyměnit prachovky, i když jsem vše udělal a odvzdušnil kola tak jak se to normálně dělá, tak mi to pořád skoro vubec nebrzdí.

Četl jsem tu něco že se to dělá přes VAG, tak jsem to zkoušel podle návodu

RJ 03-ABS

Zakladne nastavenia - 04

skupina-001 a potvrdis enterom.

Malo by sa rozbehnut cerpadlo asi na 10s. A je to

Hotovo, navrat.

Ak to nepomoze tak postup opakuj

no ale já když dám skupinu 001, tak mi to píše že nenalezeno

Vubec si už nevim rady, auto nebrzdí, asi to budu muset dát do servisu, ale raději bych si to udělal sám, nevíte někdo jak??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A odvzdušnil jsi to komplet, nejdřív odzadu? Jde to i bez kompu, odzkoušeno. Zkus to nechat protéct. Na odvzdušňováky nasaď hadičky, ponoř je do kapaliny a povol a dolévej.

no zítra to s mechanikem ještě zkusíme, ale tady na netu jsem četl že se to musí dělat přes pc kvuli nějakým magnetickým ventilům nebo co? Hale a nevíš jestli musí bejt nastartováno když se to ovzdušnuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to odvzdušnil i bez PC, jde to přesně jak psal ace ventura.

Vyskytl se mi však další problém a s tím si fakt nevím rady, skoro pokaždé když brzdím tak se ozve od pravého kola jakási rána jako by kov o kov, vubec nemužu přijít co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj. Vim ze se tu diskutovalo o citovani predchozich prispevku, ale nekdy to je nezbytne, protoze pokud je odpovedi moc a nekdo odpovi např. na 1 otazku a odpovedi je 20 tak nikdo nebude vedet k cemu dotycny presne odpovedel. Nas pripad to ale dnes neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim vas , ja by som potreboval vymenit kvapalinu na Supe. Ale mam automat a tu mam otazku ako treba tu odvzdusnovat? Nakolko na starsom aute (passatB5) som odzdusnoval vaakuom. Len neviem ci aj tu sa bude dat takimta sposobom odvzdusnit?? A este jedna vec, nemam VAG. Takze sa neviem nijako napojit na RJ.Poradte, vopred dakujem. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím, včera jsem vyměnil kotouče a destičky a přešel jsem k bodu odvzdušnění s VAG. Skončil jsem ale u bodu kdy se dá základní nastavení a skupina 01 viz obrázky a dál ani tuk :(((

Pak naskočila i chyba viz poslední obrázek. Ale nikdy se mi nepodařilo spustit to odvzdušnení.

Prosím jak na to? Prosím kolem poledne jdu na to a nevím co dál :(

Děkuji

post-18550-0-64915000-1340348353_thumb.p

post-18550-0-23719100-1340348414_thumb.p

post-18550-0-30038800-1340348444_thumb.p

post-18550-0-88053800-1340348466_thumb.p

Editováno: , autor: Martin P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mechanik co mi to dělal naposledy brzdy spíš zavzdusnil než odvzdušnil. Měnil brzdovku stylem vypustím a naleju. Pak kolem toho lítal celej den a pořád je to měkký.

Kolo od kola, nejak systematicky? Jak je to správně nějak do kříže, nebo nejdříve zadek pak předek?

Děkuji moc.

PS:Odvzdušnuju pomocí VAgu protože si myslím že v systému je někde furt vzduch a tady se někde psalo, že pokud je pedál pořád měkký a bylo odvzdušněno klasicky tak že pak jedině přes VAG čepradlem ABS.... jenže co ted když mi to píše toto a nemůžu spustit tu skupinu 001?

Editováno: , autor: Martin P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...